Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada bērnudārzam «Mārpuķīte» pienākuši jurģi 5

Rundāles novada bērnudārza «Mārpuķīte» pedagoģes un darbinieces saiņo mantas, lai no Kaucmindes muižas pārceltos uz jauncelto ēku. Audzinātājām atvaļinājums beigsies tikai 11. augustā, bet viņas jau atsākušas darbu, stāsta iestādes vadītāja Indra Konstantinova. Turpinās telpu uzkopšana un apkārtnes sakārtošana. SIA «Gudris» strādnieki montē mēbeles grupu telpās. Tās visas jāiekārto, darba ir daudz, jo pēc svinīgās atklāšanas 20. augustā «Mārpuķīte» pamazām uzņems bērnus sešās grupās, pauž saimniecības vadītāja Brigita Seškāne.«Līdz šim mums jaunākajā grupā nav bijis tik mazu bērnu no pusotra līdz triju gadu vecumam, tāpēc trūkst rotaļlietu, citu piederumu. Vajadzīgais tiks iegādāts, taču būšu priecīga par jebkuru ziedojumu vai dāvinājumu,» atzīst Indra Konstantinova. Viņa raizējas par finansējumu bērnudārza darbam, jo pašlaik jāplāno štati, jāpieņem darbinieki, tāpēc jāzina, cik naudas ir iestādes rīcībā. Rundāles novada finanšu nodaļas vadītāja Marija Teišerska gan apgalvo, ka bažām nav pamata, jo jaunā bērnudārza vajadzībām līdzekļi budžetā paredzēti jau gada sākumā. Arī iecerētie iepirkumi iestādei vajadzīgajam inventāram notiek likumā paredzētajā kārtībā. Rundāles novada domes sēdē, kas notika 29. jūlijā, pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» darba nodrošināšanai papildus jau piešķirtajiem līdzekļiem jaunā bērnudārza atvēršanai tika ierosināts sadalīt Ls 7986 darba samaksas nodrošināšanai (trim gada mēnešiem) sešiem pedagoģiskajiem darbiniekiem, četriem skolotāju palīgiem, apkopējai dežurantei, darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu veikšanai, kā arī pakalpojumu izmaksu segšanai (elektroenerģijas piegāde, apsardzes pakalpojumi, bērnu peldbaseina ūdens analīžu veikšana). Tā informē finanšu nodaļas ekonomiste Daiga Straņķe.Jaunajā bērnudārzā «Bauskas Dzīve» 2. augusta rītā sastapa baušķenieces Taisiju Agejevu un Žanetu Makačku. Viņas atbraukušas, cerot uz darba vietām. «Esmu ieguvusi frizieres profesiju, bet jau gadu esmu bez darba. Darīšu jebko - mazgāšu traukus, grīdas, tīrīšu baseinu vai ravēšu zālienu,» saka Taisija Agejeva. Iestādes vadītāja Indra Konstantinova tikās ar darba meklētājām, taču galavārdu vēl neteica. Saskaņā ar datiem par bērnu reģistrāciju Rundāles novada bērnudārzā, pašlaik «Mārpuķītē» brīvas ir tikai dažas vietas jaunākajā grupā, kas paredzēta audzēkņiem no pusotra gada vecuma, vairākus bērnus vēl var pieteikt piecgadīgo un sešgadīgo grupā. Tādu informāciju sniedz Indra Konstantinova.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Veiksmi, uzsākot jaunu dzīvi jaunās telpās, izturību jaukajām audzinātājām- vienmēr meitenes ir strādājušas no sirds un ar milzīgu degsmi, jau sen ir pelnītas šīs skaistās telpas...IZTURĪBU, pēc nenotikušā atvaļinājuma!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.05 19:05

Lasonis

Es gan sapratu, ka minētie līdzekļi un audzinātājas ir papildus jau esošajai naudai un štatiem.
Bērnu skaits taču 3x lielāks.
Bērnudārzs tiešām ir ļoti skaists, skaistākais kas te ir uzcelts.
Veiksmi visiem kas tur strādās un labu veselību mazulīšiem.

pirms 8 gadiem, 2010.08.04 10:48

zuze

vai Konstantīnova paliks vai nāks Grāvīte vietā?

pirms 8 gadiem, 2010.08.04 10:26

kā tā?

Uz sešiem pedagogiem tikai četras auklītes? Kā tad grupiņas strādās, auklītes skaraidīs no vienas grupas uz otru? Vai nav tā kā par maz?

pirms 8 gadiem, 2010.08.04 09:05

Vietējās ziņas