Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Publiskots jaunākais labāko skolu reitings 3

Ata Kronvalda fonda lielo skolu reitinga, kurā vērtē skolēnu sekmes mācību priekšmetu olimpiādēs, tradicionāli uzrādījusi Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, punktu skaita ziņā aptuveni divreiz apsteidzot otrajā vietā ierindoto Daugavpils Krievu vidusskolu - liceju. Labāko lielo skolu topa trīsdesmitniekā nav neviena mūspuses izglītības iestāde. Ausgtāko rezultātu šajā apkopojumā spējusi uzrādīt Iecavas vidusskola, ierindojoties 58. vietā, bet Bauskas Valsts ģimnāzijai atvēlēta 68. vieta.

Ata Kronvalda fonds labākos skolu kolektīvus nosaka pēc to skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un Valsts mēroga konkursos. Skolas vērtē «lielo» (vidusskolēnu skaits ir vismaz 100 skolēni) un «mazo» skolu grupās.  Katrā skolu grupā pirmās vietas ieguvēja saņem ceļojošo balvu «Lielā Pūce», bet otrā vieta - «Mazo Pūci». Vēl trīs skolas katrā skolu grupā saņem diplomus. Šādu apbalvojuma mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā, informēja Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Labāko lielo skolu desmitniekā ir astoņas ģimnāzijas un divi liceji. Kopumā lielo skolu reitingā ir iekļautas 86 izglītības iestādes, no kurām 34 ir ģimnāzijas (26 - valsts ģimnāzijas).

Mazo skolu reitingā par labāko atzīta Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Preiļu 1.pamatskola. No mūspuses izglītības iestādēm visaugstākie rezultāti ir Vecumnieku vidusskolai –37. vieta, Bauskas 2. vidusskola  un Pilsrundāles vidusskola dala no 51.-57. vietai, Misas vidusskola no 71.-76., bet Bauskas pilsētas pamatskola no 111.–115. vietai.

Pilns skolu reitings skatāms: www.skolureitings.lv. Tur arī atrodams olimpiāžu un konkursu saraksts, kas tika ņemts vērā, rēķinot reitingu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

talants

Būsim precīzi - labāko skolu reitings darbā ar talantīgajiem skolēniem.

pirms gada, 2017.07.19 11:12

lūk

Kamēr daži direktori bīdija novada lietas , skolas palika tālu no vidējā.

pirms gada, 2017.07.19 19:15

Ixa

Talantīgiem bērniem skolu nevajag,tikai privātskolotāju.

pirms gada, 2017.07.19 19:36

Vietējās ziņas