Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Represētajiem jālūdz sev dāvana valsts svētkos 15

Birokrātiska pakļaušanās burta garam, kas cilvēku spēj pazemot - tā vairāki Bauskas novada domes finanšu komitejas deputāti 21. oktobra sēdē vērtēja juridiskās nodaļas vadītāja Modra Mākulēna sagatavotos saistošos noteikumus par pabalstu piešķiršanu valsts svētkos politiski represētajiem. Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks bija sagatavojis iesniegumu, aicinot novada politiski represētajiem (pašlaik tādu ir 304) 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, izmaksāt vienreizēju naudas pabalstu.  Deputātu darba sanāksmē šī iecere tika akceptēta, juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns sagatavoja saistošos noteikumus. Tajos paredzēts, ka reizi gadā - 18. novembrī - politiski represētie saņem vienreizēju naudas pabalstu - 30 latu. Savukārt personām, kas sasniegušas 100 gadu vecumu, izmaksā 100 latu pabalstu.  Lai šo naudu saņemtu, politiski represētajam vai arī simtgadniekam sociālajā dienestā jāiesniedz rakstisks iesniegums. To iesniedzot, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, arī politiski represētā apliecība. «Jebkuram pašvaldības naudas pieprasījumam nepieciešams personas rakstisks iesniegums. Citādāk nemaz nevar būt,» neieklausoties vairāku deputātu iebildēs, uzstāja M. Mākulēns. «Šaubos, vai šis ir tas gadījums, kad obligāti nepieciešams iesniegums,» tāds bija domes priekšsēdētāja Valda Veipa viedoklis.  «Tā būs šo cilvēku pazemošana. Esmu pārliecināta, daudzi iesniegumu nerakstīs. Šie cilvēki ir tik daudz izcietuši, ka vēl šādā veidā neies lūgt sev dāvanas,» kategoriski iebilda Ā. Gaile. «Bauskas Dzīvei» viņa apliecināja, ka Bauskas dome savulaik šādus pabalstus represētajiem izmaksājusi, iesniegumi netika prasīti. Domes finanšu darbība regulāri pārbaudīta, neviens revidents par pārkāpumiem nav aizrādījis.«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Vecumnieku novada sociālā dienesta vadītāju Inu Jankeviču. Viņa paskaidroja, ka līdzīgi noteikumi par vienreizēja finansiāla pabalsta piešķiršanu politiski represētajiem pieņemti arī Vecumnieku novadā. Taču šeit nekāds iesniegums izsūtītajiem nav jāraksta. «Tā ir savas varas izrādīšana. Tā ir attieksme - mazliet aizskaroša, birokrātiska attieksme. Iespējams, ka likums to pieprasa. Ja būtu ļoti gribēts, esmu pārliecināta, varēja atrast citu variantu,» uzskata politiski represētā baušķeniece Daina Ziemele.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

SD

Pašvaldība var lemt par sava budžeta līdzekļu tērēšanu tam vai citam mērķim. Šajā gadījumā, ja 30 Ls represētajiem nosauc par sociālo pabalstu, neizvērtējot ienākumus, tad likums paredz, ka jābūt personas iesniegumam. Ja to nesauc par sociālo pabalstu, kā tas ir kaimiņu novados, tad pietiek ar deputātu lēmumu un sarakstu. Tas par procedūru...
Ne kā cilvēks, ne speciālists neatbalstu šādu pabalstu izmaksu. Visu cieņu represijās cietušajiem! Bet ar 30 Ls uz valsts svētkiem viņu ciešanas nav kompensējamas. Godu var izrādīt arī citādā veidā un ne tikai valsts svētku sakarā.
Protams, vienkāršāk ir izmaksāt naudu. Ar vai bez iesnieguma, nauda nesmird!

pirms 7 gadiem, 2010.10.25 11:37

poga

Es saprotu, ka jāparakstās par naudas saņemšanu, bet, kad simtgadnieku apsveicot, tam ir jāraksta iesniegums, nu absurds... Tāpēc jau arī pēdējā laikā vairs nav dzirdēts, ka novads kādu godinātu par labu darbu, dzirdami tikai pārmetumi. Skumji...

pirms 7 gadiem, 2010.10.24 16:32

Aiz cieņas dziļi noliecu galvu represēto cilvēku priekšā.
Kārtējo reizi KAUNS Bauskas novada domei un tās galvenajam speciālistam!

pirms 7 gadiem, 2010.10.24 11:06

grāmatvedei

Ha, nu gan atrada ieganstu. Tad kad deputāti brauc tā sauktajos komandējumos, vai prezentācijās, tad var 9-10 tūkstošus izsviest tāpat vien. Būs tak maksājuma saraksts uz kura katrs represētais parakstīsies,bet sarakstu raksta uz rīkojuma pamata. Nevajag mālēt acis ciet, nav jau visi tik glupi, novadā ir arī cilvēki kuri kautko no tā visa sajēdz. Vai vispār cienījamie deputāti zin kāds veselībasstāvoklis ir daudziem represētajiem, viņi tak tik vienkārši nevar aizbraukt uz to pagastu un arī daudzi nebrauks, jo jutīsies pazemoti. Vai tad 304 represētie uz visu novadu ir tik daudz,ka nevar soc.darbinieki viņus kaut reizi gadā apmeklēt mājās?

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 19:19

doma

Kāds iesniegums! Domei savā sēdē vienkārši jāpieņem lēmums piešķirt....., palasiet Bauskas vēstis, kur ir Domes lēmumi nopublicēti, kāds izsaka priekšlikumu, Dome apspriež un nolemj, vai piešķirt,un uz šī lēmuma pamata tad arī izmaksā....... Kā tad Dome pieņem lēmumus par algu paaugstināšanu, tur taču arī neraksta visi iesniegumus, bet Dome pieņem lēmumu paaugstināt algu vai palielināt savus štatus........ Pabalstus lūdz mazdrošinātie un tad arī izskata , vai atbilst visiem parametriem , un tad uz iesnieguma pamata piešķir..... tā, ka tikai nevajag fantazēt.......

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 18:20

doma

Kāds iesniegums! Domei savā sēdē vienkārši jāpieņem lēmums piešķirt....., palasiet Bauskas vēstis, kur ir Domes lēmumi nopublicēti, kāds izsaka priekšlikumu, Dome apspriež un nolemj, vai piešķirt,un uz šī lēmuma pamata tad arī izmaksā....... Kā tad Dome pieņem lēmumus par algu paaugstināšanu, tur taču arī neraksta visi iesniegumus, bet Dome pieņem lēmumu paaugstināt algu vai palielināt savus štatus........ Pabalstus lūdz mazdrošinātie un tad arī izskata , vai atbilst visiem parametriem , un tad uz iesnieguma pamata piešķir..... tā, ka tikai nevajag fantazēt.......

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 18:20

grāmatvede

ir Ok, ja tā parēķina sanāk ap 9 līdz 10 tūkstoši latu naudiņas. ..pašvaldības naudiņas. To nevar izsviest tāpat vien bez izlietojumu attaisnojošiem dokumentiem

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 18:13

modrim

jā. kaut ko viņš laikam būs nopircis gan ....

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 17:38

ina

Neviens nav aizmirsis mākulēna fiktīvās darīšanas attiecībā par slimnīcas direktora ie4bīdīsānu,tagat atkal kautkas jauns.Kurā tirgū nopirkts diploms?

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 13:33

Susurs

Mākonītim - Mākulēnu Modris - būs aizbraucis jumts.... Simtgadniekam vajadzēs pašrocīgi sociālajā dienestā rakstīt iesniegumu? Tak iesāliet tos nabaga grašus.

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 13:16

rita

Tā vienkārši ir paša Mākulēna izdoma,ka jāraksta iesniegums.Man radiem Rīgā nav jāraksta nekāds iesniegums. Vai.tad vienā valstī nav vienādi likumi.

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 12:38

represētais

Represētajiem daudz dots un viņiem labu darīts. Un tie visi tagad ir pensionāri ar labām pensijām.Šodien jādomā kā palīdzēt ģimenēm ar bērniem,kam 18 novembrī labi ,ja sanāks pārtikas paka vai arī nekā.Es atsakos par labu neēdušiem.

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 10:46

kā?

Tad kāpēc iraisījās tāda diskusija? Vai tad Auzāns izdomāja tekstu , ko saka Veips un Gaile? Ja tas tā notiks viss kārtībā , bet mani mulsina teksts, - varbūt kāds naudu nevēlas saņemt!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 09:54

Aivars

Bet tā jau NOTEIKTI arī būs - tiks sagatavota iesnieguma veidlapa, cilvēki tikai parakstīsies, ar to izsakot savu vēlēšanos saņemt šo maksājumu (var taču būt gadījumi, kad cilvēks nemaz nevēlas saņemt.. un tieši šīs naudas saņemšana viņam liktos pazemojoša). Nevar uzspiest nevienam neko ar varu, tajā skaitā pabalstus. Tiem cilvēkiem, kuri vēlēsies saņemt šo pabalstu, Sociālā dienesta darbinieki organizēs savlaicīgu un korektu šā pabalsta izmaksu. Cilvēks vai nu pats personīgi ieradīsies, vai arī sociālā dienesta darbinieks apmeklēs viņu dzivesvietā .. Cilvēks parakstiesies iesnieguma veidlapā, parakstīsies par naudas saņemšanu, ja iemaksā kontā - tad iesniegumā norādīs bankas kontu, kur naudu ieskaitīt... Nekā pazemojoša te nav.. Auzāns tikai nevajadzīgi tracina tautu .. Viņam ka tik ielikt skaļāku virsrakstu.. un reitingu palielināt... Fuj Vilni Auzān!!

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 09:44

!!!???

Tālāk vairs nav kur iet, es arī nelūgtos TIEM!!! Kā nav kauna? Ļoti skumji , kad JŪS nezinat, kuri cīnījās par tādiem ,kā JŪS , lai tagad variet lemt. Vēl varētu saprast, ka gudrais pats sagatavotu formālo veidlapu , lai godāljamie cilvēki tikai paraksta. Bet tas jau daudz prasīts!

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 08:40

Vietējās ziņas