Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rapšu eļļas ražotājs pērn piedzīvojis peļņas kritumu

Latvijā lielākā nerafinētās pārtikas eļļas ražotāja SIA «Iecavnieks&Co» pagājušajā gadā strādāja ar 3,55 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 7% samazinājums salīdzinājumā ar 3,84 miljonu rādītāju pirms gada, liecina «Firmas.lv» dati.

Uzņēmuma peļņa sarukusi līdz 18 367 eiro salīdzinājumā ar 49 903 eiro 2014. gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pērn uzņēmums veiksmīgi piedalījies nozares izstādēs Polijā un Vācijā, kur atrasti sadarbības partneri. Sākts rapšu un linu eļļas eksports uz Poliju, tehniskās eļļas eksports uz Vāciju. Pieaugusi realizācija arī vietējā tirgū. Uzņēmuma nosaukums vēl esot maz atpazīstams ārvalstīs, tādēļ arī šogad tiek turpināts darbs pie jaunu tirgu meklēšanas.

Ziņojumā teikts, ka «Iecavnieks&Co» turpina attīstīt iepriekšējā zīmola «Iecavnieks» produkciju, veicot rapšu, linu un kaņepju pārstrādi, nelietojot konservantus un citus ķīmiskus savienojumus. Rūpnīca vidēji gadā spēj pārstrādāt ap 25 000 tonnu rapšu sēklu un saražot 600 tonnas nerafinētas rapšu eļļas mēnesī. Ņemot vērā pieaugošo interesi, plānots palielināt rapšu, linu un kaņepju pārstrādes apjomus.

Tāpat norādīts, ka pērn «Iecavnieks&Co» par 48% palielinājis rapšu un graudu pirmapstrādes jaudu, līdz ar to arī šogad tiks attīstīts šis pakalpojuma veids, noslēdzot produkcijas uzglabāšanas un pirmapstrādes līgumus ar jauniem sadarbības partneriem.
Kā ziņots, SIA «Iecavnieks» ar Daugavpils tiesas lēmumu 2010. gada 5. maijā atzīta par maksātnespējīgu un 2011. gada 9. septembrī pēc lielākās kreditores a/s «Swedbank» prasības tika sākta bankrota procedūra.

Uzņēmuma izsole notika 2012. gada 26. janvārī, un tajā piedalījās trīs pretendenti – «Swedbank», «Vegatable Oil Product Group Latvia», kā arī dārzeņu audzētāja SIA «Dēseles dzirnavas», kas «Iecavnieku» nosolīja par 1,6 miljoniem latu. Drīz pēc šī darījuma «Iecavnieks» tika pārdots «Vegatable Oil Product Group Latvia», kas mainīja uzņēmuma nosaukumu uz «Iecavnieks&Co».

Patlaban SIA «Iecavnieks&Co» lielākais īpašnieks ar 51% kapitāldaļu ir uzņēmējs Arnolds Babris, 49% kapitāldaļu pieder Ukrainā reģistrētai kompānijai «Era Grein». Uzņēmums dibināts 2011. gadā, tā pamatkapitāls – 302 845 eiro, nodarbināto skaits – 66.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas