Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē šonedēļ viesojas jaunieši no Itālijas

Divdesmit jaunieši no Itālijas Angiari pašvaldības 5. janvārī ieradās Rundālē. Ciemiņi mūspusē uzturēsies vairākas dienas un iepazīs Latvijas un Rundāles novada kultūru un tradīcijas, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Rundāles novada dome sadarbībā ar Angiari pašvaldību šogad īsteno jauniešu apmaiņas projektu «Welcome to MySide« («Laipni lūgts mūspusē») «ERASMUS+: Jaunatne darbībā» programmā.

Itālijas jaunieši nedēļu vadīs kopā ar līdzaudžiem no Rundāles novada. Pirmajā dienā visi iepazinās, šodien projekta dalībnieki diskutē par jauniešu iniciatīvām, iesaistīšanos sabiedriskajos un politiskajos procesos. Pēcpusdienas aktivitātēs Rundāles novada vidusskolā aicināta piedalīties arī Rundāles novada domes vadība un speciālisti.

Latvieši un itālieši izzinās abu valstu mentalitāti, stereotipus, iepazīs kulinārijas mantojumu, gatavojot ēdienus Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības virtuvē. Paredzētas arī sportiskas aktivitātes un ekskursija Rundāles pils muzejā, Mežotnes pilskalnā un Svitenes muižā.

Svētdien, 10. janvārī, projekta dalībnieki brauks uz Rīgu un Rundāles jauniešu pavadībā iepazīs galvaspilsētas kultūrvēsturisko mantojumu. Pēdējā projekta dienā, 11. janvārī, plkst. 14 Pilsrundāles vidusskolā paredzēta noslēguma konference. Tajā dalībnieki skolas audzēkņiem demonstrēs kopā pavadītajā laikā gūtās zināšanas un dalīsies pieredzē.

Itālijas delegācija izmitināta Saulaines sociālā centra ēkā. Projekta kopējās izmaksas ir 15 224 eiro, kas pilnībā tiks segtas no «ERASMUS +» programmas līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas