Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Profesionāli mākslinieki tiksies Svitenē 1

Jau piekto gadu Rundāles novada kultūras nodaļa sadarbībā ar gleznotāju Īru Rozentāli aicina profesionālus māksliniekus no Latvijas uz Sviteni, lai no 8. līdz 13. augustam piedalītos gleznošanas plenērā.

Piektais mākslas plenērs notiks Svitenē vairāku dienu garumā, informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Mākslinieki 9., 10. un 12. augustā gleznos Rundāles pils parkā un dārzā. Sestdien dalībnieku veikumu varēs lūkot izstādē, 13. augustā plkst. 17 Svitenes pilī.

«Mākslas plenērs ir unikāls ar to, ka tajā piedalās tikai profesionāli mākslinieki no visas valsts. Šis fakts piešķir notikumam lielu pievienoto vērtību. Tas nozīmē, ka Rundāles un kaimiņu novadu iedzīvotājiem ir vienreizēja iespēja lūkot prasmīgu Latvijas labāko gleznotāju darbus pie mums Svitenē,» pasākuma nozīmīgumu akceptē Rundāles novada kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica. Viņa uzskata, ka arī pēc plenēra novada vārds izskanēs valsts un, iespējams, pat pārrobežu līmenī. «Mākslinieki savus darbus paturēs pie sevis. Kāds rīkos izstādi, cits tos pārdos. Nevar zināt, kur gleznas aizceļos, bet fakts paliek fakts, tajās būs attēlots Rundāles novads, lai kur darbi arī nonāktu,» tā S. Kerēvica.

Dažādās aktivitātēs tiek aicināti piedalīties arī novada iedzīvotāji – bērnu gleznošanas pasākums 11. augustā paredzēts pulksten 11 pie Svitenes pils, kur savu mākslinieka talantu un prasmi varēs izmēģināt jebkurš interesents.

Paneļdiskusija «Apgaismojums un tā atveides formālie izteiksmes līdzekļi Jaņa Rozentāla ainavās» plānota 11. augustā pulksten 16 Svitenes saieta nama konferenču zālē trešajā stāvā.

Īra Rozentāle atklāj, ka plenērs ar Eiropas projekta atbalstu simpozijam notiek jau piekto gadu. «Ar mākslinieku dāsnu atbalstu tiek papildināta Rundāles novada mākslas darbu kolekcija, kurai dalībnieki atvēl savu labāko plenēra darbu. Šogad apmeklētājiem tiks piedāvāta interesanta teorētiskā tēma, pieskaņota UNESCO izsludinātajam Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gadam – «Apgaismojums un tā atveides formālie izteiksmes līdzekļi Jaņa Rozentāla ainavās»,» stāsta Ī. Rozentāle.

Savu dalību plenērā apstiprinājuši jau teju 30 mākslinieki – Inese Sudare, Eva Migliniece, Ēra Zalcmane, Maija Purgaile, Muzikantu ģimene – Ieva, Tālivaldis, Kristiāns un Elīza, Luīze un Mārtiņš Lindes, Rolands Krišjāns ar dēliem Dāvidu un Lūkasu, Rita Pranča un Andrejs Bovcovičs, Gunta Gračinska, Aiga Ivbule, Baiba Ozola, Dina Zoldnere, Aina Putniņa, Liene Šervinska, Maija Bērziņa, Dzintra Cepīte, Sandris Beķeris un Īra Rozentāle.

«Būsim priecīgi redzēt ikvienu interesentu, apmeklējot minētos pasākumus, lai kopā izjustu īpašo mākslas klātbūtnes gaisotni mūsu novadā,» ierasties pasākumā aicina Īra Rozentāle.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

aina

kur tad ir tās dižās gleznas rundālē apskatāmas?katru gadu nez kas te zīmē, bet prkškam, ko?

pirms 2 gadiem, 2016.08.07 19:22

Vietējās ziņas