Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prezidenta vizīte ir nozīmīgs notikums 8

Īslīces vidusskolai šis ir īpašs pavasaris. Pāris nedēļu laikā šeit ierodas jau otra augstākā valsts amatpersona. 10. aprīlī Īslīcē viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš.

«Esmu uztraucies, jo šis tomēr ir atbildīgs brīdis, jādejo pašam prezidentam,» īsi pirms A. Bērziņa ierašanās Īslīces vidusskolā «Bauskas Dzīvei» atzinās 4. klases skolnieks Rendijs Griba. Bet Amanda Alekse no 5. klases atklāja, ka vēlētos pašportretu kopā ar prezidentu. Savukārt skolēnu mācību uzņēmuma dalībnieces Rūta Skotele un Undīne Ūdrēna izteica cerību, ka prezidentu ieinteresēs viņu ražotā kosmētika.

Ne viss no skolēnu iecerētā īstenojās, tomēr prezidenta vizīte un vēlējumi bērniem, arī pedagogiem ilgi paliks atmiņā. 6.b klases audzēknis Armands Rudlaps un viņa klasesbiedre Diāna Čužinska prezidentu iepazīstināja ar skolas vēsturi. Pēc stāstījuma Armands «Bauskas Dzīvei» atzina, ka bijis nedaudz satraucies, tomēr ir lepns par iespēju uzrunāt prezidentu.

Īpaši A. Bērziņa vizītei bija gatavojušies pirmklasnieki. Skolotājas rosināti, viņi kopā ar vecākiem pētīja dzimtas koku. «Bērniem prezidenta vizīte noteikti paliks atmiņā, jo, tai gatavojoties, viņi daudz ko jaunu uzzināja par savu ģimeni un vecāku jaunību. Jauki, ka prezidents arī mums pastāstīja savas bērnības piedzīvojumus,» atzina klases audzinātāja Iveta Kāle.
 
Uzrunājot skolas saimi, prezidents apliecināja, ka maza lauku skola ir ideāla vieta mācību sākšanai. Arī viņa pirmajā skolā bijis vien simts audzēkņu. A. Bērziņš vēlēja, lai Īslīces skolas absolventu vidū būtu bērni, kas paliktu dzīvot un strādāt laukos, tādējādi turpinot vecāku iesākto. Sarunā ar pedagogiem prezidents aicināja meklēt citādāko, īpatno, ko audzēkņiem spēj piedāvāt tikai šī skola. Tas būtu viens no ceļiem, kā izglītības iestādei pastāvēt. «Likumus nevar vienmēr vainot. Galvenais, lai būtu bērni, tad būs arī skola un lauki pastāvēs,» izskanēja prezidenta atziņa.

Piemiņai par Andra Bērziņa vizīti pie Īslīces vidusskolas turpmāk kuplos prezidenta stādītais ozols. Zīmīgs tas būs ar to, ka prezidents kociņu iestādīja dienā, kad paziņoja, ka otrreiz vairs nekandidēs uz šo amatu. A. Bērziņš skolai uzdāvināja grāmatas, volejbola bumbu, piebilstot, ka jaunībā tas bijis viņa mīļākais sporta veids. A. Bērziņš ierakstīja vēlējumu skolas viesu grāmatā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

apmeklētāja

Dižākais Bērziņa (pagaidām prezidents) citāts (filozofiski, stulbi, idiotiski, .... ) Grāmatu svētkos Bauskā: "Valoda ielikta valodiski"!!!.......!!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.04.11 15:05

večuks

ak šausmas, kāds feldmanis izskatās..kā tēvs prezidentam, nevis vienaudzis..

pirms 4 gadiem, 2015.04.11 19:45

oo!

nu ko tu! Feldmanim ne tuvu nau taada dziive kaa Beerzinam. mees jau visi lauku cilveeki, ja kas. )))

pirms 4 gadiem, 2015.04.12 12:35

Jurka

Nozīmīgs notikums būtu,ja Latvijas prezidentu ievēlētu Latvijas Tauta,bet ne zoodārzā.

pirms 4 gadiem, 2015.04.11 21:06

es

Jā, ja tauta vēlētu, varbūt Kaimiņu Artusu ievēlētu....

pirms 4 gadiem, 2015.04.12 07:56

to es

kāda tauta tādi valdnieki, ja tauta ir Kaimiņa līmenī, tad arī Kaimiņam būt!

pirms 4 gadiem, 2015.04.12 11:18

hy

Lepnums par maniem novadniekiem!
Aizveda opi uz alus brūzi,kam uzreiz sekoja paziņojums par nekandidēšanu.
BAUŠĶENIEKI - NĀCIJAS GLĀBĒJI!!!

pirms 4 gadiem, 2015.04.12 11:38

tika

pašportrets ar ēēē ... nu kā tur bija ....ēēēēzeli

pirms 4 gadiem, 2015.04.12 18:44

Vietējās ziņas