Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pulksteņa rādītāji jāpagriež stundu uz priekšu 2

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks naktī no 24. uz 25. martu. Tā informē Ekonomikas ministrija.

Svētdien, 25. martā, plkst. 3 pulksteņa rādītāji jāpagriež stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šī gada 28. oktobrī, kad pulksteņa rādītājus vajadzēs pagriezt stundu atpakaļ.

Pāreja uz vasaras laiku ir pulksteņu pārregulēšana, lai vakaros dienas gaisma būtu ilgāk, bet rītos – mazāk.  Latvijā kārtību, kādā notiek pāreja uz vasaras laiku, nosaka Ministru kabineta noteikumi. Tie pieskaņoti Eiropas Komisijas direktīvām, kas nosaka vienotu vasaras laika sākumu un beigas visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Ekonomikas ministrija 2014. gada martā veica aptauju internetā, kurā aicināja Latvijas iedzīvotājus paust viedokli par pulksteņa laika mainīšanu. Vairākums respondentu pauda neapmierinātību ar esošo praksi Latvijā un Eiropā. Viedokli par pārejas uz vasaras laiku un atpakaļ ietekmi uz dažādām tautsaimniecības nozarēm pauduši arī komersanti, nevalstiskās organizācijas un valsts un pašvaldību iestādes. Šogad šis jautājums tika aktualizēts arī Eiropas Parlamentā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tik-tak

Vai naktī jāceļas un jāgriež pulkstenis, varbūt var jau to izdarīt sestdienas vakarā. Pasakiet kāds, kas zina.

pirms gada, 2018.03.24 09:50

vai tu traks ?!

Tikai naktī,tikai tam paredzētajā brīdī ! Tas,lai nesajuktu laiki,ja nu pēkšņi Tas Kungs mūs laiž laimē diet.

pirms gada, 2018.03.24 14:04

Vietējās ziņas