Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē labiekārto peldvietu 13

Rundāles novada dome piešķīrusi finansējumu projektam «Iedzīvotāji veido savu vidi», lai īstenotu Dzirnavu ūdenskrātuves atpūtas zonas labiekārtošanu, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Projektu «Dzirnavu atpūtas zonas labiekārtošana un paplašināšana» īsteno jauniešu biedrība «EUREKA».

Plānots izpļaut makšķernieku iecienītās piekļuves vietas ūdenstilpei, atjaunot peldvietas smilts segumu. Tiks uzstādītas arī pārģērbšanās kabīnes.

Viens no projekta realizētājiem pilsrundālietis Gatis Augstkalns pavēstīja par paveiktajiem darbiem: «Esam atveduši un izlīdzinājuši smiltis pludmalē – kopā 25 tonnas, uzstādījām četrus jaunus piknika galdus, izveidojām jaunu ugunskura un grila vietu, salabojām šūpoles, izveidojām makšķernieku vietas, uzstādījām pārģērbšanās aizslietni, atkritumu tvertnes un soliņus.»

Viņš atklāj, ka nepieciešamība atjaunot un paplašināt atpūtas vietu kļuvusi skaidra pēc sarunām ar ciema iedzīvotājiem, aktīviem Dzirnavu ūdenskrātuves apmeklētajiem. «Ja ir iespēja uzlabot sava novada vidi un dzīves kvalitāti, tad kādēļ to nedarīt?!» retoriski vaicā Gatis Augstkalns. Viņš uzteic savu tēvu Jāni, bez kura entuziasma un palīdzības darbus paveikt būtu bijis krietni grūtāk.

Kopējās projekta izmaksas ir 791 eiro, no kuriem 607 eiro ir Rundāles novada domes finansējums, 184 – biedrības līdzfinansējums. Šis ir pirmais projekta pieteikums, kas šogad saņēmis pašvaldības atbalstu. Projekta mērķis ir uzlabot atpūtas vietas zonu pie Pilsrundāles Dzirnavu ūdenskrātuves krasta līnijas un paplašināt to virzienā uz Pilsrundāles vidusskolas tuvumā esošā tilta pusi.

Biedrība «EUREKA» jau 2012. gadā startēja un saņēma finansējumu «Hipotēku bankas» klientu kluba «Mēs paši» projektu konkursā. Ar bankas finansiālu atbalstu toreiz tika sakopta teritorija pie Dzirnavu ūdenskrātuves Pilsrundālē, nopļauta zāle, nobērtas smiltis, iestādītas tūjas, labiekārtota un aprīkota teritorija.

Sabiedrisko attiecību speciāliste K. Kociņa atgādina, ka Rundāles novada iedzīvotājiem un nevalstiskām organizācijām ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu savu ideju realizēšanai Rundāles novada teritorijas labiekārtošanai un uzlabošanai.
«Projekta «Iedzīvotāji veido savu vidi» konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu, uzlabot savas dzīves un apkārtējās vides kvalitāti, sekmējot sociālo atbildību, savstarpējo sadarbību starp pašvaldību un vietējo sabiedrību. Rundāles novada dome piešķir finansējumu 80 – 100% apmērā no projekta kopējās summas, bet ne vairāk kā 1000 eiro viena projekta īstenošanai,» informē Kristīne Kociņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

labiekārtošana

jautājums pašvaldības vadītājam
kad būs autobusu pieturās uzstādītas nojumes, kur gaidot autobusu paslēpties no lietus un vēja?

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 13:08

atbilde labiekārtošanai

pašvaldības vadītājs neizmanto sabiedrisko transportu, viņam par nodokļu maksātāju līdzekļiem iegādāts automobīlis, kuru viņš bez sirdsapziņas pārmetumiem var lietot arī savām privātajām vajadzībām, kā piemēram šobrīd ... būdams atvaļinājumā, tādēļ neceriet ...

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 13:14

ej nu saproti...

Tā mūsu valstiņa ir sašķelta tik sīkas pašvaldībās un visādās direkcijās, ka neko nevar saprast, bet man šķiet, ka šoreiz autopieturas gan nebūs piekritīgas pašvaldībai. Tas varētu būt LVC (Latvijas Valsts Ceļi) kabatiņā, bet tā kā ievērojamais pagastvecis apvieno veselu čupu amatu un ir visādās padomēs, varētu uzrakstīt viņam šādu jautājumu.

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 17:58

celms

Nu jau ar diviem žipiem "brūtes jauno" un "savu jauno", visiem īpašnieks ir novads.
Vienmēr tā ir bijis un tā tam būs būt, kamēr, Okmanis valdīs!

pirms 2 gadiem, 2016.09.13 07:25

nu ja

Ja to darītu pašvaldība, tad būtu 70 tūkstoši vai 70 tūkstoši..forši jau darīt labus darbus pa lēto citu rokām..

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 15:36

ārds

Īsti laikā gan ierīkot pludmali, bet nekas. Nākamsezon būs zālīte saaugusi, bet pa ziemu "roņi" varēs rosīties!

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 17:48

EUREKA

Šoreiz no raksta var nepareizi saprast.. :) Zālīte iesēta jau 2013.gadā.. :) Pludmale savu funkciju jau godam pilda! :)

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 17:53

ārds to EUREKA

Bet ar oficiālu pludmali tak ir briesmīgs penteris-glābšanas dienests, medicīna, tualetes u.t.t. Kā ar to tiksiet galā?

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 18:05

Celtniecības matemātika & fizika

25 tn ar vid. tilpumsvaru 1,8 tn/m3 sanāk nepiekrauts "taziks" (aptuveni 14m3}. Tādu izšķipelē 2 veči 6.stundās, ja nepierunā autovadītāju "izstiept kravu"! Varam strīdēties. bet krava maksā ar piegādi aptuveni 250eur (max).

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 20:31

urā

Malacis Gatis un visi no "Eurēkas"! Vairāk tādu- ne vienaldzīgo!

pirms 2 gadiem, 2016.09.10 08:47

skatieties un mācieties

līdz ūdenskrātuves aizsalšanai, ņemot piemēru no Bauskas novada līdzekļu izsaimniekošanā, vēl varētu izpļaut meldrus, lai nākamajā gadā tiem būtu cita augšanas enerģija

pirms 2 gadiem, 2016.09.10 10:00

Ruksis resnais

To sietinu metiet arā no tas pašvaldibas,tas jūs Tauta plikus pataisis!

pirms 2 gadiem, 2016.09.10 22:51

skaitītājs

Visu novadā nosaka Aivars Okmanis, tā tas 22 gadus ir bijis un būs viņa mūža garumā...
Darbinieki un novada ļaudis neiebilstot pakļaujas.
Visatļautība attīstās!!!

pirms 2 gadiem, 2016.09.12 10:31

Vietējās ziņas