Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ražas svētkos Misu pasludina par «Pupu republiku»

Vecumnieku novada Misā sestdien, 1. oktobrī, ikgadējos Ražas svētkos nosvērta ciemā pie daudzdzīvokļu mājām kopīgi izaudzēto pupu raža.

Vākumu atnesa katras mājas «krustmāmiņa», kura gada gaitā kopj stādījumus, iesaista citus stādīšanā un ražas novākšanā. Katrai bija vairāk par kilogramu pupu, kopumā rezultāts pārsniedz astoņus kilogramus. Ražas rezultātam katrā mājā roku pielikuši ap desmit cilvēku.

Pirmās mājas «krustmāmiņa» Mārīte Konstantinova ne tikai rīkojusi darbus vasarā, bet svētkos arī vārīja pupu zupu katlā uz ugunskura. «Izmantoju pašu audzētās pupas un citus dārzeņus, kas auguši tepat ciema iedzīvotāju dobēs,» stāsta Mārīte, «pupu audzēšana Misā kļūst par tradīciju, kas vieno un iepriecina cilvēkus. Kāršu pupas ir garšīgas un veselīgas, to stādījumi ir ļoti dekoratīvi un der vasaras dzīvžogam. Man prieks, ka pupu audzēšana ir aizvien populārāka.»

Ražas tirdziņā varēja nogaršot un iegādāties Sarmas Rampānes piemājas saimniecībā «Paegļi» audzētos ābolus. «Pundurābeles iestādījām pirms 15 – 20 gadiem, tās ir labi koptas, tāpēc joprojām dod labu ražu,» atklāj Sarma. «Paegļi» piedāvāja arī aromātiskas rudens avenes.

Pupu svēršana mijās ar deju priekšnesumiem, kam publika aplaudēja un reizumis kustējās līdzi. Pie tautas nama bija sanākuši vairāki desmiti ciema ģimeņu četrās paaudzēs. Misas tirdziņā varēja iegādāties arī Vecumnieku novadā darinātus koka priekšmetus un medu no Skaistkalnes pagasta bišu dravas. Ražas svētku kulminācijā Misa tika pasludināta par «Pupu republiku», solot nākamgad turpināt audzēšanas tradīciju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas