Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Runai svarīga komunikācija un lasītprasme

Iecavas internātpamatskolā šonedēļ notika Bauskas novada logopēdu rosināta pieredzes apmaiņa ar vienu no Latvijas vadošajām jomas speciālistēm – logopēdi Annu Baumani. Seminārā nedēļas sākumā pulcējās vairāk nekā desmit Bauskas un Iecavas novada logopēdes.

Kolēģēm bija iespēja pirmajām novērtēt A. Baumanes jauno grāmatu – praktisku vingrinājumu un diktātu krājumu bērnu runas un lasītprasmes attīstīšanai, ko pirmdien laida klajā apgāds «Zvaigzne ABC». Tā ir vienpadsmitā A. Baumanes sagatavotā grāmata logopēdijā, apkopojot savu teorētisko un praktisko pieredzi.

Vairāk nekā 40 gadus Anna Baumane nostrādājusi Ogrē, labojot bērnu runas defektus un vadot rajona un novada logopēdus. Pirms dažiem gadiem Anna, dzimusi un augusi iecavniece, atgriezās uz pastāvīgu dzīvi dzimtajās mājās. Pastrādāt ar Iecavas internātpamatskolas bērniem viņu uzaicināja direktores vietniece Dzidra Miezere, kura tagad teic – ir ļoti gandarīta par izcilās logopēdes veikumu, kā arī iespēju tieši pārņemt viņas pieredzi mūsu novados. Dz. Miezere uzsver A. Baumanes sirsnīgo, labvēlīgo attieksmi pret bērniem, kas runas nodarbību padara par tīkamu laika pavadīšanu, nevis biedējošu norisi.

A. Baumane pati «Bauskas Dzīvei» saka – viņai darbs ar skolasbērniem ir vistuvākais un vissvarīgākais: «Pašlaik strādāju ar vairāk nekā 40 audzēkņiem, kaut arī pareizāk būtu ne vairāk kā 25 mācāmie. Vieglāk ir strādāt grupā līdz pieciem sešiem bērniem, bet visvairāk enerģijas paņem individuāla nodarbība ar vienu skolēnu.»

Vairāk par šo tēmu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien, 28. februārī.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas