Reģiona skolēnu sporta spēlēs dambretē – mainīga veiksme

Bauskas pilsētas pamatskolā 16. martā notika Zemgales reģiona skolēnu sporta spēles dambretē. Komandu vērtējumā no deviņiem medaļu komplektiem mājinieki izcīnīja sešus.

Uz sacensībām ieradās Bauskas un Rundāles novada sešas komandas – Pilsrundāles un Bauskas 2. vidusskolas, Griķu, Vecsaules un Bauskas pilsētas pamatskolas un Bauskas sākumskolas vienība. Viesus pārstāvēja Engures vidusskolas, Ikšķiles Brīvās skolas un Tīnūžu pamatskolas vienība. Tā informē sacīkšu galvenais tiesnesis Māris Bergs.

U13 grupā, kur vienībā startēja trīs zēni un meitene, vislabāk veicās viesiem. Cīņa bija sīva, ar 16 punktiem uzvarēja Tīnūžu pamatskolas audzēkņi. Otrajai un trešajai vietai vienāds punktu skaits – 15,  labāks koeficients Engures vidusskolas dambretistiem – viņiem otrā vieta. Trešo vietu izcīnīja Bauskas pilsētas pamatskolas dambretisti – Reinis Štāls, Dāvids Burmistrovs, Mārcis Štāls un Zane Vrubļevska. Individuālajā vērtējumā zēniem šajā grupā otro vietu ieguva Reinis Štāls, trešais – Dāvids Burmistrovs. Meitenēm otrajā vietā Anastasija Strautniece no Pilsrundāles vidusskolas.

U11 grupas sacīkstēs atsevišķi startēja zēni un meitenes. Meiteņu grupā pēdējā kārtā gadījās neliela liksta, kura gan beigās pašu cietēju neapbēdināja. Savā starpā tikās divas Pilsrundāles vidusskolas pārstāves – māsas Maruta un Amanda Opočkinas. Māsīgais neizšķirts nozīmēja M. Opočkinai zaudētu otro vietu individuālajā vērtējumā. Pati M. Opočkina nebija apbēdināta – Pilsrundāles vidusskolas vienība izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 16,5 punktiem. Vienībā spēlēja arī Sanija Valinka un Katrīna Krūmiņa. Otrajā vietā Griķu pamatskolas vienība ar 15 punktiem – Kristiāna Purviņa, Alise Ūbele, Laura Smane un Ilze Astiča. Tad sekoja divas komandas, kam bija 14 punkti – Engures vidusskola un Bauskas sākumskola. Labāks koeficients bija Engures jaunietēm, viņām trešā vieta komandu vērtējumā.

U11 individuālajā vērtējumā meitenēm pirmā vieta Kristiānai Purviņai no Griķu pamatskolas, otrā Sanija Valinka no Pilsrundāles pamatskolas, trešā Rūta Skujiņa no Engures vidusskolas.

Jaunākajā zēnu grupā sīva cīņa izvērsās starp Bauskas 2. vidusskolas vienību un Vecsaules pamatskolas komandu. Vecsaulieši tomēr nespēja turēt līdzi savam līderim Evertam Rūdolfam Lepsim un rezultātā uzvarēja Bauskas 2. vidusskolas komanda, izcīnot 18 punktus. Vienībā startēja Denijs Vilhelms Krauklis, Pāvels Seredickis, Arkādijs Pašišņaks un Niks Naidžels Zeltiņš. Vecsaules komandai otrā vieta – savam līderim palīdzēja Edgars Adakovskis, Artis Barauskis un Mariuss Inževatkins. Nākamajām trim komandām bija 12,5 punkti. Šoreiz veiksme uzsmaidīja mājiniekiem – papildu koeficients bija labāks Bauskas sākumskolas vienībai, kas izcīnīja trešo vietu. Komandā spēlēja Kristers Hārdijs Dervins, Ernests Limbergs, Dāvids Avotiņš un Renārs Cimermanis. Individuāli U11 zēnu grupā uzvarēja E. R. Lepsis, otrais – D. V. Kraulis, trešais – P. Seredickis.

Katras grupas četras labākās komandas 16. aprīlī Bauskas Valsts ģimnāzija piedalīsies Latvijas Skolu sporta federācijas rīkotajās sacīkstēs. U13 grupā ceturtajā vietā ierindojās Pilsrundāles vidusskolas jaunieši, U11 grupā meitenēm – Bauskas sākumskolas vienība, zēniem – Griķu pamatskolas dambretisti.