Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīko salidojumu Iecavas Sarkanās skolas 1966. gada absolventiem

Iecavas Sarkanajā skolā nākamsestdien, 6. augustā, notiks salidojums 10. un 11. izlaiduma absolventiem, kas mācību iestādi pabeidza 1966. gadā.

Tas skolā bija dubultizlaidums, jo vidusskolu eksperimentālajā mācību gadā absolvēja gan 11., gan 10. klase, «Bauskas Dzīvei» skaidro salidojuma rīkotājs Atis Avots.

«Bijām 50 absolventu, kurus tagad aicina uz tikšanos klašu vecākie,» stāsta iecavnieks. «Nākamais izlaidums 1968. gadā notika jau Baltajā skolā, kas kļuva par vidusskolas galveno ēku. Es Sarkanajā skolā mācījos no pirmās līdz 11. klasei, tā joprojām ir mana skola, un salidojums būs lieli svētki.»
Sarīkojuma sākums paredzēts 6. augustā pulksten 13.

Padomju laikā latviešu klasēs bija mēģinājums pāriet uz desmit gadu vidējo izglītību, jo tāda kārtība bija spēkā krievu skolās, taču jau drīz latviešiem tika atjaunots iepriekšējais 11 gadu vidējās izglītības cikls. Pēc neatkarības atjaunošanas vidējo izglītību jaunieši iegūst 12 gadu laikā.

Sarkanā skola līdz tagadējās vidusskolas ēkas uzcelšanai bija galvenā latviešu bērnu skola Iecavā. Vēl pirms dažiem gadiem tajā notika mājturības stundas, bet tagad tur joprojām glabājas skolas muzeja krājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas