Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Privātie mecenāti ziedos 0,5 miljonus latu Rundāles pils restaurācijai 9

Otrdien, 11. maijā, Kultūras ministrijā notika kultūras ministra Inta Dāldera tikšanās ar Rundāles pils direktoru Imantu Lancmani un mecenātiem Tetereviem. Tikšanās laikā panākta vienošanās par Rundāles pils restaurācijas pabeigšanu ar privāto mecenātu atbalstu.Borisa un Ināras Teterevu ģimene ir nolēmusi ziedot 0,5 miljonus latu Rundāles pils restaurācijas pabeigšanai, informēja kultūras ministra sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Kreicberga. Līgums par restaurācijas programmas īstenošanu tiks parakstīts 23.maijā Rundāles pilī. «Rundāles pils restaurācijas pabeigšana ir būtisks uzdevums tuvāko gadu laikā. Plānojam, ka pils būs pilnīgi restaurēta 2014.gadā,» tikšanās laikā uzsvēra Imants Lancmanis.  Viņš arī norādīja, ka Borisa Tetereva ģimene ir viena no lielākajiem privātajiem mecenātiem Latvijā, kas nesavtīgi un regulāri atbalstījusi Baltijas un Latvijas 18. gs. ievērojamākā baroka arhitektūras ansambļa Rundāles pils kompleksa restaurāciju un darbību 12 gadu garumā. Līdzšinējais finansiālais atbalsts, ko sniegusi Teterevu ģimene, ir 145 232 latu. Teterevu ģimenes finansējums ir ieguldīts restaurācijas konservācijas procesā un vairākos restaurētajos Rundāles pils interjeros un eksterjeros. Līdz 2014.gadam Rundāles pilī jāpabeidz restaurācija Hercoga Ernsta Johana bibliotēkai, Biljarda zālei un Hercoga otrajam darba kabinetam. Pabeidzot iecerētos darbus, Rundāles pils iegūtu ne tikai trīs ļoti svarīgas un sarežģītas telpas, bet arī iekļautos pasaules kultūras mantojuma galamērķu sarakstā ar unikālu baroka un rokoko arhitektūras ansambļa pērli, līdzās Pēterhofas ansamblim, Sanktpēterburgas Ziemas pilij un pat Versaļas pils kompleksam Francijā. Rundāles pils ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem ārvalstu tūristiem, kā arī vienīgā ekskluzīvā lokācija valsts līmeņa prezentācijas pasākumiem, starptautiskiem mākslas un mūzikas festivāliem, biznesa vides prezentāciju pasākumiem. Rundāles pils ir visapmeklētākais muzeja komplekss Latvijā, kas atvērts apmeklētājiem visu gadu un katru dienu. Kā norāda Ints Dālderis, vakar Rīga tika oficiāli apstiprināta par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, un tas nozīmē, ka mums būs ļoti laba iespēja parādīt Eiropas Savienībai un visai pasaulei Latvijas bagātīgo kultūras mantojumu. Un viena no šī mantojuma sastāvdaļām ir baroka arhitektūras meistardarbs Rundāles pils, kuras mākslinieciskā un restaurācijas kvalitāte tiek apbrīnota visā pasaulē. «Šobrīd ir laiks, kad diemžēl valsts piešķirtais finansējums kultūrai ir nepietiekams, tāpēc jo īpašu gandarījumu rada privātas iniciatīvas atbalsts, kas ļaus pilnīgāk un labāk sagatavoties 2014.gadam, palīdzēs mūsu kultūras mantojuma saglabāšanā un sakārtošana,» uzsvēra ministrs, paužot cerību, ka šim pozitīvajam piemēram sekos arī citi uzņēmēji.   

Pievieno komentāru

Komentāri 9

novads

Paldies Lancmaņa kgam par ieguldīto mūža darbu Rundāles pilī, kas ir Latvijas prieks un lepnums!Novēlu tādus pašus godīgus saimniekus gan Ziedoņiem, gan Jumpravas parkam, kuram itkā ir saimnieks, bet kurš ir nesakopts un galīgi nolaists, tas tak arī ir viens no kultūras pieminekļiem kur skatās inspektori!

pirms 8 gadiem, 2010.05.13 11:13

www

Kur tad Latvijas miljonāri paslēpušies?Kaut kā nekad nedzird ka ziedotu lielu summu vienīgi Partijai.Pie mums tikai Dobelis māk apriet krievus ,lai pats noziedo kādu tūkstoti vismaz kopējam mērķim.

pirms 8 gadiem, 2010.05.13 08:49

Baušķeniece

To arī Es: Vienmēr ņemu par piemēru cilvēkus, kuri ar savu darbu, neatlaidību, izveicību ir tikuši pie bagātības un nodrošinājuši savu ģimeni.Novēlu arī ES un citiem, kam patīk bāzt degunu svešos makos, tiekties uz to pašu un censties realizēt dzīvē savas idejas! Teterevi ir malači! Nav daudz tādu , kuri dāsni dalās ar savu nopelnīto!

pirms 8 gadiem, 2010.05.12 10:59

Kūka

To Es - pats tiec pie bagātības, nevis uztraucies par citiem, mūžīgā latviešu okšķerēšana pa citu makiem

pirms 8 gadiem, 2010.05.12 07:43

Papa

Forši!
Turpat netālu ir Ziedoņu muiža. Par 0,5 miljoniem to varētu pacelt: Rundāle jau +/- sakārtota.
Lai gan viņu nauda, viņi arī lemj. Vismaz kaut kas notiek.

pirms 8 gadiem, 2010.05.11 19:41

es

Protams, ka tas ir jauki. Bet vai kāds man neatgādinātu, kā šie ļaudis pie bagātības tikuši.

pirms 8 gadiem, 2010.05.11 17:40

es

Protams, ka tas ir jauki. Bet vai kāds man neatgādinātu, kā šie ļaudis pie bagātības tikuši.

pirms 8 gadiem, 2010.05.11 17:39

Rundāliete

Paldies, mecenātiem, jo gan Rundāle, gan Lancmanis to ir pelnījuši. Tas ko viņš ir dabūjis gatavu ir prātam neaptverami, jo 60 to gadu sākumā pils bija grausts, bet tagad ir pasaules mēroga kultūras piemineklis.

pirms 8 gadiem, 2010.05.11 16:09

Prieks

Patiesi prieks, ka ir bagāti cilvēki, kas spēj saprast, ka kukltūras joma ir viena no būtiskjākajām Latvijas uzplaukumam un ir gatavi atbalstīt darbu, kurā Rundāles muzeja darbinieki ieguldījuši savu dzīvi!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.05.11 15:59

Vietējās ziņas