Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē tiekas Baltijas valstu jaunieši

Rundāles novada jaunieši kopā ar Igaunijas Pērnavas reģiona Jāgupi un Lietuvas Soloču pašvaldības skolu audzēkņiem no 27. līdz 29. aprīlim piedalās radošo darbnīcu cikla īstenotā projektā «Mēs esam TE.LV».

Rundāles novada sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa portālu informē, ka jaunieši trīs dienu laikā attīstīs starpkultūru dialogu – saskarsmes un savstarpējās komunikācijas prasmes, stiprinās piederības izjūtu savai zemei, akcentējot Baltijas valstu vienotību un ciešo vēsturisko saikni ceļā uz triju valstu simtgadēm.

Pilsrundāles vidusskolas audzēkņi kopā ar Baltijas valstu līdzaudžiem trīs dienu aktivitāšu maratonu sākuši ar iepazīšanās pasākumu, kuram sekos starpkultūru vakars – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas jauniešu prezentācijas par savu zemi.

Projekta laikā skolēni diskusiju veidā ar erudīcijas un faktu spēlēm mācīsies lauzt stereotipus par Baltijas valstīm. Notiks arī mirkļu fiksēšana fotoizstādei «Es mīlu LV, LT un EE», savukārt pirmās dienas aktivitātes noslēgušās ar saliedēšanās dejas mēģinājumiem.

Projekta otrajā dienā jaunieši dosies uz Rīgu, kur fotoorientēšanās sacensībās viesi iepazīs Latvijas galvaspilsētas senāko daļu. Tās pašas dienas vakarā par godu Latvijas, Igaunijas, Lietuvas simtgadei taps apsveikums un videovēlējums. Jaunieši turpinās strādāt pie fotoizstādes izveides un dejas.

Projekta noslēguma dienā, 29. aprīlī, sadarbībā ar jaunsargiem notiks orientēšanās sacensības Pilsrundāles vidusskolā. Dienas noslēgumā Baltijas valstu skolēni rezumēs paveikto.

Projekts «Mēs esam TE.LV» tiek īstenots ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējumu. Tā kopējās izmaksas ir 3499 eiro, kur 100% ir valsts budžeta finansējums, informē K. Kociņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas