Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projekta «1836» dalībnieki apceļos Rundāles novadu

Projekta «1836» dalībnieki šīs nedēļas nogalē dosies kārtējā pārgājienā pa Leišmalīti. 19. un 20. maijā viņi apceļos Rundāles novadu.
Rundāles pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Tetērina informē, ka divu dienu pārgājienā paredzēts iepazīt Saulaini, Sviteni, Rundāles pili un noslēgumā pulcēties Mazmežotnes muižā. Pirmajā dienā pārgājiens paredzēts nepilnu 20 kilometru garumā, otrajā dienā tas būs 11 kilometru garš.

Svitenes tautas namā sestdienas vakarā notiks Muzeju nakts pasākums. Tajā fonds «1836» un Ziedoņa muzejs būs sagatavojis vakara piedzīvojumu «Varenā tumsa». «Programmā paredzēts brīvdabas kino, kā arī dziesmas un visādi citādi jēgpilna vakarēšana,» par pārgājiena pirmā vakara plānotajiem notikumiem stāsta Leišmalītes projekta vadītāja Maija Jaunzeme.

Otrajā dienā Rundāles pilī paredzēts pikniks ar līdzņemtajām maizītēm pie fonda «Viegli» stādītajiem ozoliem. Būs iespēja par maksu apskatīt arī pils telpas un parku. Pēdējais pārgājiena posms paredzēts no Rundāles līdz Mazmežotnes muižai. Te plkst. 18.36 visiem gājiena dalībniekiem un apmeklētājiem būs iespēja baudīt noslēguma koncertu.

Maija Jaunzeme atzīst: «Jāpiekrīt reiz Imanta Ziedoņa teiktajam: «Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.» Organizējot gājienus Leišmalītē un aicinot cilvēkus tajos piedalīties, mēs palīdzam Latvijas brīnumainajam skaistumam parādīties. Turklāt, dodoties šajos gājienos, nepamet izjūta, ka atkal iemirdzas kādas jau senāk iestaigātas pēdas.»

Šogad plānoti astoņi divu dienu pārgājieni gar Latvijas robežu. 9. un 10. jūnijā gājiens paredzēts Vecumnieku novadā. Maršruts tiek plānots gar un pa Mēmeli, tas noslēgsies Skaistkalnē.

Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem.

Vairāk informācijas un pieteikšanās gājieniem interneta vietnē 1836.lv.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas