Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policijas reids parāda: ceļi pilni ar ātrbraucējiem 7

Steigšanās uz darbu, uz slimnīcu, uz Kauņas lidostu. Tādas un citādas atrunas nācās dzirdēt no šoferiem, kurus policisti ceturtdienas, 21. aprīļa, rītā aizturēja par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Pirmajā reida stundā no pulksten sešiem līdz septiņiem rītā Bauskas policijas inspektoru Ērika Freimaņa un Jāņa Ceplīša ekipāža aizturēja trīs kravas automobiļus. Visiem to vadītājiem tika noformēti protokoli par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Pēc pulksten septiņiem rītā policistiem reidā pievienojās «Bauskas Dzīve». Strādāts tika galvenokārt uz ceļa A7, posmā starp Bausku un Codi. Stundas laikā fiksēti četri noteikumu pārkāpumi. «Tas ir daudz, turklāt laikā, kad radio un televīzijā daudz runāts par šodienas vispārējo policijas reidu,» secina jaunākais inspektors Ē. Freimanis.

Kāds 1978. gadā dzimis automašīnas «Audi» vadītājs atļauto 70 kilometru vietā brauca ar 94 kilometriem stundā. Policistiem šoferis skaidroja, ka steidzas uz Bauskas slimnīcu. Cita vieglās automašīnas vadītāja cauri Bauskai centās izbraukt ar ātrumu 70 kilometru stundā. Likumsargiem sieviete skaidroja, ka Viļņā jāpiedalās seminārā, tādēļ tāda steiga. Par izsludināto Eiropas valstu kopīgo policijas reidu viņa neko nebija dzirdējusi.

Pirms Codes policijas automobilī uzstādītais radars uzrādīja ātrumu – 135 kilometri stundā – baltas krāsas vieglajam automobilim «Mercedes Benz». Ņemot vērā pieļaujamo ierīces kļūdu, tika fiksēti 130 kilometri. Pie automašīnas stūres sēdēja kāda 1962. gadā dzimusi sieviete. Policistiem viņa skaidroja, ka steidzas uz Kauņas lidostu. Atbilstīgi noteiktajiem priekšrakstiem, par šādu ātruma pārsniegšanu vadītājai būs jāmaksā 80 eiro, kā arī tiks noteikti divi soda punkti. Viņai «pietrūka» viena kilometra, lai sods sasniegtu jau vairākus simtus eiro. Izsniedzot vadītājai protokolu, policisti brīdināja braucēju, ka, šādi turpinot «lidot» arī Lietuvā, soda naudās var nākties samaksāt lidmašīnas biļetes vērtību.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka ceturtdien, 21. aprīlī, no pulksten sešiem rītā daļā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp Latvijā, rit 24 stundu ātruma kontroles maratons. Ilze Jurēvica, Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, informē, ka tik plaša mēroga kontroles maratons pirmo reizi Latvijā norisinājās pērn. Tad vienlaikus arī citas ES dalībvalstis kontrolēja steidzīgos satiksmes dalībniekus. Pagājušajā gadā ātruma kontroles maratona laikā Latvijā tika sastādīti 578 administratīvā pārkāpuma protokoli. Tas ir aptuveni par 300 protokoliem vairāk nekā vidēji ikdienā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Petuhs

Nu uz kalna ielas kādus 10 stundas laikā var noķert!

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 08:56

protams

It sevišķi jau tos, kas pie sarkanās gaismas šķērso krustojumu. Plūdoņa un Kalna ielas krustojumā nekad nav neviens policists redzēts un te jau džigitē , kā kuram ienāk prātā, tajā brīdī, kad sarkanais deg abos virzienos, reti kāds to ņem vērā un dodas krustojumam pāri un pa Kalna ielu tālāk (abos virzienos).

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 10:24

biruta

Jā, Kalna un Plūdoņa krustojumā, tiešām pa Kalna ielu ļ o t i bieži šķērso pie sarkanās gaismas, to ļoti labi var redzēt ejot ar kājām un netiek sodīts neviens. Šeit vajadzētu ceļu policistiem pasēdēt netrafarētā automašīnā.

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 11:10

Urmas

Tas pats arī pie autoostas. Fūrēm, šķiet, luksafors Bauskā nav šķērslis.

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 21:30

Nieks

Plūdoņu iela jātaisa ciet un luksafors jāņem nost. Ja mbrauc no Rīgas tad var smuki apgrizties aplī nobraukt lejā un pa labi uz plūdoņu ielu. Tie kas brauc no plūdoņa uz kalna var to izdarīt kad kalna iela tukša.

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 11:47

moņa

jauna ekonomikas nozare? vid lai ietāmē valsts budžetā

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 12:41

Paldies ierēdņiem sētnieku vestēs

Mērkaķi ikdienā nestrādā, tikai kad ir EU kampaņa.

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 15:57

Vietējās ziņas