Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizēta pirmā rindkopa: LŽA valdes paziņojums par Iecavas domes rīcību, mēģinot iebiedēt reģionālo laikrakstu «Bauskas Dzīve» 17

«Bauskas Dzīve» precizē LŽA paziņojuma pirmo rindkopu.

Laikraksts «Bauskas Dzīve» ar Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) atbalstu gatavojas vērsties ar prasību administratīvajā tiesā, lūdzot   nekavējoties izbeigt Iecavas novada domes faktisko rīcību, un konkrēti:
saimnieciskās darbības veikšanu, publicējot reklāmas un sludinājumus laikrakstā “Iecavas Ziņas” (vai jebkādā citā pašvaldības izveidotā vai finansētā masu informācijas līdzeklī); saimnieciskās darbības veikšanu, laikrakstā “Iecavas Ziņas” (vai jebkādā citā pašvaldības izveidotā vai finansētā masu informācijas līdzeklī) publicējot uz pašvaldības funkcijām neattiecināmus rakstus, kas nav skaidri un nepārprotami apzīmēti kā sabiedrisko attiecību materiāli. Atlīdzināt sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "BAUSKAS DZĪVE" aprēķinātos zaudējumus.

Laikraksts «Bauskas Dzīve» uzskata, ka minētās nav pašvaldības funkcijas un vēlas taisnību panākt tiesā. Laikrakstu atbalsta LŽA. Redzot, cik neproduktīvi notiek risinājuma meklējumi šim nolūkam izveidotajā Kultūras ministrijas darba grupā, LŽA uzskata tiesu par ātrāko līdzekli situācijas noregulējumam.

LŽA uzskata, ka pašvaldību prakse dibināt savus informatīvos izdevumus, kuri izliekas par neatkarīgiem plašsaziņas līdzekļiem, bet kurus apmaksā pašvaldības, tajos strādā pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti un nereti ekonomisko pamatu, gan kropļo sabiedrības izpratni par neatkarīgu mediju lomu vietvaras uzraudzībā.

Taču pēc «Bauskas Dzīves» uzsāktajām pirmstiesas darbībām aprēķina, cik lielus zaudējumus ir radījusi pašvaldības nelikumīgā rīcība, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis paziņojis par vēršanos Valsts policijā, lūdzot vērtēt, vai «Bauskas Dzīves» iesniegums pašvaldībai kvalificējams kā izspiešana.

LŽA to uzskata par nepieļaujamu rīcību, mēģinot iebiedēt vietējo laikrakstu un nelietderīgi tērējot gan pašvaldības, gan Valsts policijas resursus.

LŽA Iecavas pašvaldības vadītājam atgādina, ka Krimināllikuma 298.pants paredz kriminālatbildību par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu ar mērķi ierosināt kriminālprocesu.1

LŽA uzskata, ka Iecavas pašvaldības vadītājs apzināti cenšas kavēt laikraksta «Bauskas Dzīve» tiesības uz savu interešu aizstāvēšanu tiesā, ko garantē Latvijas Republikas Satversme.2

Ņemot vērā, ka Iecavas novada domes vadība demonstrē fundamentālus demokrātijas un sabiedrības pamattiesību zināšanu trūkumus, LŽA aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru vērtēt Iecavas novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pelša atbilstību amatam.

1 298.pants. Apzināti nepatiess ziņojums
(1) Par apzināti nepatiesu ziņojumu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu nolūkā panākt kriminālprocesa uzsākšanu pret noteiktu personu – soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
2 92. Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Ikviens
uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu. Ikvienam ir tiesības uz advokāta palīdzību.


Pievieno komentāru

Komentāri 17

Peters

KomentārsNu ko gan citu BDz teiks. Ja LŽA būtu paudusi pretējo viedokli, iespējams to nemaz nepublicētu.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 11:27

:)

Būtu biedrība Latvijas Žurnālistu asociācija sakārtojusi attiecības ar otru žurnālistu biedrību. Citādi plēšas savā starpā un vēl ar visu pasauli.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 11:52

haha

Varētu vēl iesūdzēt tiesā visus novada iedzīvotājus un obligātā kārtā likt visiem pirkt BDz

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 12:35

lasītājs

Visu cieņu Pelša kungam,ka aizstāv mūsu avīzi un neviena tiesa nepiespiedīs mūs lasīt kaimiņu novada ziņas,kas Iecavas iedzīvotājiem ir absolūti nesvarīgas!

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 13:45

Gaida

No šīsdienas B.DZ. katrs iecavnieks varētu uzzināt par ko strīdās Bauskas učuki ,kur sadūrušās mašīnas un kā Islīcei iet florbolā.tas nu gan uzlabotu katra Iecavnieka dzīves kvalitāti! Smiekli nāk.Tāpēc arī cilvēki balso ar saviem maciņiem.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 13:55

helga

Vēl varētu uzzināt grandiozos personību dzīves stāstus, piecu teikumu apjomā, viņu jubilejās. Pie tam puse no tā būtu falsifikācija. Kā nav kauna šiem halturščikiem , ar redaktori priekšgalā, kasīties. Izveidojiet normālu, interesantu laikrakstu un nebūs kaimiņiem zemiski virsū jābrauc, lasītāji rindā stāvēs pēc BDz.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 15:11

Experts

Būtība jau nav tajā, ka jālasa vai nav jālasa "Bauskas Dzīve" vai kāda cita avīze, tā ir katra brīva izvēle. Būtība ir reklāmas un mediju tirgus graušanā, ar ko nodarbojas dotētas pašvaldību avīzes. Budžets to izdošanu apmaksā,tāpēc var lēti par dempinga cenām tirgot reklāmu un arī pašu avīzi. Tā nedrīkstētu būt tirgus ekonomikas situācijā, to saprot katrs uzņēmējs. Par to jau LŽA un reģionu avīzes cepas. Iecavniekiem pašvaldības avīze patiesībā pienākas bez maksas un tai jābūt katrā pastkastē, kā tas ir daudzās Latvijas pašvaldībās, piemēram, Kuldīgā, kuru zinu. Bet te iecavnieki priecājas, ka viņiem pa lēto avīzi tirgo un piedāvā abonēt. Un vēl reklāmu pa lēto var ielikt. Esat jūs Iecavā aptīti ap pirkstu.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 18:15

nu nu

Avīze nekur nepienākas bez maksas. Bez maksas esmu redzējusi informatīvas lapas. Ekspertam mazāk vajadzētu raizēties par iecavniekiem.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 18:28

aivars

Iecavas avīzē nau nekas vairāk kā iecavas pašvaldības propoganda nau brīnums ka pelša kugs tik ilgi noturēties savā amatā derētu laist pensijā lai nāk jauns ar janam idejām

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 20:10

teica

analfabēts

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 20:13

Irmgards

Aivar, pacieties. Drīz varēsi ieplēst 7 procentīgo un mierīgi gulēt. Drīz jau Pelša kungs pats dos krēslu Taviem favorītiem. Tad redzēsim un vērtēsim kā bija un ir.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 20:59

pensionārs

LŽA ir parādījuši savu nekompetenci! Krimināllikuma panta piesaukšana ir galīgi garām,jo nekāda apzināti nepatiesa ziņojuma nav. Pelša kungs policijai lūdz izvērtēt reālus faktus - BDz bez tiesas lēmuma pieprasa no pašvaldības naudu un nemaksāšanas gadījumā draud to trīskāršot. Vai tad tā neizskatās pēc izspiešanas?

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 20:52

turpinājums

Satversme arī piesaukta nevietā! Neviens jau neapstrīd vai kavē BDz tiesības vērsties tiesā vai izmantot advokāta palīdzību(to vajadzētu aŗī LŽA). Pēc raksta var secināt, ka ikviens var aizstāvēt savas tiesības, bet Iecavas novada pašvaldība nedrīkst, jo tā ir resursu tērēšana. Ja pašvaldība samaksātu nelikumīgi pieprasīto, tad gan resursi un līdzekļi netiktu tērēti. Dīvaina nostāja tiem LŽA....

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 21:05

nevaru vēl nomierināties

LŽA gan demonstrē fundamentālas demokrātijas un sabiedrības pamattiesību zināšanas. Man ir kauns. Vēršanās VARAM šoreiz gan ir pilnīgi nepamatota un visīstākā valsts resursu nelietderīga izmantošana.

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 21:18

Paraugprāva

Paraugprāva izskatâs pēc Stalina laika un smird pēc Komunisma Cela laiku nostalgijas. Vai BDz nestrâdâ bijušie komjauniešu sekretâri un partijas šūninu vadoni, kas raud pēc aizgājušiem laikam un to laiku metodēm?

pirms 2 gadiem, 2016.03.21 21:29

vai ir to vērts

Cik nožēlojama un sekla liekas Bauskas Dzīves un Latvijas Žurnālistu asociācijas ņemšanās uz šī brīža pasaules notikumu fona? Jums pašiem kauns nepaliek, tā saucamie "žurnālisti", ar putām uz lūpām piesaukt demokrātiju, acu priekšā redzot eiro čupiņu.Cerams, ka saprātīgi domājoši cilvēki izdarīs secinājumus un parādīs BDz tās vietu vēstures mēslainē.

pirms 2 gadiem, 2016.03.22 14:32

Vietējās ziņas