Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina iepazīt tuvākos kaimiņus

Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā atklāta izstāde «Mēs Lietuvai». Tajā skatāmas fotogrāfijas un skolēnu zīmējumi.
Izstādi uz Īslīci atveduši tuvākie pārrobežu kaimiņi no Žeimes ciema.

Daudzfinkcionālā centra «Ažuoliukas» kultūras pasākumu organizatore Daiva Skrupskelite portālam pastāstīja, ka izstādes eksponāti ir gan skolēnu, gan pieaugušo darināti. Žeimes ciema ikdienu un svētku mirkļus iemūžinājuši fotostudijas «Blikšte» dalībnieki.

«Īslīcieši ir mūsu tuvākie kaimiņi Latvijā. Taču esmu pārliecināta, ne visi bijuši apskatīt Žeimi. Tādēļ atvedām parādīt fotogrāfijas, lai ieinteresētu jūs. Savukārt bērnu radošajos darbiņos redzams, cik interesanta un talantīga ir mūsu jaunā paaudze,» stāsta D. Skrupskelite.

Fotostudijas «Blikšte» vadītāja Larisa Kazakevičiene pastāstīja, ka fotogrāfijās skatāmi ne tikai Žeimes puses ļaudis. Tajās redzami arī īslīcieši, kad viņi viesojās pie draugiem Lietuvā.

«Mums Īslīces pagastā ir daudz aktīvu cilvēku, kuri dodas tuvākos un tālākos ceļojumos. Šajā izstādē mēs rosinām aizdoties pie mūsu kaimiņiem Žeimē. Fotogrāfijas liecina, ka tur ir interesantas ēkas, skaisti dabas skati. Ceru, ka mēs tādējādi labāk viens otru iepazīsim,» izstādes atklāšanā teica Rītausmu bibliotēkas vadītāja Santa Šarka.

Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele norādīja, ka abu pierobežas pašvaldību sadarbībai ir pamats izvērsties. Šogad cerība sagaidīt valsts ceļa remontu posmā no Rītausmām līdz Ādžūniem un Lietuvas robežai. Žeimē populāri ir jorģīņu svētki, kuros ieinterersēti piedalīties arī īslīcieši. Savukārt Īslīcē šogad plānots svinēt saulespuķu svētkus. Lietuvieši par to izrādīja interesi un solīja apmeklēt.

Vietējās ziņas