Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Politiski represētajiem nebūs pabalstu svētkos 1

Svētku pabalsti politiski represētajām personām vairs netiks maksāti. Tā, neiesaistoties nekādās diskusijās, lēma Bauskas novada domes deputāti. 25. februāra sēdē viņi atzina par spēku zaudējušiem Bauskas pilsētas domes saistošos noteikumus. Tie paredzēja reizi gadā, valsts svētkos, 18. novembrī, politiski represētajām personām izmaksāt vienreizēju naudas pabalstu. Spēkā nav arī Bauskas pilsētas domes saistošie noteikumi, kas paredzēja piešķirt vienreizēju Ziemassvētku pabalstu deviņdesmit gadu vecumu sasniegušiem pilsētniekiem. Atcelts arī Īslīces pagasta padomes lēmums par līdzīgu pabalstu piešķiršanu.Novada sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, lai sociālās palīdzības sniegšanā nodrošinātu vienādu attieksmi pret visiem Bauskas novada iedzīvotājiem. Turklāt novada sociālajā budžetā šādiem pabalstiem nav atvēlēti līdzekļi. Likums arī paredz, ka sociālie pabalsti izmaksājami vienīgi pamatvajadzību nodrošināšanai.Bauskas politiski represēto kluba «Rēta» valdes locekle Daina Ziemele stāsta, ka naudas summa šajā gadījumā nebūtu būtiskākais: «Ja arī piecus latus atvēlētu katram politiski represētajam, nedomāju, ka novada budžets no tā izputētu. Šāds lēmums parāda deputātu attieksmi pret vecāko paaudzi, pret mūsu tautas kopējo vēsturi.»Bauskā savulaik politiski represētie reizi gadā saņēma desmit latu, pēdējos gados 20 latu lielu vienreizēju naudas pabalstu. Pēdējo reizi padomju represiju upuri velti no savas pašvaldības saņēma 2009. gada martā. Bauskā pašlaik dzīvo mazāk nekā 200 politiski represēto, pagastos to skaits arī ir aptuveni 200.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Onka

Nu protams ,ka budžetā netiks atvelēti lidzekļi represēto pabalstiem, gan jau gada beigās novada domes darbiniekiem un pašiem deputātiem var aptrīkties ko treknās prēmijas izmasāt!

pirms 8 gadiem, 2010.02.27 11:48

Vietējās ziņas