Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rēzija Kalniņa un Uldis Marhilevičs Bauskā aicina ieklausīties klusumā un mūzikā

Bauskā jaunais gads sākas ar vienu no saviļņojošākajiem oriģinālmūzikas koncertiem «Mana roka tavējā». Šodien, 3. janvārī, tas būs baudāms Bauskas Svētā Gara luterāņu baznīcā, sākums plkst. 18.

Kopā ar aktrisi Rēziju Kalniņu un mūziķi Uldi Marhileviču koncertā piedalīsies arī Modris Laizāns (basģitāra), Ingus Feldmanis (ģitāra un mutes harmonikas), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Dzintars Beitāns (vijole).

«Esmu nonākusi līdz absolūtai skaidrībai: mana dzīves sūtība nav gozēšanās sabiedrības centrā, par katru cenu izpatīkot visiem un ikvienam, izdāļājot sevi sīknaudā. Abi ar Uldi pašlaik esam satikušies dzīves, prāta, sirds un emociju simboliskajās krustcelēs. Tas ir laiks, kad gribas nevis dot, bet saņemt to, ko radošais gars katram no mums piedāvā,» atzīstas R. Kalniņa.

«Kad Rēzija atsūtīja dziesmu tekstus, ko vēlētos izmantot jaunajai programmai, bija skaidrs – tās jēga un sūtība norobežosies no jebkādas komercijas un ārišķībām. Nekādā gadījumā tā nebūs popmūzika,» tā skaidro Uldis Marhilevičs.

Idejas autori atzīst, ka visi programmā «Mana roka tavējā» izmantotie dzejoļi ir izsāpēti dziļās ciešanās, pārvarējuši kaislību pilnas pretrunas un beidzot atraduši ceļu uz savu būtību. Autores ir dzejniece un skolotāja Gunta Micāne, dzejniece un teoloģe, Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne, Ilga Bērza, Eva Dortāne, Tatjana Zeiliņa-Jones un citi.

Lai arī dažādos projektos esam piedalījušies arī agrāk, «Mana roka tavējā» ir pirmā abu kopīgā koncertprogramma. Tā veidota, rēķinoties ar akustikas nosacījumiem dievnamos un svētku emocionālo tonalitāti.

«Ar Uldi man īpaša saikne, arī viņš ir Dvīnis, un viņā ir tik daudz līdzību ar manu papu. Mūs vieno radoša trakulība, arī garīgi meklējumi. Līdz šim esam maldījušies te pa garīgo vertikāli, te pa reālistisko horizontāli, nu pienācis brīdis, kad saprotam, kur īsti slēpjas īstā vērtība un kam piešķirama patiesā nozīme,» atklāj R. Kalniņa.

«Ticībā mēs it kā runājam par Brīnumu, lai gan būtu jābrīnās par tiem, kuri netic. Lūk, tas ir brīnums!» saka Rēzija Kalniņa. Viņa ir pārliecināta, ka baznīca nav tikai ēka. «Pats Kristus jau sacījis – baznīca ir cilvēks. Nesen nonācu pie atziņas, ka uz baznīcu neeju kalpot Dievam, bet eju, lai Dievs kalpotu man. Es eju un saņemu Dāvanu. Jā, arī daba var būt kā visīstākā baznīca, jo baznīca jau esi tu pats. Ir tikai jāapzinās, ka viss ir viens, ka mēs visi esam vienoti,» skaidro R. Kalniņa. Viņa atgādina kāda indiešu svētā teikto: «Es esmu Dievs, un tu esi Dievs. Atšķirība tikai tā, ka tu to nezini.»

Savukārt U. Marhilevičs ir pārliecināts, ka svētku komercializēšanās ir sekas seklai domāšanai: «Tam visam jāiziet cauri, lai atdzimtu, piemēram, labus darbus darot, sākot ar pavisam elementārām lietām: palīdzot vecākiem, vēl kādam, turklāt palīdzot nesavtīgi. Kad sāc sajust svētku īsto jēgu, sūtību un būtību, Ziemassvētki ir tuvi bez jebkādiem atribūtiem. Kaut arī asociācijas var būt dažādas: citam ar eglīti, vēl citam – dāvanām, vēl citam – baznīcu.»

Koncerts «Mana roka tavējā» vedinās apjaust, ka arī klusums var būt skaņa, bet citkārt daiļrunīgāka par vārdiem izrādās mūzika. Jo ar vārdiem dažkārt viens otru pārprotam, bet mūzikā – nekad. Tāpēc programmā līdzās dziesmām skanēs arī instrumentālā mūzika, bet runātais vārds būs rūpīgi izmeklēts fragmentu kopums no Sālamana Augstās dziesmas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas