Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē iededz Latvijas simtgades gaismu 11

Sirsnīgs un ģimenisks Latvijas simtgades ieskaņas saiets 2. februārī notika Rundālē. Novada domes jaunajā zālē vietējie un atbraucēji no citiem novadiem pulcējās pasākumā «Latvija manī – Dvēselei. Gaismai. Ticībai». Daudzveidīgas mākslas izpausmes, Sveču dienai atbilstīga noskaņa un rosinājums līdzdarboties, tā pasākumu vērtēja rundāliete Zinaida Sparāne.

Programma sestdienas vakaram bija sagatavota ļoti bagātīga. Tautas tēlotājas mākslas studijas «Madona» dalībniece Laima Lupiķe bija ne tikai izstādījusi savus rokdarbus, bet arī iedrošināja sanākušos izpausties meistardarbnīcā. L. Lupiķe apguvusi specifisku tehniku, ko dēvē par tīmekļošanu, «čunčināšanu» vai karameļtehniku. Darbu veidošanai māksliniece izmanto dzijas, zīdu, mežģīnes, audumus, akrila un eļļas krāsas.

«Lieliski bija tas, ka māksliniece ne tikai rādīja savus darbus, bet iedrošināja arī mūs ņemt rokās materiālu un veidot. Joprojām esmu apņēmības pilna apgūt šo rokdarbu tehniku un pati kaut ko pagatavot,» tā Z. Sparāne. Sanākušie pasākumā gatavoja rozes Latvijas simtgadei veltītajam Rundāles novada dekoram.

Vietējās uzņēmējas Kristīnes Baltas gatavotās zīmola «Kristell» sveces ielies gaismu ne viena vien pasākuma apmeklētāja mājās. Par vakara emocionālo noskaņu gādāja projekta «Latvijas simtgades vēstneši» dalībniece Inga Kozuliņa, kura ar draugiem izpildīja programmu «Dvēseles mūzika».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

vārbūt,

Latvija ar šādiem, tik maziem novadiem, tieši izlēdz gaismu, jo pat uz vēlēšanām vairāk par vienu sarakstu nesanāca, kā kādreiz, komunistu laikos

pirms gada, 2018.02.06 10:22

V.K.

Stāsts ir par kultūru, ne politiku

pirms gada, 2018.02.06 13:14

vietējā

skauģu un rējēju daļa, kas paši pirkstiņu nepakustinās,,,,,,,RUNDÀLE S NOV RULLÈ

pirms gada, 2018.02.08 17:37

lampa

skaties, ka pats neizslēdzies,,,,,,,,

pirms gada, 2018.02.11 18:21

svešturis

Tuneļa galā ? Nopūtējs jau izraudzīts ? Ja jā,tad uz kuru valsti šis dosies ?

pirms gada, 2018.02.06 17:37

Ak Die's!

Kādi gauduļu komentāri! :o
Visu cieņu Rundālei! Viens no novadiem, ar kuru var lepoties.

pirms gada, 2018.02.07 07:36

Cilvēks

Nu vai ziniet, lai katrs novads tā dzīvotu, kā Rundāle. Skaust nevajag un svešum teritoriju iekārot!

pirms gada, 2018.02.07 19:52

svešais

Nu, protams, ka var labi dzīvot dēļ amata vietas mākslīgi izveidotā "kabatas karaļvalstī" un lielīties. Pieliktu pāris novadus klāt, kā tas ir citiem, uzreiz sāktu citu dziesmu dziedāt! Cerams, ka reģionu veidošana nepaliks tikai runu līmenī, jo tāda netaisnība kā mākslīgi veidoti mini un pārlieku lielie novadi ar vienādām tiesībām ilgstoši pastāvēt nevar.

pirms gada, 2018.02.13 10:20

Cilvēks

Nu nav man nekāda amata, strādāju un saņemu tikpat daudz, cik par tādu pašu darbu saņem lielpilsētā Bauskā.

pirms gada, 2018.02.13 20:02

Kolhoznieks

Pasaulē viss atkārtojas. Kādreiz bija mazi, ekonomiski spēcīgi un plaukstoši kolhoziņi. Lai visi būtu vienādi nabadzīgi un noplukuši, lika pievienot lielos lejupslīdošos kolhozus. Rezultātā visi kļuva nabagi un nogrima nebūtībā.

pirms gada, 2018.02.14 08:42

Vietējās ziņas