Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pusaudzis no Vecumnieku novada bez saskaņošanas ticis ievietots psihoneiroloģiskajās slimnīcās 2

Kāds pusaudzis no Vecumnieku novada, kurš dzīvoja bijušajā bērnunamā "Līkumi", bez saskaņošanas ar bāriņtiesu savulaik vairākkārt ievietots psihoneiroloģiskajās slimnīcās, portālam pastāstīja novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Evita Caune.

Bāriņtiesas vadītāja, komentējot Veselības inspekcijas (VI) pausto, ka psihoneiroloģiskajās slimnīcās atrodas arī tādi bērni, kuriem tur uzturēties nevajadzētu, apgalvoja, ka bāriņtiesai nav bijis jāpieņem lēmumi saistībā ar bērnu ievietošanu šādās iestādēs uz ilgu laiku.

Viņa atminējās divus gadījumus, kad sadarbībā ar ģimenēm, ģimenes ārstiem, psihiatru un Sociālo dienestu izvērtēts bērnu veselības stāvoklis un abi uz īsu laiku ievietoti slimnīcā. Vienā no gadījumiem bērnam, kurš dzīvoja audžuģimenē, uzstādīta diagnoze, taču arī šī bērna uzturēšanās slimnīcā neesot bijusi ilglaicīga.

Taču pirms vairākiem gadiem kāds novada iedzīvotājs, kurš mitinājās bijušajā bērnunamā "Līkumi", tagad ģimenes atbalsta centrā "Saulstari", bez saskaņošanas ar bāriņtiesu ievietots bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" un šāda pat profila iestādē Daugavpilī. Tolaik zēns bijis 13-15 gadus vecs.

Caune stāstīja, ka pašlaik bērns "dabūts ārā" no bērnu aprūpes iestādes un mitinās pie aizbildņa. Jaunietim drīz būs 18 gadi un, neskatoties uz to, ka diagnoze ārstniecības iestādēs viņam tika norādīta, puisim nav nepieciešams lietot medikamentus.

Jau vēstīts, ka VI vadītāja Indra Dreika secinājusi, ka psihoneiroloģiskajās slimnīcās atrodas arī tādi bērni, kuriem tur uzturēties nevajadzētu.

Kā vēsta portāls "lsm.lv", mediķi esot atzinuši, ka bāriņtiesas, arī ģimenes un audžuvecāki, netiekot galā ar bērniem, kā vieglāko risinājumu uzskata psihoneiroloģiskās slimnīcas stacionāru.

"Par pacientu kontingentu - tas ir tas, ko sacīja pašas ārstniecības iestādes. Bērni [slimnīcās] nonāk ar tiesas, ar bāriņtiesas lēmumiem. Un arī ārstniecības iestādes saka, ka ne vienmēr šie lēmumi ir pamatoti. Līdz ar to droši vien ir jādomā plašāk - jāskatās, kā sabiedrība vispār apsver ietekmēšanas līdzekļus attiecībā uz problemātiskiem sabiedrības locekļiem, kas ļoti bieži var būt bērni pārejas posmā, pusaudžu vecumā un dažādi. Jo tās ietekmēšanas metodes var būt ļoti dažādas, un šobrīd izskatās, ka viena no tām ietekmēšanas metodēm ir nosūtīšana uz psihoneiroloģisko slimnīcu ārstēties," sacīja Dreika.

Tāpat ziņots, ka Salas novada domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputāti atstādināja no amata bijušā bērnunama "Līkumi" vadītāju Juri Boķi.

No amata pienākumu pildīšanas Boķis atstādināts pamatojoties uz Valts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas paziņojumu, kurā bijušā bērnunama "Līkumi", tagad ģimenes atbalsta centra "Saulstari" vadītājam Boķim ir noteikts aizliegums pildīt amata pienākumus, jo viņš tiek turēts aizdomās par iespējamo vardarbību pret bērniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

prātnieks

Pēc trijā nogrieztām galvām, kad to izdarīs agresīvi pusaudži - ko tad domās - kas tad atkal vainīgi - Veselības inspekcijas (VI) vai bāreņtiesa vai psihiatri ? Mazajai daļai sabiedrības ir nepieciešama garīgās pasaules korekcija arī ar psihoneiroloģiskās slimnīcas palīdzību .Diemžēl. Domās jau tikai pēc ... - tagad tikai histērija par neko... par pajukušiem pusaudžiem, kuru var palabot - vai to varēs vēlāk?

pirms gada, 2018.02.08 09:55

ieteikums

Vismaz 50% šodienas akselerātu vajadzētu iemēģināt trako namu nāras, tad varbūt tie zinātu savu vietu šajā dzīvē, un nelektu augstāk par savu pakaļu.

pirms gada, 2018.02.08 18:35

Vietējās ziņas