Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projektu nedēļā Misā pēta skolas vidi

Misas vidusskolas audzēkņi un skolotāji aprīļa beigas aizvadīja, veicot projektu nedēļas darbus. Skola ir saņēmusi ekoskolas statusu, tāpēc projektu nedēļas tēma bija tādi pati kā ekoskolas gada temats – skolas vide.

Mācību pārzine Anna Balgalve uzsvēra, ka «mums visiem ir svarīgi, lai skolas vide ir droša, priecīga un gaiša, lai tajā ir ziedi un draudzīgas attiecības starp skolēniem un skolotājiem. Lai mums katram veidojas piederības sajūta, lai mēs Misas vidusskolā jūtamies kā mājās! Tāds ir mūsu kopīgais mērķis».

Projektu nedēļā piedalījās 1. – 8. klašu skolēni. Tapa plaša prezentācija un buklets par Misas vidusskolu, analizēts un salīdzināts elektroenerģijas patēriņš skolā, pētītas Misas vidusskolas audzēkņu dzīvesvietas un izmantotais transports nokļūšanai uz skolu, sporta tūrisms Misas vidusskolā un tā attīstības vēsture, kora mūzikas tradīcijas gadu lokos, Jaunsardzes kustība Misas vidusskolā un Žetonu vakara tradīcijas. Izstrādāti sporta stadiona lietošanas noteikumi, izpētīti Misas vidusskolā esošie telpaugi, Misas vidusskolas teritorijā sastopamie koki un krūmi, apsekotas stārķu ligzdas tuvākajā apkārtnē. Veikti dažādi praktiski projekti – izgatavoti un uzstādīti putnu būrīši, labiekārtota skolas birzīte, apgleznotas garderobes sienas detaļas, tapuši sienas dekori un glezniņas, nokrāsotas bērnudārza āra ierīces un labiekārtota teritorija.

Nedēļas laikā katra projektu grupa veica darba plānošanu un uzskaiti, gatavojās projektu prezentēšanai 3. maijā. Prezentācijā ieinteresēti ieklausījās skolas ekopadomes audzēkņi un  konsultante skolotāja Iluta Soma.

Veicot pētījumu par elektroenerģijas patēriņu, 8. klases audzēkņi secināja, ka pēc apgaismojuma maiņas skolā būtiski samazinājušās izmaksas par elektroenerģiju.

«Darbs bērnudārza teritorijas labiekārtošanā bija daudzveidīgs – bija gan grūtāk izdarāmi un laikietilpīgāki, gan arī vieglāki darbi, uzskatu, ka visu paveicu labi,» prezentējot darbu, atzina Daniels Tjuševs.

Misas vidusskolas 2. klases audzinātāja Agrita Ivanovska stāsta: «Projektu nedēļa bija interesanta, 2. klases bērni meklēja informāciju par mazās skoliņas telpaugiem. Savus darbus skolēni veica labi. Secinājām, ka visbiežāk sastopamās puķes izglītības iestādē ir pelargonijas.»
Projektu nedēļas noslēgumā mācību pārzine Anna Balgalve rezumēja: «Paldies projektu grupu vadītājiem – skolotājiem, kuri bija tikai palīgi, šoreiz darītāji bijāt jūs, skolēni. Mēs esam paveikuši ļoti lielu un svētīgu darbu. No savām kļūdām mēs mācāmies. Tas vien jau ir ļoti liels ieguvums.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas