Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Renovācija ļauj ietaupīt 7

Paredzēts, ka Bauskā jau 27. jūnijā pabeigs daudzdzīvokļu mājas Plūdoņa ielā 58 renovāciju.

Projekta plānotās kopējās izmaksas ir 216 276 eiro. Darbus veic SIA «Kvēle». Noslēgtais līgums ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru paredz, ka līdz 50 procentus izmaksu pēc projekta īstenošanas finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Renovāciju iesāka pagājušajā gadā, bet pabeigs tikai šogad. Būvdarbu pārtraukuma iemesls savulaik bija banku nevēlēšanās kreditēt projekta iniciatoru kooperatīvu «Bauska». Kooperatīva iedzīvotāju lielie parādi atbaidīja bankas. Situāciju glāba pāreja pie pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss», kuram kredītiestādes uzticējās.

Lielākā daļa ēkas iedzīvotāju priecājas, ka ieilgušais process beigsies. «Jūtamies labāk, ka projekts tuvojas nobeigumam. Visi esam noguruši šo divu gadu laikā,» stāsta mājas iemītnieki. Veikto darbu kvalitāti vērtē dažādi. «Cik cilvēku, tik viedokļu. Tomēr ēkas renovācija bija nepieciešama – dažviet mājas konstrukcijas drupa,» skaidro mājas vecākā Sarmīte Biķerniece. Viņa teic, ka patīkamas emocijas rada jau paveiktais – ēka būs skaistāka, drošāka, siltāka un patīkamāka. «Pavisam cits skats uz dzīvi,» rezumē S. Biķerniece.

SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere informēja, ka mājai Plūdoņa ielā 58 veica fasādes, cokola, jumta pārseguma, kāpņu telpu jumtiņa, pagraba pārseguma siltināšanu, ventilācijas sistēmu sakārtošanu un remontu, nomainīti koka rāmju logi, ārdurvis un pagraba durvis, uzlabota apkures sistēma.

A. Avota-Zalstere stāsta, ka renovācijas izdevumu segšanai 2014. gada janvārī parakstīts kreditēšanas līgums ar a/s «SEB banka» par aizdevuma saņemšanu uz desmit gadiem. Par šiem darbiem mājas iedzīvotāji veic maksājumus uz atsevišķu kontu, tādējādi apsaimniekošanas maksa paliek nemainīga – 50 centu par kvadrātmetru. Papildus par renovāciju iedzīvotāji katru mēnesi maksā 75 centus par kvadrātmetru. Desmit dzīvokļu īpašnieki uz dzīvokli attiecināmos izdevumus renovācijas veikšanai samaksājuši uzreiz pilnā apmērā.

SIA «Bauskas siltums» ekonomists Gatis Balodis informēja par situāciju trīs nesen renovētajās Bauskas ēkās – Kareivju ielā 3, Dārza ielā 13/1 un Pļavu ielā 8. Dati rāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējām apkures sezonām, patērē uz pusi vai pat vēl mazāk. Tas nozīmē, ka vismaz ziemas mēnešos maksājumus par renovāciju daļēji kompensēs ietaupītā siltuma maksa. Renovētajās mājās uzrādās arī mazāks siltā ūdens cirkulācijas patēriņš vasarā – par 15 līdz 40 procentiem mazāk. Tomēr tās, salīdzinot ar apkures sezonu, ir nelielas summas.

Pieredze rāda – ēku iedzīvotāji, kas veikuši siltināšanu, plāno vēl citus darbus. Tā notiek arī Plūdoņa ielā 58. Norit aptauja par siltummezgla atjaunošanu un alokatoru uzstādīšanu. Pēdējie raisījuši karstu diskusiju, un viedokļi dalās – citi uzskata, ka tieši alokatori ļaus ietaupīt, citi – ka tad par siltuma lielāko daļu maksās tajos dzīvokļos, kas atrodas mājas stūros. Iedzīvotāju lēmums būs zināms 6. jūnijā.

Ēku energoefektivitātes projekti ar to nebeigsies. Izsludināts iepirkums projektam «Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Biržu ielā 10 Bauskā energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi». SIA «Vides serviss» pārstāvji cer, ja iepirkums noslēgsies veiksmīgi, tad renovācijas darbi Biržu ielā 10 varētu sākties jau augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vārdnīca

Renovācija ir tas pats, kas atjaunošana, vai kaut kas cits?

pirms 4 gadiem, 2014.06.04 18:42

Sliktais prorabs

Iemītniekiem "silti" iesaku paskatīties uz mitruma režīmu telpās! ( Varbūt bij paredzēta un izpildīta ventilācijas sistēmu pārbūve, tad neko)

pirms 4 gadiem, 2014.06.04 19:19

Omīte

Diemžēl mums - cilvēkam parastajam ventilācijas sistēma asociējas ar atvērumu virs pavarda un tualetes poda.
Taču, kā mēs zinām, lai būtu kam izliet (gaisam), viņam kaut kur jāienāk, un par to pieplūdi bieži vien aizmirst, kā rezultātā mitrums neizvēdinās.
Ventilācijas reālu sistēmu ierindas iedzīvotājs nemaz nevar atļauties iegādāties, kur vēl ekspluatēt.
Rezumē: ar to siltināšanu un siltumnīcas veidošana - tā uzmanīgāk.

pirms 4 gadiem, 2014.06.05 13:04

Sliktais prorabs

Rupji sakot, pirdiens dauzās pa istabu!

pirms 4 gadiem, 2014.06.07 10:11

Iedzīvotājs

Dīvaina sakritība, ka dzīvojot blakus renovētajai Pļavu ielas 8 mājai, mans rēķins par ūdens cirkulāciju ir būtiski palielinājies pēc renovācijas pabeigšanas. Kāpēc?!

pirms 4 gadiem, 2014.06.06 08:27

interese

Nevis jau 27.jūnijā, bet tikai. Interesanti, kāpēc tik nelielai mājai renovācija ilga gadu?

pirms 4 gadiem, 2014.06.06 14:39

Kā tad

nauda, nauda, nauda....

pirms 4 gadiem, 2014.06.07 09:57

Vietējās ziņas