Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīko arodmācības mežu apsaimniekotājiem

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) aicina mežu īpašniekus un apsaimniekotājus pieteikties plašām arodmācībām par dažādām nozares tēmām.

Mūsu novados notiks viens mācību cikls par meža atjaunošanu, portālu informēja MKPC speciāliste Rita Daščiora. Tas tiks rīkots Vecumnieku novada Kurmenē 15. un 18. aprīlī.

Seminārā divu dienu laikā varēs iegūt informāciju par meža resursiem un to atjaunošanu, koku sugām, to izvēli un audzēšanu, jaunaudžu stādīšanu un kopšanu, mazvērtīgu mežaudžu maiņu, plantāciju mežiem, nozares likumdošanu. Paredzēta prakse stādaudzētavā vai mežā – iepazīšanās ar dažādiem stādu veidiem, to transportēšanu un glabāšanu, mežeņu ieguvi un instrumentiem, augsnes sagatavošanu, stādīšanas paņēmieniem, stādījumu kontroli un aizsardzības līdzekļiem.

Vairākās citās vietās Latvijā notiks arī semināri par apaļo kokmateriālu uzmērīšanu un kvalitātes vērtēšanu, mazvērtīgo mežaudžu produktivitātes celšanu, savvaļas dzīvnieku un medījuma gaļas higiēnu, kā arī pārtikas drošību.

Arodmācības interesentiem pieejamas bez maksas. Vairāk informācijas par semināru tēmām, norises laiku un vietu, kā arī pieteikšanos arodmācībām pieejama interneta vietnē mkpc.llkc.lv.

R. Daščiora aicina meža saimniekus – iesācējus pieteikties kārtējam mācību ciklam, lai apgūtu mežsaimniecības pamatus. Mācības plānots rīkot divas reizes mēnesī darbdienu vakaros Dabas muzejā Rīgā. Līdzīgu semināru ciklu MKPC organizēja jau iepriekš, tajā varēja apgūt meža apsaimniekošanas pamatiemaņas un zināšanas, apskatīt dabā labi uzturētu meža īpašumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas