Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina pārskatīt ūdens tarifus Bauskas novadā 7

Bauskas novada domes ārkārtas sēdē 2. jūlijā deputāti atbalstīja SIA «Vides konsultantu aģentūra» izstrādātos projektus par ūdenssaimniecības rekonstrukciju Gailīšu pagasta Pācē un Vecsaules pagasta Ozolainē.Attīstības un plānošanas nodaļas speciālistiem tagad jāsteidz veikt pēdējos nepieciešamos darbus, lai 6. jūlijā projektus iesniegtu Vides ministrijai. To atbalsta gadījumā pašvaldība varēs cerēt uz līdzfinansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.Izvērtējot sagatavotos projektus, raisījās diskusija par tarifu, kas noteikts iedzīvotājiem par piegādāto ūdeni. Pācē tie ir 65 santīmi par kubikmetru, Ozolainē - tikai 15. Deputāte Vera Purmale izteica kategorisku iebildumu, uzskatot, ka šāda maksa Ozolainē ir pārāk zema. Viņa arī balsojumā par projektu atbalstu atturējās. V. Purmale pauda viedokli, ka novada teritorijā nevar būt tik liela cenu atšķirība. Deputāts Uldis Kolužs rosināja domāt, kā Vecsaules pagastā palielināt maksu par ūdens piegādi līdz, piemēram, 50 santīmiem par kubikmetru: «Tādējādi varētu veidoties naudas uzkrājumi, ko pēc tam izlietotu sistēmas rekonstrukcijai, uzlabošanai.» Novada domes izpilddirektore Dagnija Ludrika atzina, ka maksa par it kā vienu un to pašu pakalpojumu dažādās novada apdzīvotās vietās ir pārāk atšķirīga.  Vienlaikus viņa uzsvēra, ka nevar prasīt augstu maksu par nekvalitatīvu pakalpojumu. Sākumā jāsakārto saimniecība, jāveic nepieciešami uzlabojumi, tad var paaugstināt arī tarifus, uzskata D. Ludrika. Kad projekts Vecsaules pagasta Ozolainē tiks īstenots, maksa par kubikmetru te varētu sasniegt 48 santīmus. Tādi ir aptuvenie SIA « Vides konsultantu aģentūra» veiktie aprēķini.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

sesks

ko ta Veips un kompānija sadomājusi vēl cenas celt Te Uzvarā jau tā piķojam par sarkanu ūdeni un mūžīgiem plīsumiem, kurus Griķīša nolaidības dēļ vēl nevar pabeigt lāpīt. Bičkova vaina ar tur ir, kamēr bija izpildirektors pieļāva to Griķīša bezdarbību. jo diemžēl Veipam tehniskā puse bija tumša lieta.Tākā beidziet uz iedzīvotāju rēķina treknajos gados notralināto naudiņu kāst.

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 22:09

xyx

Neviens jau nepārbauda arī to, vai maksā arī par karsto ūdeni ( t.i. "siltumtīkliem") bet sadala kopīgo karstā ūdens patēriņu uz visiem( pieliek pie ūdens cirkulācijas uzturēšanas). Kas viņiem, ka tikai samaksā, bet maksā jau tie, kas maksā, pret nemaksātājiem jau neviens necīnās. Tas pats "namsaimnieks" skaitās apsaimniekotājs, bet vai kaut reizi būtu pārbaudījis tos skaitītāju rādījumus, viņiem tak ir tiesības to darīt un arī līgumā ir tas atrunāts, bet lai piesakās kaut viens, kas atceras , ka kaut kas būtu pārbaudīts. Vai kādam kas ir atslēgts par nemaksāšanu, jo kaimiņi taču no maksā, jeb, kā es teicu, samaksā tie, kas maksā.Vienīgie, kas ko atslēdz, tie ir "Latvenergo".

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 21:34

xxx

PILSĒTĀ PAR 1M3=1.55,ARĪ JAU ĻOTI DAUDZ,MAKSĀJU GODĪGI.ES TIKAI NESAPROTU, KĀPĒC ŪDENSSAIMNIECĪBA NEVEIC PĀRBAUDES TUR, KUR NAV SKAITĪTĀJU,NETEIKŠU, KA MAN ŽĒL, BET VIENS MAKSĀ PĒC SKAITĪTĀJA, BET CITS PELDĀS UN VANNOJĀS PAR DAŽIEM LATIEM, ES NEVARU, JO JĀTAUPA DĀRGAIS ŪDENS..

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 21:09

Ese

Uzvarā reālā ūdens cena sanāk 1.38. Jo mums tak kubs ūdens par kuru tiek maksāts + kanalizācija kas maksā gandrīz tikpat. Rīgas dzīvoklī Ķengaragā tas vis kopā izmaksā 76santīmi

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 20:10

Pievienojos "ekonomistei" Es arī gribētu zināt speciālista viedokli par ūdens skaitītāju maiņu,jo uzstādot skaitītāju es pati tos nopirku.Tad jau nomainot un samaksājot tos 4Ls par katru skaitītāju,manis pirktie ,lai paliek man un es tos "aizdodu" vai "uzdāvinu"kaimiņam,lai viņam nav jāmaksā.
Vai tā atkal ir kārtējā prēmiju pelnīšana uz iedzīvotāju rēķina?

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 15:45

ekonomiste

Gribētu lasīt ekonomiski pamatotu informāciju par ūdens skaitītāju verifikāciju. Uzstādot tos es taču par viņu samaksāju, kāpēc ik pēc četriem gadiem man viņš jāpērk no jauna ( arī par lietotu ir jāmaksā, uzskatu, nepamatoti augsta cena). Vai tad ik pēc četriem gadiem ūdens skaitītājs sabojājas! Un neatkarīgi no tā, vai četros gados caur skaitītāju izgājuši 10m3 vai 700 m3. Vai te nav kārtējā krāpšanās! Kādreiz jau vienas paraugmājas (Ceriņu ielā) patēriņa dēļ bija uzlikta norma vienam cilvēkam mēnesī 200 m3 ūdens, par ko tad arī maksājām no galviņām ģimenē. Uzliekot skaitītāju, rēķins bija daudz mazāks. Tagad ūdens izmaksas atkal sadārdzinās skaitītāju maiņas dēļ, jo pēc dzīvokļa plānojuma ( tāds nu reiz ir tas sērijveida projekts) ir jamaina (vai jāpērk) 4 skaitītāji ik pa četriem gadiem- bet ja manis pirktais skaitītājs pēc pārbaudes bija derīgs, kāpēc citam saimniekam par to vēlreiz jāmaksā. Un ja skaitītājs vairs nedarbojas pēc četriem gadiem, tad jau tā vairāk ir ūdenspiegādātāja vaina, ka padod slikti attīrītu ūdeni, kurš sabojā ūdensskaitītāju. Kā ta tā skaitītājs pats no sevis sabojātos! Es ceru, ka kāds no redakcijas painteresēsies pie kompetentiem cilvēkiem un sniegs plašāku skaidrojumu par šādu naudas izspiešanu.

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 06:45

Janka

Gribētos redzēt tās būtiskās izmaiņas tanī ūdenssaimniecības rekonstrukcijā.Labāk cienītā Vera uzraksti cik piķa iegrūdāt Pastalīšķos ūdensaimniecības rekonstrukcijā,tāpat tur ūdens ir smirdīgs un rūsains,un cik tad īsti izmaksāja tā būda ar neejošu filtrēšanas sistēmu???,jo cik es atceros tajā laikā par prezidentu Īslīces pag.bijāt Jūs.Vai atkal uzdodiet visus jautājumus Rūjam?

pirms 8 gadiem, 2010.07.04 00:26

Vietējās ziņas