Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rekonstruēs Brīvības bulvāri Bauskā 39

Līdz valsts neatkarības simtgadei Bauskā plānots rekonstruēt Brīvības bulvāri, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja novada domes attīstības nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Latvijas lielajās pilsētās rit valsts simtgadei veltīts projekts «Brīvības ielu stāsti», vēsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tā gaitā lielo pilsētu Brīvības ielās un laukumos notiks sarīkojumi, ekskursijas, izziņas pasākumi, tautas brīvības skrējieni. Pedagogus, novadpētniekus un vēsturniekus kopā ar visu paaudžu ļaudīm aicinās vākt vēstures liecības par brīvības tēmu – fotogrāfijas, stāstus un lietas, lai vēlāk tās apkopotu filmās, muzejos, bibliotēkās u. c. Lielajās pilsētās šogad notiks Brīvības forumi, kuros iedzīvotāji diskutēs ar dažādu jomu līderiem un izcilām personībām par valsts turpmāko attīstību un nākotni. Iecerēts šogad jaunām ielām, parkiem, skvēriem un tiltiem visā Latvijā dot brīvības vārdu.

Bauskā pagaidām nav plānoti īpaši sarīkojumi par godu Brīvības bulvārim, jo tā nav lielo pilsētu skaitā, «Bauskas Dzīvei» pauda novada domes pārstāve Andra Matuļenko. Kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne vēsta – svētku pasākumu programmā Brīvības bulvāris līdz šim nav iekļauts. «Tomēr paldies par ideju, padomāsim, vai varētu organizēt kādu sarīkojumu,» saka I. Lujāne.

Pašvaldības mājaslapā bauska.lv valsts simtgades svētku programmas sadaļā «Latvijas valstiskuma attīstības ceļi» viens no šī gada uzdevumiem ir «rekonstruēt Brīvības bulvāri, izvietojot piemiņas zīmes ievērojamākajiem brīvības cīņu dalībniekiem vai valstsvīriem, kas piedalījušies Latvijas valsts veidošanā no Bauskas novada, veidojot «Brīvības ceļu»».

I. Tijone «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka Brīvības bulvāra rekonstrukcijas projekts patlaban ir apstiprināšanas stadijā. Tā izpildei paredzēti 400 tūkstoši eiro, darbus plānots pabeigt līdz valsts simtgades gadadienai. Jāpiebilst, ka Brīvības bulvāris ved uz pili un parku, pie tā atrodas Bauskas Brīvības piemineklis un piemiņas monuments cīnītājiem pret padomju okupācijas režīmu.

Pievieno komentāru

Komentāri 39

Osvalds

Uzminiet kas veiks šos darbus?

Atbilde= Viona. Viens darbs nav beigts, bet nākamais atkal tiek steigts. Pieminēt kuri objekti nav pabeigti? Un kāda ir izpildīto darbu kvalitāte?

pirms gada, 2018.02.20 11:55

Raimonds

Kāpēc minēt ? Tā arī ir .Vēl miljonu vērts projekts ir Pilsrundālē , nu daudzi , kā Islīces pag kluba stāvlaukums , bauskas pagalmi ir pusratā , bet tandēms rullē tālāk . Kas var izkontrolēt cik taciņu un celiņi , plāksnītes , bruģītis būs Brīvības bulvārī? Toties viegli apgūt.Pati nepieciešamākā lieta pilsētā. Nauda arī ir , vismaz man zemei NIN par 18 gadu + 7%

pirms gada, 2018.02.20 13:55

Kārtējā glupība

Kuram lasītājam liekas, ka tieši šis ap 150 m garais posms bija šobrīd aktuālākā Bauskas
novada problēma, kam jāiznieko 400 000? Varbūt kāds atrodas? Kauns lasīt aiz matiem pievilktos murgus par brīvības cīņām un novadpētniekiem, kas laikam tagad pa gludāku asfaltu varēs ātrāk paskriet vākt vēstures liecības. Nenormāli apriebusies šī simtgades politpropaganda vietā un nevietā, bet īpaši jau, attaisnojot savas stulbības un hronisko nespēju normāli izlietot nodokļu maksātāju naudu.

pirms gada, 2018.02.20 13:03

NA partija

Turpiniet par mums vēlēt. Paši jau Bauskas novadā ievēlējāt Ābelnieka partiju,nu arī redzat tā darbību.

pirms gada, 2018.02.21 14:05

sabiedriskās attiecības

Bdz varētu izklāstīt kā prievīštandēms kopā ar atkarīgajiem un neatkarīgajiem biedriem vērienīgi gatavojas apgūt divu Bauskas skolu “pilnās pabeigtības” projektu par 8,17 milj. euro, no kuriem 2.vidusskolas “pabeigtībai” ar pārbūvi atvēlēs 5,34milj. Papildus Šadurska skolu reformas “iedalītajiem” 3,8 milj. pašvaldībai nāksies aizņemties vēl 4,35 milj.

pirms gada, 2018.02.20 15:06

Baiba

No kurienes tu visu to zini? Ka tik neesi no tā otrā korpusa biedriem, kuram nespīd tikt prievīšu biedru vietā. Ja jau esi tik atklāts, godīgs un pareizs, ko slēpies zem anonimitātes, tātad pašam sirdsabziņa ir nevisai, no kā tu baidies? Nav jābūt ar spēcīgu intuīciju apveltītam, lai saprastu no kurienes nāk skaudības, nevarības un neveikmju vaimanas. Skaud un vaimanā, citu neko jau neesi sasniedzis un diezvai vairāk sasniegsi!

pirms gada, 2018.02.20 16:08

administrācijas baiba

kas slēpjas zem foruma anonimitātes un drukā +/- nebija ilgi jāgaida..... jo mutē špļaujamā un aknas vēl žulti ražo gana! Pēc vienveidīgās blēšanas nav pat jāmin no kurienes tev "kājas aug"!

pirms gada, 2018.02.20 16:55

putra galvās

Latvijas valst simts gadi, tad jājautā korespondentei, vai tiešām viņa pirms pagājušā gadsimta 91. dzīvoja latvijas valstī? Valsts jau nav tikai konkrēts zemes pleķits ar tur dzīvojošiem cilvēkiem, vasts ir šīs teritorijas pārvaldes forma, un tiem, kuri saka ka valstij 100, tad gribas pajautāt, vai pret Latvijas valsti savulaik cīnījās. kurelieši, nacionālie partizāni un vēlāk disidenti?

pirms gada, 2018.02.20 16:22

Baiba

Esi sevi iecēlis Napaliona kārtā? drukā +/- Pēc vienveidīgās vaimanāšanas nav pat jāmin no kurienes tev "kājas aug"! Jo..... mutē špļaujamā un aknas vēl žulti ražo gana?

pirms gada, 2018.02.20 17:39

hm - Baibai

Vēsturiskā personība ir Napoleons.

pirms gada, 2018.02.20 17:58

Baibiņ, meitiņ,

vai tad pie visa vainīga žults un Napoleons, ja Tu savai vecaimātei gribi uzrīkot grandiozas svinības ar krietnu izēšanos, bet tai vecaimātei nemaz to gadu tik daudz nav, kādreizējā "pasu galdā" dažus desmitus pielikuši klāt...

pirms gada, 2018.02.21 10:07

Nu

1 km A7 remonts pie Grenctāles maksāšot 1 miljonu.
Padārgi iznāks Brīvības bulvāra prieki

pirms gada, 2018.02.20 16:44

?

par kadu neatkaribu iet runa? kur ir ta valsts?uz sho bridi redzu tikai atsevishku zaglu grupejumu kas iztirgojis visu, tai skaita neatkaribu.Pat jusu mazberni jau priekshlaicigi ir pardoti paradu verdzibai

pirms gada, 2018.02.20 18:15

!

Ja Tu būtu izglītotāks, tad redzētu arī ko citu tajā valstī, ko Tu redzi tikai "iztirgotu"! Par Tavu izglītības līmeni liecina tas, ka "runa iet" (latviešu valodā nav tāda vārdu salikuma, jo "runa nekur nevar iet"), un "uz šo brīdi" (latviešu valodā saka "šobrīd", bet "na dannij moment" nav latviešu valodā).

pirms gada, 2018.02.21 10:00

Skaud un vaimanā

Jābūt izcilai veiksmei un īpaši apspīdētam, lai sabiedrībā mīlēts pareizās partijas un fotokluba biedrs, kas ģeld administrācijas ģimenes “veiksmes” bazūnes sagremoto frāžu atkārtošanai, gozēšanos svinībās un puķu pasniegšanai, atsēdētu siltajā krēslā un nedabūtu no vēlētājiem spērienu pa mīkstumiem neskatoties uz “pūt un palaid” saimniekošanu iedzīvotāju labā!

pirms gada, 2018.02.21 10:33

Raitim

izskatās ka esi latviskuma un valodu pazinējs.....vai nebūtu laiks atgriezties pie saknēm un lietām ko varbūt pieproti.... uz skolu - par pasniedzēju!

pirms gada, 2018.02.21 10:39

Vērotāja

Pavērtējot domes sēdes un tur notiekošo, rodas tikai loģisks secinājums, ir daži deputāti, kuri iet pa dzīvi ar lozungu - Skaldi un valdi, bet dzīvē tā nesanāk, piemēram, balsojumā par bužetu mūsu slavenais deputāts visuzinis un visuvaris, piesauca savas partijas un opozīcijas deputātus balsot, Pret, jo balsojums, Par, būtu uzticības balsojums esošajai varai un atbalsts tai, rezultātā, Pret ,nobalsoja viņš un viņa vienīgā atbalsta biedrene , arī citos jautājumos, kur viņš nespēj novaldīt savas emocijas, viņš tiek apklusināts un nelaists pie vārda, jo bez ironijas un apvainojumiem viņš nemāk, vai ir jau izmusumā, jo nespēj tikt ilgi kārotajā krēslā utt. Gribētos zināt , vai šim cilvēkam ir arī draugi, tādi ar kuriem var labi un jautri pavadīt laiku, ko viņš ir izdarijis tādu no kā varētu ņemt piemēru un , kas ir tas ar ko viņš lepojas? Arī komentāros viņa emocijas ir kā izvirdums.

pirms gada, 2018.02.23 17:47

Vērotājai

Redzot domes sēdēs un administrācijā notiekošo, rodas secinājums, ka vairums krēslos ietikušie tautas kalpi dzīvo pēc principa “ne mana cūka, ne mana druva” ka tik savs labums atlec, vai “pēc manis kaut ūdens plūdi” jo miera labad izliekas nesaprotam notiekošo dēļ atkarības (ar skeletu skapī) no administrācijas! savādāk pamatot tās stulbības, naudas izsaimniekošanu ar saukli par rūpēm par iedzīvotājiem , acu pievēršanu uz nelikumībām, meliem un visatļautību nevar. Vadītāja krēslā ielikta politiskā izkārtne, kas nodrošina “jumtu” un iespēju baroties no pašvaldības naudas “siles pietuvinātajiem” ir izdevīga arī “lietu virzītājiem” administrācijas slavenā “pirts kluba biedriem”, kuru veido gan ar ģimenes saitēm savītie eksperti izpildvaras un projektu sadales jomā, gan viszinošie koledžas līmeņa eksperti saimnieciskajā un iepirkumu sfērā. Un te rodas tas izmisums un vēlme apklusināt nejolālos “varas kartelim” , kas traucē tā visatļautībai un labsajūtai - ar ķengām, vulgāriem komentāriem! Un šeit neatsverama loma administrācijas lojālo komentāru moderātorei.....un protams pašiem apdraudētajiem!

pirms gada, 2018.02.24 16:53

vērojums

Tu esi viens žultains vecis!

pirms gada, 2018.02.24 20:43

neskaud!

Nosauc konkrētus uzvārdus, ja tev ir konkrēti pierādijumi, lai ar to nodarbojas, tie kas tās lietas kontrolē, nevar mētāties ar sausiem faktiem, viss tādā klaču līmenī. Drīz būs jaunās amatpersonu deklarācijas tad jau varēs pētīt, kurš ir naudīgākais no kurienes ir gūti labumi, vai uzkarājumi un izdarīt secinājumus.

pirms gada, 2018.02.26 07:47

Simtkājis

Piedāvāju akciju: masu gājienu ar vadoņu svētbildēm 18. novembrī pa jauno bulvāri.
Ar dziesmām, dejām un tūkstošbalsīgiem URRĀAA! saucieniem. Nākošais apgūstamais objekts - dubļu pleķis pie vecā dambja, kur tagad svinēsim katru Jaungadu. Pa kādu citronu jau VIONA nobruģēs arī to.

pirms gada, 2018.02.20 19:27

propagandists

Mans ieteikums Bauskas domei- ja nekas jēdzīgs nenāk galvā, nedariet kādu laiku neko! Vienkārši palaidiet muļķi, atpūtieties, domāju daudzi baušķenieki neapvainosies. Tas būs labāk kā darīt kaut ko tikai darīšanas pēc, pie tam vēl tērējot ārkārtīgi lielas, neadekvātas summas.
Pirmais mazumiņš no "jēdzīgā gala" varētu būt kanalizācijas aku vāku nolīmeņošana uz brauktuvēm. Ja ne tad drīz pirmais nolauztais automašīnas ritenis neliks sevi gaidīt.

pirms gada, 2018.02.21 00:00

Pēteris

Jau sen ir ievēroti troļļi Bdz.portālā !Gan jau tā kāds, vai vairāki novadnieki pelna sev iztikšanu, saņemot tā saucamos Jūdasa grašus..
Tikai jautājums - kapēc šie murgi netiek dzēsti???Stils ir vienveidīgs un atpazīstams!

pirms gada, 2018.02.21 05:29

olgavis

Rungai ir divi gali- troļļi, karteļi, dzeguzes, pirts lāvas, tirliņi, prievīšpartija u.t.t. arī šie komentāri neizceļas un kopējā fona ar īpašu dauzdkrāsainību, tikai jautājums - kapēc šie murgi netiek dzēsti???Stils ir vienveidīgs un atpazīstams!

pirms gada, 2018.02.21 07:41

troļļu medniekam

pie jaunās pašvaldības policijas jāizveido elfu vienība ar Pēteri priekšgalā. Troļļi (citādi domājošie) jāizķer ar cilpām un publiski jāsadedzina

pirms gada, 2018.02.21 09:33

troļļu mednieks

Ja tie citādi domājošie kaut ko jēdzīgu arī darītu, tad viss būtu kārtībā. Bet tie citādi domājošie to tik vien dara, kā gānās, ka "viss ir slikti un visi ir zagļi"!

pirms gada, 2018.02.21 10:04

Pēter,

bet tie skolas biedri un radinieki novada administrācijā nesaņem Jūdsa grašus? Diez kurš novadā maksā tiem, kuri redz pārvaldes un deputātu pieļautās nejēdzības, melus un naudas izšķērdēšanu?

pirms gada, 2018.02.21 10:10

999

No kurienes tā iedoma, ka viss, ko dome dara ir baigi OK un ka visi pārējie ir muļķi?

pirms gada, 2018.02.21 12:34

Pozitīva ziņa

Man gan patīk šī ideja! Uz pasākumiem Pilskalnā būs daudz patīkamāk aiziet.
Rējēji ! Man variet neatbildēt. Vairs nelasīšu.

pirms gada, 2018.02.21 07:48

pozitivus

no kuriene tad tu ej uz tiem pasākumiem?

pirms gada, 2018.02.21 12:32

Ir ok

Salatu iela galvenais šķebeni uzberiet. Kaut ka iztiksim

pirms gada, 2018.02.21 10:04

kukainis 8

Viss SIMTGADEI!!! Kur var nopirkt vienreizējos virtuves dvielīšus ar Simtgades simboliku? Nopirkšu par dārgu naudu ( tjugrikos ).

pirms gada, 2018.02.21 13:33

Vietejais

Atkal vietejiem Bauskas biznesmeniem macini biezaki kļūs. Super!

pirms gada, 2018.02.21 16:04

tu domā,

tos "biznesmeņus" kuri sēž deputātu un novada administrācijas krēlos, tad tiešām jūtams, ka katra šāda miljonus vai arī simtus tūkstošus vērtā projektiņa realizēšana dod ievērojamu ieguldījumu šo kungu labklājības celšanā

pirms gada, 2018.02.21 16:59

domā ko raksti

Konkrēti, kuri tie ir?

pirms gada, 2018.02.22 10:56

Vietējais

Knabam rācen vajadzētui paņemt pie pakaļas uz berzkalniem uztaisīja aklo zarnu divi smagie nevar izmainīties tos projektu lemejus vajadzētu aiz vienas vietas pakārt

pirms gada, 2018.02.22 09:38

Ieva

Tad jau tas ir darbiņš mūsu izsmalcināti inteliģentajam deputātu pārim, tiem uz KNAB taciņa ir iestaigāta.

pirms gada, 2018.02.23 07:52

Sieva

Tas, ka "izsmalcināti inteliģentie" priekšnieķeļi no admisntrācijas vadības un nodaļu vadītājiem urbj uz KNAB plaši neraklamējoties, tiešām varētu nezināt adresi???

pirms gada, 2018.02.25 16:42

Vietējās ziņas