Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reģionālajiem pārvadātājiem turpinās tiesāšanās maratons 3

Tiesvedība starp Satiksmes ministriju un reģionālajiem pārvadātājiem atkal turpinās. Valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD), izmantojot likumā paredzētās normas, apelācijas kārtībā pārsūdzējusi Administratīvās rajona tiesas spriedumu. Tiesa bija noteikusi rīkot jaunu konkursu par tiesībām veikt pasažieru pārvadājumus maršrutā Rīga-Bauska, kā arī vēl citos maršrutu tīkla daļas «Centrs-1» maršrutos. Ilze Svikliņa, Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, informē, ka viens no iemesliem, kāpēc spriedums pārsūdzēts, ir direkcijas nespēja tiesas noteiktajā laikā - četros mēnešos - sarīkot jaunu konkursu.  «Tiesas uzliktais pienākums organizēt sabiedriskā transporta pakalpojuma pasūtījumu maršruta tīkla daļā «Centrs-1» četru mēnešu laikā jaunu konkursu ir pretrunā Eiropas Kopienas normatīviem. Proti, Autotransporta direkcijai, tik īsā laikā organizējot sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījumu, nav iespējams īstenot regulā ietverto pienākumu un vismaz vienu gadu iepriekš ES oficiālajā vēstnesī nepieciešams publiskot informāciju par konkursu,» skaidro I. Svikliņa. SIA «Aips» vadītāju Uldi Kolužu šāda direkcijas rīcība nepārsteidz: «Teorētiski tas jau bija gaidāms. Ministrijas arguments par nespēju iekļauties ES noteiktajos laika rāmjos ir formāls iemesls.» U. Kolužs ir ticies ar ATD vadību, situācija ir pārrunāta. Spriests, kā rīkoties no nākamā gada 1. janvāra, jo līgums ar pašreizējiem pārvadātājiem beidzas šīgada 31. decembrī. U. Kolužs pauda cerību, ka no nākamā gada janvāra SIA «Aips» varētu atgūt tiesības veikt tālsatiksmes pasažieru pārvadājumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

velesanas nak

atcerieties, ka tas bija Slesers, kas Aipam nelikumigi nonema shos parvadajumus.

pirms 8 gadiem, 2010.07.31 09:01

aizkrauklis

Mūsu pusē labāk - kamēr tiesājas, tikmēr vairs palikuši 2 reisi uz Rīgu no Aizkraukles, jo pārējos slēdza 2010.gada februārī kā nerentablus.Cik tie bija nerentabli, lai paliek uz "Liepājas autobusu parka" šoferu sirdsapziņas.... Ceru, ka tos 2 reisus atdos atpakaļ Aizkraukles ATU , jo transporta nodrošinājums viņiem ir labu labais! Cerēsim , ka taisnība tomēr uzvarēs! Lai veicās Jūsējiem un mūsējiem....

pirms 8 gadiem, 2010.07.30 15:12

Kritikis

Atgut jau var, tikai liels jautajums rodas-Ar kadiem busiem brauksim...? Bail iedomaties ka bus, ja nakama ziema aukstuma zina bus lidzvertiga pagajusajai, jo no tiem kas brauca savulaik diezgan daudziem problemas ar apsildi sakas jau pie -10.

pirms 8 gadiem, 2010.07.30 12:35

Vietējās ziņas