Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PRECIZĒTA 2. RINDKOPA: Pamatskolā bērniem dala reliģiskas organizācijas lapiņas 170

Vecāki uztraukti par aicinājumiem, kuri ceturtdien, 11. februārī, dalīti Bauskas pilsētas pamatskolā. «Bauskas Dzīvei» to pastāstīja baušķenieks Mārtiņš Gulbis. Viņam pilsētas pamatskolā mācās radiniece.

Meitene mājās atnesusi lapiņu ar aicinājumu piedalīties pasākumā «Vislielākā dāvana», kur ir iespēja saņemt dāvanu Bauskas kristīgajā centrā «Jaunā dzīve». Šo ielūgumu iedevusi kāda skolas darbiniece, nevis dežurante, kā bija minēts iepriekš. «Bauskas Dzīvei» to apliecināja skolas dežurante N.Z., kura ir vienīgā dežurante skolā un neko tādu nav darījusi. Iespējams, mazāko klašu bērni nespēj precīzi noteikt, kura persona ir dežurante skolā, kura ir kādu citu tehnisko darbu veicēja. Tādēļ mājās arī tas pastāstīts neprecīzi. «Bauskas Dzīve» atvainojas dežurantei N. Z. un portāla lietotājiem par neprecizitāti un sagādātajām neērtībām. 

«Vēlos zināt sabiedrības, kā arī atbildīgo amatpersonu viedokli, vai šādus ielūgumus būtu jāizplata izglītības iestādēs,» jautā M. Gulbis.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar pašvaldības deputātiem un skolas direktoru Jāni Rumbu. Novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atzina, ka šādas informācijas izplatīšana izglītības iestādē nav pieļaujama. Ar savu viedokli viņš iepazīstināja J. Rumbu, aicinot pārrunāt notikušo ar skolas darbiniekiem un skolēniem.

J.Rumba «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka piektdienas, 12. februāra, rītā aicinās uz sapulci pedagogus un skolas darbiniekus. Viņš noskaidrojis, kuras klases skolēniem šādas lapiņas dalītas. Kopā ar klases audzinātājiem bērniem stāstīs, kā pareizāk rīkoties, saņemot šādus aicinājumus.

Par notikušo informēta novada domes deputāte, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas priekšsēdētāja Inita Nagņibeda un izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Satraukumu par šāda veida aicinājumu izplatīšanu pauda deputāte Solvita Jirgensone. «Bauskas Dzīvei» viņa skaidroja, ka situācija ir ļoti nopietna, bērni šādā veidā tiek iesaistīti reliģiskās kustībās, vecākiem nezinot. Viņasprāt, daudz nopietnāk jāizvērš izskaidrojošais darbs skolēnu vecāku vidū, lai dalība dažādās reliģiskajās organizācijās pēcāk nepārvēršas lielākā nelaimē.

Pievieno komentāru

Komentāri 170

dusmības kauss

Sātans vada šos lapeļu dalītājus

pirms 2 gadiem, 2016.02.20 15:07

GS

Sektas darbība jau pāriet jebkuras robežas. Kas ļaunāks narkotikas vai smadzeņu zombēšana ? NEZINU ,BET SVĒTUĻI PĀRKĀPJ ROBEŽU
-protams aizmugure šai sektai ir ļoti stipra,bet jāinformē pēc iespējas vairāk cilvēku lai zina ko tas nozīmē.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 23:19

JChouse

Jā, aizmugure tiešām ļoti stipra, jo pats tas Kungs stāv aiz viņiem.....

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 21:10

GS-JChuse

Nu lūk arī atbilde ko sauc par Kungu? Pirms šādi paši svētuļi ar zobeniem mums baltiem no Eiropas atveda vispareizāko ticību-mēs bijām Dieva dēli un meitas. Tagad jābūt tā Kunga kalpam,bez savām domām ,Kungs taču jāklausa. KAS IR KUNGS-SEKTAS VADĪTĀJS KURA TURĪBU VAR APSKAUST PAT MŪSU TĀ SAUCAMIE OLIGARHI?

pirms 2 gadiem, 2016.02.13 09:03

Bērna vecāks

Paldies,ka to uzrakstījāt.Tikai aizmugure šai sektai ir ne tikai stipra,bet arī ļoti bīstama,jo tur ir iesaistīta ļoti liela nauda.

pirms 2 gadiem, 2016.02.13 15:03

to GS

GS tev pieklibo latviešu valoda, pat niku pareizi norakstīt nemāki. Nu kas tev neļauj strādāt un celt savu matreālo stāvokli??? Vistipiskākā latviešu rakstura īpašība SKAUDĪBA!!! Ej strādā ar galvu, ar rokām... Tad nebūs tenku lapelē tuši salmi jākuļ un no skaudības jāmocās.

pirms 2 gadiem, 2016.02.16 19:06

GS- to GS

:) :):) Paprasi savam kungam palīdzību tai skaitā arī pareizrakstībā. Nav skaudība ja labklājība tiek panākta ar savu darbu ,bet pie Bauskas bērniem Jūs sektanti nelieniet. Ka nesanāk kā ar Bauskas slimnīcu-baušķenieki tik pēc skata ir mierīgi :).

pirms 2 gadiem, 2016.02.21 16:38

,,,

Pēc Satversmes Valsts un reliģija ir šķirtas lietas lietas! Satraukumu jau deputāti var paust, ja Satversmi ir tikai pa gabalu redzējuši! Starp citu- arī Ļeņins ir līdzīgus vārdus teicis!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 00:23

?

kā ir tad , kad skolēnus caur vecākiem iesaista vēlēšanu kampaņā? Vai tā drīkst?

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 21:21

...

Tracina cilvēku aprobežotā domāšana. Pasākumu bērniem "Vislielākā dāvana" bez Bauskas Kristīgā Centra "Jaunā Dzīve" rīko vēl divas organizācijas. Tā ir Pamūšas skola un Pestīšanas Armija būs bērniem pasākums pēc kura bērniem pasniedz saņemtās dāvanas. Kāds stūlbums par zombēšanu utt..asPar cik dāvanas ir ierobežotā daudzumā tiek iedoti ielūgumi, lai nesanāk, ka kāds bērns paliek bez dāvanas.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 00:52

nesaprotu

Kā var bērniem PASNIEGT SAŅEMTĀS dāvanas? Un vispār-sniegt kaut kur kaut kādas dāvanas no kaut kā , vecākiem nezinot, nedrīkst!!! Tad lai nāk uz skolu, lai informē skolas vadību, saskaņo, un ja visi piekrīt, tad lūdzu.....

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 14:27

Taisnība

Tad jau skaidrojums steidzīgi jāprasa arī no iepriekšējā komentārā minētās skolas. Un ne tikai par šo.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 05:59

kika

Lai labak vecaki uztraucas par to, ko sodien sabiedriba, iela, skola reizem maca vai nemaca vinju berniem! Atnaciet un apskatieties, kas tiks radits vai macits siem berniem, kuri ieradisies kopa ar vecakiem uz pasakumu?Macit berniem skolas, ka no bernibas jau izsargaties no grutniecibas, piedavajot un izdalot prezervativus -tas pec pedagogu uzskatiem ir ''norma''!!!!??? ''Vislielaka davana''-ta ir izglitojosa progamma berniem no Anglijas par paklausibu vecakiem, pieaugusiem cilvekiem,skolotajiem. Ta ir programma par vertibam katra berna dzive! Par milestibu, par sapratni, piedosanu...ka rezultata berni tiek iepriecinati un sanem katrs briniskigu Davanu!!!Cien.deputati, skolotaji, vecaki! Bisimies, ka neklustam par pretiniekiem pasi savu bernu izglitosanai un audzinasanai! Visiem jauku dienu!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 06:51

...

Nu tad jau ja tā ir tik "nevainīga būšana",tad tas jānorāda arī ielūgumā. Pēc šīs lapiņas var noprast tikai par to ka to rīko 'Jaunā dzīve', tātad nekas labs nav gaidāms. Tāpēc vecāki uzmanieties!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 07:43

G.S

Reliģija ir bizness -ļoti ienesīgs bizness. Meitenīt bēdz no tiem smadzeņu pūderētājiem - viņiem galvenais ir dabūt naudu,īpašumus no paklausīgiem sektas locekļiem. Domāt un spriest jāiemācās ar savu galvu.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 07:48

ahh

Rumbu arī jāpadzen

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 07:44

to ahh

Viņam jāatbild , kas viņa( ne) vadītajā skolā notiek. Tātad sāksim ar vadību , kā viņi tur sevi dēvē.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 21:26

Arvils

Kas notiek skolas telpās par to atbildība jāprasa no direktora, bet tas nenozīmē ka kāds būtu jāpadzen.

pirms 2 gadiem, 2016.02.15 18:55

Satraukumam ir pamats

Nav jau pirmā reizē,kad viņi tā mēģina savervēt bērnus.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 07:46

beiža

Ne tikai bērnus. Arī pieaugušajiem uzmācas ar saviem pesteļiem. Pagājušajā vasarā pieskatīju parkā mazbērnus, piesēdās viena tāda klāt un sāk aģitēt. Saku: lieciet mani mierā, mani tas neinteresē, bet ši neatkāpjas. Bija izteikta vēlēšanās šķilt pa to stulbo ģīmi, labi, ka beidzot piecēlās un aizvilkās.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 08:06

to GS

Tu atbildi par saviem vārdiem? Izlasi lūdzu, kas ir sekta un tad gudri spriedelē! Dabūt naudu un īpašumus, smiekli nenāk ?! :)

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 07:54

GS

Atbildu -dārgais sektant par saviem vārdiem atbildu. Sekta tāpat kā viss reliģiskais bizness balstās uz ziedojumu '''brīvprātīgu'' iegūšanu. Kā tiek norganizēts ir katras ''firmas''(sektas) ziņā. Un kāpēc tiek aicinātas meitenes 5-9 ,gadi vai klase liek domāt KĀPĒC TIEŠI MEITENES???? Gaidīšu atbildi -dārgais oponent :)

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 19:00

to GS

Nu redzi, ļoti slikti esi informēts, dāvanas būs arī zēniem...

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 21:38

speks

Mazliet no šī projekta vēstures:
''Kopš 1993.gada ASV, Austrālijā un Rietumeiropas valstīs tiek veikta milzīga labdarības akcija, kurā ņem dalību apmēram 50 000 dažādu kristiešu draudzes, skolas un citas organizācijas.
Draudzēs un skolās kristieši aicina savus bērnus dalīties ziemassvētku priekā un ļaut bērniem citās valstīs sastapties ar Dieva mīlestību praktiskā veidā.
Tad bērni kopā ar vecākiem sagatavo krāsainu dāvanu kasti ( kurpju kastes lielumā) un piepilda to ar zīmuļiem. krītiņiem, grāmatiņām, ziepītēm, zeķītēm, jeb lietām, kas ikdienā jebkuram cilvēkam var būt noderīgs, un noder arī priekam, vai rotaļām. Tad dāvanas nogādā kristiešu organizācijā " Samaritan's Purse", kas šīs dāvanas sašķiro un izsūta pa vairāk nekā 100 pasaules valstīm.''

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 09:04

Bērna vecāks

Šī nav kristiešu draudze.Kas tas par veidojumu.Varbūt jehoviešus arī sauksim par kristiešiem.

pirms 2 gadiem, 2016.02.13 14:27

....

Mūsdienās laikam par normu uzskata bērnam iemācīt ka alkohols, narkotikas, cigaretes tas ir kruti. Bet ne citas vērtības. Labāk ka jau lai tādās iestādēs kā easy bārs, jokers vai feniks mūsu jaunatne un turpmāk arī bērni pavada laiku. Un tad ziņās klausamies un šausminamies kā tad tā 13-14 gadīgi nogādāti slimnīcās ar alkohola vai vēl labāk spaisa saindēšanos. Tas ir labāk?
Tak aizej un paskaties kas tas par pasākumu un tad gāz ārā savas negācijas un dubļus.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 09:12

Zinu

Esmu bijusi šādā pasākumā. Neko labu pateikt nevaru.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 10:47

......

Kāpēc ņēmi dāvanu, ja neko labu nevari pateikt?''Ko sēsi, to pļausi''

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 11:11

....

Latvijā decembrī ar bij līdzīga akcija ar nosaukumu "Austrumu Zvaigzne" kur tieši tāpat piedalījās un atsaucās daudzas ģimenes, organizācijas vācot un komplektējot dāvanu kastes uz citām valstīm. Lai arī citur sagādātu kādam bērnam prieku.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 09:19

kika

Ģimene, skola un draudze ir trīs realitātes, kas savstarpēji viena otru papildina un apvienojas bērnu audzināšanā. Par cik lielāka ir savstarpēja sadarbība un apmaiņa, kā arī, draudzīgākas attiecības, par tik iedarbīgāka būs arī bērnu audzināšana.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 10:12

kika

Ģimene, skola un draudze ir trīs realitātes, kas savstarpēji viena otru papildina un apvienojas bērnu audzināšanā. Par cik lielāka ir savstarpēja sadarbība un apmaiņa, kā arī, draudzīgākas attiecības, par tik iedarbīgāka būs arī bērnu audzināšana.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 10:27

XX

Sabiedrībā daudz tiek runāts, par draudzēm, kuras ietekmē un rada pozitīvas izmaiņas mūsdienu sabiedrībā. Vairums baidās no pārdabiskā. Bailes par Dieva dziedināšanām no smagām slimībām, atbrīvošanu no alkohola un narkotiskās atkarības, bet papildus viltus bailes izraisa arī ar preses palīdzību nomelnojot labas gribas darītājus. Apsaukt par sektantiem un draudzes par sektām, jau sen pierasta lieta. Presē „atmaskošanas” metodes mulsina un atbaida sabiedrību. Cenšas kaut ko „atmaskot”, jo pozitīvas ziņas par to, ko draudzes dara reāli par labu sabiedrībai, acīmredzot preses politika neļauj.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 11:06

vārds

sakiet lūdzu kāds likums ir ir pārkāpts dalot šīs lapiņas? Bērni piespiesti iet uz šo pasākumu? piedraudēja? ko nodarīja dalot uzaicinājumu?
dārgie cilvēki, domājat ko runājat. ja esat bijuši, ņēmuši dāvanas, būtu kaunējušies runāt... ja neesat bijuši, jūsu runāšanai nav vietas.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 12:22

kika

Darbiniece (septņu bērnu māmiņa)šodien ir atlaista.Trakāk nekā Staļina laikos!!!?Deputāts-direktors, novada vadītājs, skolotāji, sabiedrība?????Kautkas taču mūsu sabiedrībā nav kārtībā...dziedam himnu''Dievs svētī Latviju....'', bet savās sirdīs turam ''zobenus''!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 12:34

To kika

Kurš tev teica,ka kāds ir atlaists?

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 14:13

to vārds

Tādas lapiņas bez skolas vadības ziņas neviens dalīt skolā nedrīkst, lūk, tas ir pirmais likums, kas tika pārkāpts.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 14:34

lūk

Deputātu direktoru skolā nevar manīt , vecākiem ieejot skolā sīkie grūž no kājām nost. Par tādu luksusu , kā sveicināšanu namaz nav ko gaidīt. Pie cita direktora tādas darbības būtu saskaņotas un nekas tāds nenotiktu. Katram vecākam ir tiesības laist vai nelaist jaunās dzīvēs vai citās organizācijās. Šeit vaina jāuzņemas skolas vadībai , ne apkopējai.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 21:18

sektante

si runataja tiesam ir saistita ar sektu,pat baznica ir daudz launa nesusi cilvecei,bet sektanti ja valdiba netiek gala ,karatavas pie domes

pirms 2 gadiem, 2016.02.13 16:43

nesaprašanā

kā tiek vervēti bērni? zagti? piekukuļoti? apvārdoti? vai tad pasākums nav domāts bērniem ar vecākiem? vaitad nelaiž vecākus iekšā un nav iespēja nokontrolēt ko tavs bērns tur dara? runāt gudri par kaut kādām sektām var visi! bet pārsvarā to dara cilvēki kuri nekad nav bijuši tur un pamatojas uz citu paustā viedokļa!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 12:32

viedais krīvu krīvs

*Jaunās Dzīves* kristīgi nacionāldemokrātisks rupors varētu būt *Bauskas Dzīve*. Līdzīgās aptaurētības dēļ.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 12:44

.

Kāpēc to neviens nekontrolē? Bauskas Pamatskolā tādus ielūgumus bērniem izsniedz regulāri, pat pedagogi ir iesaistīti un ieinteresēti pasniegt bērniem ielūgumus. Ja no ielūguma atsakies, tad Tu nēesi klases mīlulis vai mīlule. Caur tādām saucamām ''dāvanām'' bērni ir ievilināti sektā. Vecāki, esiet uzmanīgi!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 12:51

.

Ko var rakstīt šādas stūlbības, kāds mīlulis vai nemīlulis??? Tu to redzēji ka raksti tādas baumas??? Kādi skolas skolotāji? Nu nezini tad neraksti. Katram ir brīva izvēle iet vai neiet.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 13:07

..!

muļķības. šī bija pirmā un pēdējā reize, kad kaut kas tāds tur notiek. skolas apkopējai, pamatskolā (nemācēšu prezīci pateikt) mācās 2 vai 3 bērni, tieši vecumā no 6-9 gadiem. Tā nu arī tieši tām klasēm tas tika dalīts, viena skolotāja to bija pamanījusi un uzreiz bērniem šīs lapiņas atņēmusi.

pirms 2 gadiem, 2016.02.13 11:35

Kapec

musu tradicionalas baznicas nestaiga un neizplata visadas lapeles? Un musu cilvekus vairak piesaista arzemju sludinataji? Ja jus dzirdetu to sausmigo blausanu tajos dievkalpojumos no kuras vasara skan viss Memeles krasts un berni bailes muk no pludmales!!!! Neesiet mulki, domajiet ar galvu.

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 13:11

arī kāpēc

Jā,es arī nesaprotu,kāpēc jābļauj.Tāda mode,vai.Mani bērni no pludmales nemuka,bet smējāmies mēs visi.Īsts cirks tur svētdienās laikam notiek.Manu paziņu bija uzaicinājuši.Šī bija aizgājusi.Viņa teica,ka nevarēja līdz beigām nosēdēt,jo tā nāca smiekls,ka vajadzēja iziet ārā.

pirms 2 gadiem, 2016.02.14 12:44

Vietējās ziņas