Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Politiski represētajiem Bauskas novadā būs dāvana valsts svētkos 3

Politiski represētās personas, kas deklarējušas dzīvesvietu Bauskas novadā, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā saņems dāvanu – 30 latu. Tā deputāti nolēma domes sēdē 28. oktobrī. Juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns informēja, ka ierosme šādi godināt represētos nākusi no deputāta Raita Ābelnieka. Novadā pašlaik reģistrēti 304 politiski represētie. Katrs saņems 30 latu. Pašvaldībai tas izmaksās nedaudz vairāk, jo tiks segti arī nodokļu izdevumi. Tādējādi no pašvaldības šī gada budžeta dāvanām tērēs 12 324 latus.Finanšu komitejas sēdē pirms nedēļas bija sagatavots citāds lēmuma projekts. Tajā bija paredzēts, ka represētajiem jāraksta iesniegums, lūdzot viņiem piešķirt pabalstu svētkos. Daļa deputātu pret šādu priekšlikumu iebilda un raisīja plašu negatīvu kritiku portālā www.bauskasdzive.lv.Novada domes deputāte Inese Dombrovska domes sēdē izteica iebildumus juridiskās nodaļas vadītājam, kāpēc komitejā bija sagatavots tāds lēmuma projekts, kas raisīja tik plašu negatīvu sabiedrības rezonansi: «Bija sagatavots viens lēmuma projekts, deputātus izķengāja pa avīzēm, bet tagad izrādās, ka var visu nokārtot pavisam citādāk.» Izskanēja arī replika, ka nevajadzētu nemaz rakstīt par to, kā top lēmumu projekti, ko deputāti apspriež un lemj komitejās. Sabiedrība būtu jāiepazīstina tikai ar galīgi pieņemto lēmuma variantu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ja nebutu avize .. jeb portalaa rakstits.. toč deputāti i neidomatos, ka vajag citaadaak.. represetajiem vajadzeetu rakstit iesniegumus lugt pabalstu.. tas viniem butu tik pazemojoši.. daudzi to noteikti nedariitu
paldies B dzivei kas novērsa šādu nelietīibu

pirms 7 gadiem, 2010.10.30 23:21

ha!

ak, nabaga deputāti šiem krīze...kāda krīze bija tad represētajiem? Kauns pa visu ģīmi! Tagadiņ visi klanīsimies novada domītei.

pirms 7 gadiem, 2010.10.30 22:41

purgens

varbūt labāk žurnaļuga varēja apskaidrot kur, kad un kā represētie naudu varēs saņemt, nevis te nepārtraukti pļūtīt par vienu u n to pašu tēmu jau trešo reizi. Gods un slava Novada Domei, ka tā tomēr spēja atrast veidu un iespējas, kā krīzes laikā atbalstītu Represētos valsts svētkos

pirms 7 gadiem, 2010.10.30 18:33

Vietējās ziņas