Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Profesijas svētkos godina ugunsdzēsējus 3

Priekšzīmīgs dienests, teicami darba rezultāti, drosme un augsts profesionālisms. Tie ir galvenie kritēriji, kuri nosaka apbalvojumu piešķiršanu ugunsdzēsējiem.

Latvijas ugunsdzēsības 151. gadadienai veltītajā svinīgajā sanāksmē 12. maijā Bauskā apbalvoja labākos nozares speciālistus Zemgales reģionā. II pakāpes apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu» saņēma Iecavas posteņa glābējs, kaprālis Jānis Gūtmanis. III pakāpes šāds pats apbalvojums piešķirts Bauskas daļas vada komandiera vietniekam Normundam Kociņam.

Sveicot Zemgales ugunsdzēsējus profesijas svētkos, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš uzsvēra, agrāk daudz tika runāts par vēlmēm, iecerēm, mērķiem, kas jāsasniedz. Šogad pirmo reizi svinīgajā sapulcē viņš var uzskaitīt daudzas īstenotās lietas. Glābēji jau ieguvuši un turpinās saņemt jaunu aprīkojumu, modernus, pēc labākajiem pasaules paraugiem darinātus formas tērpus. Pavisam reāla ir jaunas tehnikas piegāde. Tāpat glābēji no šī gada janvāra sajutuši savos makos un bankas kontos prāvu algas pielikumu.

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs piebilda, ka joprojām nav pilnībā nokomplektēts personālsastāvs. Bauskas daļā ir 60 ugunsdzēsēju glābēju, taču Iecavas postenī ir divas vakances. Interese par šo profesiju ir, tomēr ne visiem izdodas kļūt par ugunsdzēsēju. Lielākās grūtības kandidātiem sagādā fizisko pārbaudījumu veikšana. Ir vīri, kurus nevar pieņemt darbā veselības stāvokļa dēļ, dažiem traucē agrāko laiku negatīvā vēsture – sodāmība, citi likumpārkāpumi.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

raimonds

Prieks par Normondu Kocinu turies ar cienu

pirms 3 gadiem, 2016.05.13 17:20

Skats no iekšām!

Šogad pirmo reizi svinīgajā sapulcē viņš var uzskaitīt daudzas īstenotās lietas. Glābēji jau ieguvuši un turpinās saņemt jaunu aprīkojumu, modernus, pēc labākajiem pasaules paraugiem darinātus formas tērpus. Pavisam reāla ir jaunas tehnikas piegāde. Tāpat glābēji no šī gada janvāra sajutuši savos makos un bankas kontos prāvu algas pielikumu.
--------------------------------------------
Tas pateicoties valdības vadītājai L.Straujumai un tiem glābējiem, kas piedalījās Zolītūdes Maxima glābšanas darbos (diemžēl 3 gāja bojā!), un viņi informēja valdību par BĒDĪGO situāciju VUGD ...ne jau priekšnieki tā cīnījās par saviem padotajiem ... ja tā cīnītos, tad bojāgājušo glābēju sievietes, ar kurām nebija noslēgta laulība, un viņu bērni saņemtu kompensāciju ...

pirms 3 gadiem, 2016.05.13 19:58

Saku taisnibu

Algas palielinaja tiem kas sez kabinetos,ugunsdzesejam atgrieza algu,kas bija nogriezta 5 gadi atpakal. Ta bija 420ls-600 eur un tagad ar saucamo butisko palielinajumu ugunsdzesejs sanem 615 eur. Pa pieciem gadiem pielika 15 eur. Paldies Jums,ka novertejat godam...un nestastiet tautai puteni.

pirms 3 gadiem, 2016.05.15 12:48

Vietējās ziņas