Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā ar vērienu atzīmēs Lieldienas 2

Lieldienu garajās brīvdienās Rundāles visos pagastos gaidāmi svētku sarīkojumi ar vietējo amatierkopu uzstāšanos, tirdziņu, olu krāsošanas darbnīcām un daudz ko citu, norādīts pašvaldības mājaslapā.
 
Svētkus ievadīs Rundāles mājtirgus laukumā plānotais pasākums «Kā uzburt Lieldienu zaķi». Tas notiks sestdien, 19. aprīlī, plkst. 12. Būs iespēja šūpoties nupat uzstādītajās šūpolēs, informē pasākuma organizatore Lilita Lauskiniece.

Kultūras darba organizatore stāsta, ka 19. aprīlis ir arī Pasaules cirka diena, tāpēc Pilsrundālē tiks izrādīta īpaša Rīgas Cirka programma. Apmeklētāji varēs vērot žonglēšanu «oliņ-boliņbils», uguns šovu «Kā uzvārīt olu», burvju trikus «Zaķis no cepures» un citus pārsteigumus.

Čaklākie un radošākie varēs iesaistīties origami meistardarbnīcā «Katram savu Lieldienu zaķi», olu krāsošanas, ausu un ļipu darbnīcās un «zeķuzaķa» meistardarbnīcā. Apmeklētājiem līdzi jāņem arī Lieldienu olas, jo tiks rīkota izstāde un maiņas punkts «Ej nu zini, kam tā ola?», notiks olu ripināšana.

Aktīvākie rundālieši varēs piedalīties zaķu skrējienā, kur sporta botu vietā jāvelk vismaz septiņu centimetru augsti papēžu apavi, un apgūt īso aerobikas kursu ģimenēm «Zaķu veiklības skola».

Koncerta daļā teātra studija «Savējie» rādīs uzvedumu «Kā jādēj olas...», būs arī skatāms muzikāli dejisks priekšnesums «Zaķīšu pirtiņa», ko iestudējusi Rundāles novada deju kopa «Magnolijas» un mazulīšu skola. Bērni no Bauskas bērnu un jauniešu centra izrādīs leļļu teātri «Kaķīša dzirnaviņas» un aplūkot varēs arī Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu «zaķu» un olu izstādi. Sliktos laika apstākļos pasākums notiks Pilsrundāles vidusskolā.

Tajā pašā dienā plkst. 15. Lieldienu pasākums lieliem un maziem notiks pie Svitenes tautas nama. Sarīkojumu ieskandinās vietējā folkloras kopa «Svitene» ar Lieldienu dziesmām, ticējumiem un rotaļām. Bērniem radošajās darbnīcās būs iespēja krāsot un dekorēt olas, apmeklētāji varēs iesaistīties olu ripināšanas un meklēšanas sacensībās.

Būs arī apskatāmas Lieldienu apsveikumu kartīšu un skaistāko olu izstādes. Apmeklētājus priecēs tēls Mikijs, kurš ne tikai skaisti dzied un spēlē ģitāru, bet prot arī dažādas rotaļas. Baudīt varēs tradicionālo, gardo skābeņu zupu.

Pirmās Lieldienas 20. aprīlī kopā ar Svitenes folkloras kopu tiks svinētas Viesturu pagasta Bērsteles parkā. Plkst. 12 būs iespēja izšūpoties, lai Lieldienās nekostu odi. Līdzi jāņem krāsotas olas, jo notiks arī tradicionālā olu ripināšana, kaujas un izstāde.
Aktīvākie svētku svinētāji varēs piedalīties dažādās atrakcijās, tiks organizēts skrējiens pēc Lieldienu pashas un meitenēm netradicionālā modes skate «Raibs kā Lieldienu ola». Radošākā iegūs balvu.

Lieldienu nedēļā kultūras namā ir aplūkojama izstāde «Lieldienas». Sarīkojumā notiks tās dalībnieku apbalvošana.
Savukārt plkst. 14 Lieldienu sagaidīšana kopā ar amatierkolektīvu koncertu, atrakcijām un mājražotāju tirgošanos notiks Viesturu kultūras centrā.

Dažādas balvas varēs iegūt olu ripināšanas, kaulēšanās, meklēšanas un zābaka mešanas sacensībās. Lai piedalītos atrakcijās, jāņem līdzi sava krāsotā ola. Sarīkojumā būs baudāma Lieldienu tēja un putra.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas