Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD sodīs uzņēmumu «Uzvara-Strauti» 2

Sākta administratīvā lieta par to, ka uzņēmums «Uzvara-Strauti» nav nodrošinājis atbilstīgu, videi drošu dzīvnieku līķu uzglabāšanu un iznīcināšanu. Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis «Bauskas Dzīvi» par to informēja 31. martā. Šajā pašā dienā PVD speciālisti pārbauda, kā tiek nodrošināta līķu aizvešana. Uzņēmumam tas jāpaveic līdz 1. aprīlim, kad PVD vēlreiz pārbaudīs teritoriju. Vienlaikus uzņēmumam uzdots norobežot teritoriju, uzberot zemes valni, lai nepieļautu vides piesārņojumu. Pēc Lieldienām paredzēts izskatīt šo gadījumu, lai lemtu par soda piemērošanu uzņēmumam. J. Grosbārdis «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka pēdējo reizi līķu aizvešana no laukuma notikusi 8. janvārī. Pēc tam dzīvnieku ķermeņi šeit mesti kaudzē, tie sasaluši, apsniguši un projām nav vesti. PVD speciālists nenoliedz, ka nepietiekamu vērību šim faktam pievērsuši inspektori. Taču bijušā Bauskas rajona teritorijā tādi ir tikai divi, regulāri apsekot visas ražotnes un uzņēmumus nav viņu spēkos. Daļēja atbildība par to būtu jāuzņemas arī veterinārārstam, kurš nevarēja neredzēt šādu klaju sanitāro noteikumu ignorēšanu.  «Tas gan nav viņa tiešais pienākums par šādiem pārkāpumiem ziņot PVD. Turklāt jāņem vērā šo laiku situācija, kad sūdzēties par savu darba devēju nevienam nav izdevīgi. Taču vetārsta profesionālā ētika, godaprāts varēja būt augstākā līmenī,» piebilst J. Grosbārdis. Paredzēts, ka par šo gadījumu spriedīs arī veterināro speciālistu darba sanāksmē. Skaidrojot interneta komentāros pausto sašutumu, kā gan uzņēmumā var būt tik daudz kritušu lopu, J. Grosbārdis piebilst, ka situācija šajā gadījumā nav ārkārtēja. Ja kompleksā mīt ap desmit tūkstošiem cūku, tad ik mēnesi simt dzīvnieku bojāeja nav nekas ārkārtējs. J. Grosbārdis vēlreiz apstiprināja, ka cūku kompleksā nav konstatēta masveida saslimšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kristaps

Cien. Bauskas Dzīve,

Ir nesaprotams, kādēļ ne uzņēmums, ne arī J.Grosbārdis nemin konkrētus mirušo cūku nāves iemeslus, vien atrunājoties, ka uz 10 000 cūku šāds miruši dzīvnieku skaits ir normāla parādība.
Esmu interesējies par dzīvnieku barošanu ar Ģenētiski Modificētu barību un jau laboratoriju testi parāda, ka dzīvniekiem ļoti strauji parādās dažādas komplikācijas, tai skaitā palielinās mirstība un iekšējo orgānu problēmas. Manuprāt tas varētu būt iemesls kādēļ cūku fermās ik mēnesi mirst tik liels skaits dzīvnieku. Domājams, ka J.Grosbārdim par to ir aizliegts runāt...
Visu man līdzīgi domājošo vārdā lūdzu Jums, Bauskas Dzīve, mēģināt rast atbildi uz tik plaši jau uzdoto jautājumu:
1) Kāds tieši ir cūku nāves iemesls?
2) Un papildjautājums - Vai barībā, ko "Uzvara-Strauti" dod cūkām ir Ģenētiski modificētas sastāvdaļas?

Paldies Jums jau ieriekš,
Kristaps

pirms 8 gadiem, 2010.04.01 02:09

:D

es uzskatu ka veternār ārstam jāatņem licenze un par šādu atnisanitāru pārkāpumu cūku audzētava jāslēdz un viss!!! un ja jau ir 2 inspektori kas vai nu ir akli vai patīk naudas smaka nevarēja to neredzēt :D nu iesaku viņiem aiziet pie acu ārsta !!!!

pirms 8 gadiem, 2010.03.31 21:45

Vietējās ziņas