Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālē un Skaistkalnē gaidīs Latvijas apceļotājus

Turpinās Latvijas apceļošanas projekts «1836». Šogad tajā iesaistījies arī Rundāles un Vecumnieku novads.

Maija Jaunzeme, Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja, informē, ka Latvijas apceļošanas projekts «1836» šogad atsāksies aprīļa pēdējā nedēļas nogalē ar pārgājienu Auces novadā. 19. un 20. maijā akcijā iesaistīsies Rundāles novads, savukārt 9. un 10. jūnijā Latvijas apceļošana norisināsies Vecumnieku novadā.

Rundāles novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Tetērina paskaidroja, ka pašlaik vēl tiek veikti pēdējie maršruta saskaņošanas darbi. Līdzko pārgājiena ceļš būs zināms, par to tiks informēta arī «Bauskas Dzīve».

Vecumnieku pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Pankrate informē, ka 9. un 10. jūnija aktivitātes koordinē domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals. Ir zināms, ka līdzīgi kā pērn Bauskas novadā arī Vecumniekos Latvijas pierobežas apceļošana plānota pa Mēmeli. Pašlaik tiek detalizēti izstrādāts maršruts. Ir jau zināms, ka pārgājiens sāksies Ērberģē, bet noslēgsies Skaistkalnē. Šeit arī tiks ierakts fonda «Viegli» ceļa stabs, tādējādi iezīmējot akcijas «1836» gaitu.

2018. gada sezonā plānoti deviņi divu dienu gājieni Leišmalītē, Piejūras, Ziemeļmeitas, un arī Māras ceļā. Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem. Pārgājieniem var pieteikties gan individuāli, gan grupās. Par pieteikšanās iespējām vairāk var uzzināt interneta vietnē 1836.lv.

2018. gadā Latvijas apceļošanas projektā «1836» plānoti gājieni
28., 29. aprīlī Auces novadā;
5., 6. maijā Grobiņas novadā;
12., 13. maijā Ciblas novadā;
19., 20. maijā Rundāles novadā;
26., 27. maijā Tērvetes novadā;
2., 3. jūnijā Alojas novadā;
9., 10. jūnijā laivu brauciens un gājiens Vecumnieku novadā;
16., 17. jūnijā Rojas novadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas