Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekšnieks skaidro, ar ko ikdienā nodarbojas Bauskas novada pašvaldības policija 16

Bauskas novadā 1. martā darbu sāka Pašvaldības policija. Jaunizveidotajā struktūrā ir astoņas darba vietas – 3 kārtībnieki, 3 inspektori, vecākais inspektors un pašvaldības policijas priekšnieks. Pašvaldības policijai, salīdzinājumā ar likvidēto Sabiedriskās kārtības nodaļu ir daudz plašāks pilnvaru spektrs.

Baušķenieks Ilmārs ar «Bauskas Dzīves» starpniecību vēlējās noskaidrot, ko šajā laikā tā ir paveikusi – cik ir bijuši sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli, minot pārkāpumus, cik bieži patrulēts ielās, kas novērsts utt. «Es kā Bauskas iedzīvotājs šos vīrus uz ielas neesmu redzējis. Iepriekšējos kārtībniekus vēl manīju, bet šie nekur nerēgojas,» teic Ilmārs.

Bauskas novada Pašvaldības policijas priekšnieku Broņislavs Ostrovskis informēja, ka Pašvaldības policija martā, aprīlī un maijā kopā ir saņēmusi un apkalpojusi dažāda rakstura 183 izsaukumus.

33 gadījumos brīdināti transportlīdzekļu vadītāji par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem; 29 gadījumos, iesaistot dzīvnieku patversmi «Mežavairogi», izķerti vai nogādāti patversmē klaiņojoši, pamesti vai ievainoti dzīvnieki; 24 gadījumos konstatētas sabiedriskās vietās guļošas personas: 21 gadījumā personas nogādātas savā dzīvesvietā, divos – aizvestas uz patversmi, vienā gadījumā cilvēks pats devās mājās; trīs reizes izbraukts uz ģimenes konfliktiem; piecreiz – uz iedzīvotāju konfliktiem (starp mājas kaimiņiem); 14 gadījumos reaģēts uz darbībām, kas rada troksni un traucē apkārtējo iedzīvotāju mieru; trijos gadījumos personas aizturētas un nodotas Valsts policijai par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām, kā arī veikti citi preventīvi pasākumi sabiedriskās kārtības nodrošināšanai pilsētā un pagastos.

B. Ostrovskis uzsvēra, ka Pašvaldības policija turpina kontrolēt Bauskas novada domes saistošo noteikumu prasību ievērošanu (teritorijas sakopšana, piegružošana, zāles pļaušana). Pašvaldības policija regulāri patrulē pilsētā ar automašīnu, bet autoostas teritorija un Bauskas pilskalns tiek apsekoti, izejot tos kājām; tiek vērotas arī pagastu teritorijas. Aprīlī un maijā veiktas pārrunas Uzvaras vidusskolā ar audzēkņu vecākiem, bet Īslīces vidusskolā ar 7. un 8. klases skolēniem. Pašvaldības policijas klātbūtne ir bijusi nodrošināta visos lielākos vai mazākos vietvaras rīkotajos pasākumos.

«Kas attiecas uz to, ka Pašvaldības policijas darbinieki nav redzēti, tam kategoriski negribētu piekrist. Policistu pašreiz vēl ir maz, bet viņi strādā (ekipāžas sastāvs – divi darbinieki). Ja kādam Bauskas novada iedzīvotājiem ir konkrētas pretenzijas pret Pašvaldības policijas darbu, ir iespējas vērsties ar sūdzību Uzvaras ielā 6 Bauskā pie Pašvaldības policijas priekšnieka,» teic B. Ostrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

nav nācies redzēt

183 izsaukumi ...
Ja ir izsaukums - darbojas,bet nekādu pašiniciatīvu neparāda. Pilnīgu muļķi tomēr nelaiž !

pirms gada, 2018.06.26 14:00

nesaprotu

Ko nozīmē pašiniciatīvu neparāda.Kas,varbūt viņiem jāizprovicē klope,un tad jāskrien ieviest kārtību.Zēni strādā godprātīgi,to mēs redzam,tikai ļaujiet viņiem to darīt.Neesmu domes dzeguze,bet parastā no Bauskas.

pirms gada, 2018.06.26 20:34

saprotu

Pašiniciatīva būtu noķert kaut vienu šķūnīšu/dzīvokļu apzadzēju,tā pārspējot VP, kurai tas nav izdevies jau gadiem ilgi.

pirms gada, 2018.06.27 11:06

priekš saprotu

Bet qstarp štatiem nebija neviena gaišreģa, kurš skatītos stikla bumbā un zinātu, ka ir kaut kur apzagti šķūnīši

pirms gada, 2018.06.28 19:28

vecie niķi

tiem "Mežavairogiem" tos suņus dzen pa vienam, vai ielenc visa brandža, maksā kā par gabaldarbu?

pirms gada, 2018.06.26 14:50

Njā

Vajadzētu to Bausku atstāt uz kādu gadu vispār bez uzraudzības, tad arī tie, kas te visādi izsakās par šīm struktūrām būtu pirmie, kas sauktu pēc palīdzības, bet ātrāk jau viņi to nesapratīs... he, he, he...

pirms gada, 2018.06.26 20:09

VDH.

Viņi man liekas uzvelk neredzamo mashalātu un staigā pa Bausku !

pirms gada, 2018.06.26 20:46

xsa

Paldies Pašvaldības policijai, ka strādā un rūpējas par elementāru kārtību pa dienu. Nevar pārmest darbiniekiem, viņi tomēr strādā. Diemžēl pat šobrīd Bauskas skeitparkā priecājas skeitparka apmeklētāji, notiek ļoti aktīva skeitošana, soliņi aizņemti ar līdzjutējiem, kas cītīgi un skaļi atbalsta šo nodarbi un papildina skaņas fonu ar savām skaļajām balsīm. Pašvaldības policija strādā pa dienu. Paldies. Pa nakti skeitparkā notiek skaļas izdarības pat līdz plkst 3-4 no rīta. Un deputātiem arī salds miedziņš, jo nav jau jāklausās skeitparka apmeklētāju radītie trokšņi. Bauskā naktīs skaitās viss kārtībā. Iedzīvotāji "bauda" jauniešu uzdzīves prieku radītos trokšņus nu gandrīz visu nakti (cik nu tur trūkst līdz klusā laika beigām plkst 6.00). Skeitparka apkārtnes iedzīvotājiem jābūt laimīgiem par šīm izdevībām. Tiesības uz izklaidi ir jaunatnei, nu kam gan pārējiem jāguļ - gan jau kaut kā tiks sapelnīta nauda nodokļiem un līdz ar to visatļautībai.

pirms gada, 2018.06.27 00:15

Māris

Nekunskti un izvācies no Bauskas ja kaut kas nepatīk!

pirms gada, 2018.06.27 12:35

Neredzu

Pasvaldibas policija neredz bomžus, alkoholikus ratslaukuma kur iebrauc turisti?! Kauns pat skatities !!!

pirms gada, 2018.06.27 12:42

Janka

A ko valsts policija dara?

pirms gada, 2018.06.27 20:58

Redzi

Ja jau kauns skatīties,tad tai brīdī,kad redzi kaut ko sliktu,piezvani pašvaldības policijai.Nav viņiem visu dienu jāsēž Rātslaukumā.Tur ir arī tūrisma informācijas centrs,dzimtsarakstu nodaļa.Kad ierauga vienu papīrīti zemē,tad zin kur zvanīt,bet,kad redz alkaholiķus,tad neredz.

pirms gada, 2018.06.29 07:01

.....

Kas tas ir trīsreiz uz ğimenes konfliktiem un piecreiz uz kaimiņu konfliktiem,tas nav nekas,pašvaldības policijai šajā laika posmā vajadzētu tam būt vairāk un samazināt darbu valsts policijai.Jābūt lielākai sadarbībai starp valsts policiju,tā kā Rīgā,kur pašvaldības policijai ir mazāks budžets uz vienu cilvēku nekā šeit Bauskā.Vēl ir jautājums par profesionālo prasmju pilnveidošanu,kas Bauskā nav salīdzinājumā ar Rīgu, kur tiek kārtotas ieskaites dažādās jomās regulāri.Tad ir jautājums,cik ir prasmīgi darbinieki šai pašvaldības policijā

pirms gada, 2018.06.28 01:18

....

Par Valsts policijas ieskaišu kārtošanas profesionalitāti nu gan neviens nešaubās! (Tā bija ironija).

pirms gada, 2018.06.28 14:15

punktotājam

analfabētam- uz ģimenes un kaimiņu konfliktiem izbrauc sakarā ar saņemtajiem izsaukumiem, paši policisti nestaigā ap mājām un neprasa, vai jums gadījumā nav kāds konflikts, kur mēs varētu piedalīties; uz kādiem konkrēti faktiem pamatojas " vērtīgie padomi" par lielāku sadarbību, utt. - kāda šobrīd ir tā " mazā" sadarbība un kāds sakars Rīgas pašvaldības policijas budžetam un ieskaitēm ar Bausku

pirms gada, 2018.07.02 21:13

andrejs

varbūt pašvaldības policistu kungi varētu arī kontrolēt skeitparku Dārza ielā,tas ir pārverties par moto trasi.Arī zvanot šiem kungiem viņi parasti atrodas svarīgos izsaukumos.

pirms gada, 2018.07.11 17:53

Vietējās ziņas