Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Putnu ligzdu noņemšana nav sekmējusi krauķu kolonijas samazināšanos Iecavā 14

Putnu ligzdu noņemšana nav sekmējusi krauķu kolonijas ierobežošanu Iecavā, atzina Iecavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane.

Pašvaldībā skaidroja, ka ierobežot krauķu populāciju, noņemot ligzdas, kas atradās virs brauktuvēm un gājēju celiņiem pēc Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) apstiprinātā saraksta, nav izdevies. Putni turpina ligzdot parkā, turklāt iedzīvotāji pašvaldībai ziņo par ligzdām arī citviet Iecavā.

"Daļai iedzīvotāju pret putnu klātbūtni nekādu pretenziju nav, taču daļa turpina paust savu neapmierinātību," informēja Podniece-Jostmane.

Jau vēstīts, ka marta beigās pašvaldība veica krauķu ligzdu noņemšanu Iecavas parkā atbilstoši DAP izsniegtajai nemedījamo sugu indivīdu ieguves atļaujai. Saskaņā ar to Iecavas parka teritorijā atļauts nojaukt līdz 200 krauķu ligzdu.

Ņemot vērā krauķa spēju ligzdas atjaunot, kā arī Iecavas parka kolonijas kopējo lielumu, pārvaldes ieskatā daļas ligzdu noņemšana pirms ligzdošanas sezonas sākuma nav uzskatāma par darbību, kas atstās būtisku negatīvu ietekmi krauķa populācijai.

Tāpat ziņots, ka Iecavas novada pašvaldība saņēmusi vairāku iecavnieku vēstules ar lūgumu risināt samilzušo situāciju ar krauķu koloniju Iecavas parkā. Putni rada troksni, posta un rada netīrību, aģentūru.

Iecavas novada dome vērsusies DAP Pierīgas reģionālās administrācijas Dabas aizsardzības daļā, kuras pārraudzībā ir novada teritorija, ar lūgumu ieteikt iespējamos risinājumus putnu kolonijas ierobežošanai vai aizbaidīšanai uz mazāk apdzīvotām vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Cerības

Ir viena partija Iecavā,kurai vēlēšanu programmā bija solīts ,,izvest krauķu koloniju ārpus apdzīvotām teritorijām,, Tad nu ir īstais brīdis-no vārdiem pie darbiem!

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 09:12

iecavnieks

Lai tā partija tagad sper pa ligzdām ar futbola bumbām.laiturpmāk nenāktu prātā tādus stulbus un nepārdomātus vēlēšanu solījumus sniegt

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 10:21

Kindzulis

Nu laikam jau šajā rakstā ir par darbiem, varbūt nav vēl vēlamais rezultāts, bet dzirdēts, ka turpinājums sekos!
Interesanti, cik citu solītāju apsolītais tiek pildīts? Ap solīto pašvaldības policijas izveidošanu joprojām muļļājas, jau tūlīt kā gads būs...

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 11:26

nolemtība

diezgan liels stulbums cilvēkam cīnīties pret dabu- tas vienmēr beidzās bēdīgi- daba to nepieļauj.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 12:46

voblers

Zini ko, visa cilvēces vēsture ir cīņa ar dabu, tā ka nevajag. Ja gribi līst atpakaļ alā (lai gan arī tad plikumu apsedza ar nomedītā zvēra ādu), tad jā, bet to nu gan tu negribēsi.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 13:17

krauķis

Visa šī diskusija ir bezjēdzīga lirika,dabas biedrība pateica-jāsadzīvo....

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 13:23

nesaprotu????

Putni rada troksni, posta un rada netīrību, aģentūru.

Putni rada troksni, rada aģentūru, rada netīrību, posta netīrību, posta aģentūru??????

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 09:46

Tomēr

pret tiem riebekļiem tomēr būtu jācīnās. Tas nav normāli, ka visi Bauskas Vecie kapi, kapu kopiņas un pieminekļi šobrīd ir vienos putnu mēslos. Kurus šī problēma neskar, tie var būt lieli putnu draugi, bet tiem,
kam tur atdusas tuvinieki, nekādas patīkamas sajūtas viss nav.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 10:40

Tiešām?

Pareizs uzsvars uz vāŗda Vecs, jo kapi ir veci un arī tos apskauj veci koki un tieši šados kokos šie putni vij ligzdas. Viss dabā ir sakārtots, nevajag jaukties dabas ritmos, labāk priecāties, ka viss vēl nav noindēts!

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 12:38

Nesapratu

Kas te aicina ko noindēt? Ko tu te muldi? Bet, ja virs tavas galvas cauru diennakti brēktu un ķēzītos tie briesmoņi, tu dziedātu pavisam citu dziesmu. Un, ko ierosini darīt ar Vecajiem kapiem, kuri funkcionē joprojām? Ļaut tiem pārvērsties par mēslu bedri? Izzāģēt kokus?

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 13:15

Es atkārtojos

...naktīs izgaismot kokus ar Ziemassvētku mirgojošiem gaismas lāzerīšiem un visi ķērkuļotāji paši aizlidos. Vismaz pamēģiniet, ja neticiet! Gan jau saorganizēsies jaunatne uz ''nakts tusiņiem''.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 14:03

to nesapratu

Varbūt nesēdi cauu diennakti tajos kapos.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 14:34

tiešām atkārtojies,

bet prātā nepieņemies,jo diez vai kapos būtu vieta taviem lāzerīšiem, pat Domes Vilciņš gada laikā saprata, ka uz krauķiem šaut ar lielgabalu ir bezjēdzīgi.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.26 15:07

To>>>tiešām atkārtojies

Slinks un stulbs. Pietiks ar pāris naktīm padežūrēt un Tavi mīļie ķērkuļotāji paši aizlidos.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.29 15:16

Vietējās ziņas