Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rekonstruē Viesturu kultūras centru 5

Pašlaik intensīvi rit ilgi gaidītais remonts Viesturu kultūras centrā. Situācija šajā ēkā bija tik kritiska, ka darbinieki nespēja pilnvērtīgi organizēt nodarbības un pasākumus. Toties tagad situācija ir labota, un būvstrādnieki darbojas, novēroja «Bauskas Dzīve».

Tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstīts projekts «Viesturu kultūras centra ēkas energoefektivitātes paaugstināšana». Tā mērķis ir ēkā samazināt primāro enerģijas patēriņu par vismaz 221 961 kWh/gadā, skaidro Rundāles novada domes projektu speciāliste Laura Ārente.

Viņa min projektā plānotos darbus: nomainīt ārdurvis, uzstādot 11 energoefektīvu durvju sistēmu; nomainīt 88 logus; siltināt ēkas cokolu 190 m2, ārsienas 1285 m2, jumtu 190 m2 platībā; uzlabot ventilācijas sistēmu; rekonstruēt apgaismojuma sistēmu, uzstādot 176 dažādus LED gaismas ķermeņus; uzstādīt atjaunojamo apkures katlu; izpildīt būvuzraudzības līgumu; īstenot publicitātes nosacījumus. Daļa veicamo darbu jau esot izdarīti, bet vairāki vēl veicami.

«Brīnišķīgi, ka beidzot kaut kas notiek lietas labā. Vairākus gadus gaidījām šo mirkli, un visbeidzot tas pienāca. Šis bija piektais piegājiens, kad iesniedza projektu Eiropas līdzfinansējuma saņemšanai ēkas siltināšanai, un, par laimi, pēdējo apstiprināja, jo situācija bija ļoti graujoša. Tagad ceram, ka ziemā nevajadzēs salt un varēsim strādāt daudz labākā kvalitātē un izcilākos darba apstākļos.

Apmeklētājiem būs patīkamāk šeit nākt, tāpēc ir cerība, ka būs daudz labāk pēc remontdarbiem,» priecīgi stāsta Viesturu kultūras centra vadītāja Guna Grants, piemetinot, ka iestādes darbinieki nav pārstājuši strādāt, ja ir kāds pasākums, tad tas notiekot ārpus ēkas.Būvdarbi tiek veikti saskaņā ar SIA «JOE» izstrādāto būvprojektu «Skolas ēkas fasādes vienkāršotā atjaunošana», un tos izpilda firma SIA «Kvintets M». Ēkas atjaunošana sākta šī gada marta beigās, un to paredzēts pabeigt līdz 31. oktobrim.

Projekta kopējās izmaksas ir 335 956,57 eiro, no tām 272 212,50 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

slota

Projekta kopējās izmaksas ir 335 956,57 eiro, no tām 272 212,50 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts....uzzinot kā tiek realizēti energoefektivitātes projekti cituviet tā vien gribas Bauskas novada administrācijas dižattīstītājus palaist ganībās plašajās!

pirms gada, 2018.07.06 13:33

To slota

Jā. ERAF atbalsts 85% tiešām ir ļoti liels. Malači. Citur labi ja 55 līdz 60%.

pirms gada, 2018.07.07 00:07

patriots

Nesaprotu vienu- kam tas viss, ja drīz Latvijā lielajās pilsētās nebūs cilvēku, tad vēl jo vairāk laukos, kas to kultūru tanīs objektos baudīs, kam visa tā infrastruktūra, kam?

pirms gada, 2018.07.07 19:16

arī

Pareizi, drīz Latvija atgādinās kaut ko līdzīgu pamestai II pas. kara Vācijas flotes bāzei Norvēģijā.

pirms gada, 2018.07.07 19:19

Vietējās ziņas