Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Profesionāļi Iecavas jauniešiem stāsta par savu karjeru

Iecavas kultūras namā trešdienas vakarpusē pulcējās vairāk nekā 20 jaunieši, lai piedalītos biedrības Iecavas Jauniešu padome (IJP) pirmo reizi rīkotajā karjeras dienā. Biedrības vadītāja Laine Baha, atklājot sarīkojumu, informēja, ka šogad IJP aprit pieci gadi.

«Mēs Jauniešu padomē paši esam bijuši topošie absolventi, kad jāizvēlas darbības joma visai dzīvei, tāpēc vēlamies palīdzēt tagadējiem skolēniem,» pamatoja L. Baha.

Pirmais ar jauniešiem sarunājās Zemessardzes spridzināšanas vienības vadītājs Oļegs Junolainens, detalizēti aprakstot iespējas un prasības tiem, kas vēlētos veidot militāru karjeru. Oļegs demonstrēja fotoattēlus un videomateriālu no zemessargu mācībām.

Iecavas vidusskolas absolvents Matīss Ruša, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju uzņēmuma SIA «Hostconcept» vadītājs, ar savu stāstījumu iedrošināja jauniešus izvēlēties perspektīvo IT jomu, vienlaikus liekot pie sirds nepadoties, pat ja gadās kļūdīties.

Baušķeniece Dace Lina, pēc profesijas žurnāliste, piepildīja sapni par dalību 2012.gada olimpiādē Londonā, vien no 26 gadu vecuma sākot trenēties maratona skriešanā. Dace jauniešiem atklāj vairākas atziņas, pierādot – cilvēks var sasniegt mērķi, ja vien nopietni strādā.

Ar jauniešiem tikās arī Oskars Kaulēns, programmas «Iespējamā misija» absolvents, vēstures un sociālo zinību pedagogs Rīgas Lietuviešu vidusskolā, nodibinājuma «Palīdzēsim.lv» vadītāja Ilze Skuja un Iecavas novada domes deputāts Juris Krievs, kuram ir ilggadēja pieredze ceļu būvē SIA «Union Asphalttechnik».

Jau vēstīts, ka IJP karjeras dienu rīkoja par godu UNESCO Pasaules dienai, lai iedvesmotu 9. un 12. klašu audzēkņus nākotnes darbības jomas izvēlei.

Vairāk par karjeras dienas norisi lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas