Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā atrod muzikālus augus 1

Ne tikai klausīties, bet savām rokām pagatavot stabuli un iemācīties izvilināt no tās skaņu. Tas bija uzdevums nevis bērniem, bet gan pirmsskolas iestāžu pedagoģēm.Latvijas un Lietuvas pārrobežu projekta kārtējais seminārs pulcēja dalībnieces 19. aprīlī Saulainē. Nodarbību par Latvijā un Lietuvā pazīstamajiem tautas instrumentiem Rundāles novada bērnudārzā «Mārpuķīte» vadīja īsts zinātājs - folklorists, Latvijas Universitātes asociētais profesors etnomuzikoloģijā, komponists un mūziķis Valdis Muktupāvels.   Pēcpusdienā bērnudārza «Mārpuķīte» zāle kļuva par darbnīcu. Semināra dalībnieces no Bauskas, Iecavas novada, Žeimes un divu Pakrojas bērnudārzu pedagoģes ķērās pie stabuļu gatavošanas. Vajadzīgie materiāli sameklēti Rundālē. Bauskas bērnudārza «Zīlīte» muzikālā audzinātāja Vija Urbiņa atzina, ka mūziku bērnudārzā māca 32 gadus, bet savu stabuli gatavojusi pirmoreiz. Sviteniece Gunta Novika no dižzirdzenes stublāja bija izgriezusi ap desmit skuduču. Viņa tos saudzīgi ietina mājupvešanai - došot skolēniem spēlēt. Mājās Gunta vēl mēģināšot, vai stabulēšanai der arī izkaltētie rabarberu ziedkāti.  Ar semināra gaitā uzzināto ļoti apmierinātas bija dalībnieces no Žeimes un Pakrojas. Iespēja tikties un uzklausīt profesoru Valdi Muktupāvelu, kurš ir autoritāte arī Lietuvā un runā arī lietuviešu valodā, tika īpaši izcelta. «Ar katru nodarbību arvien labāk, daudz kvalitatīvas informācijas, uzzinām un iemācāmies būtiskas lietas,» par Latvijas un Lietuvas pārrobežu projekta «Pirmsskolas izglītība» aktivitātēm gandarīta tā vadītāja no Lietuvas puses Irena Mažuliene. Vairāk par šo pasākumu lasiet trešdienas, 21. aprīļa, laikrakstā «Bauskas Dzīve». 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

E.S

Jā te ir daudz apdāvinātu cilvēku.Undzenko Leons pagājušo sestdienu piedalijās sacensībās Lietuvā -un uzvarēja.....bet Bauska to nezina

pirms 8 gadiem, 2010.04.20 20:21

Vietējās ziņas