Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada izglītības iestādes iegūs jaunu sporta inventāru

Artūrs Dulbe

Īstenojot projektu Rundāles novadā, līdz septembra beigām plānots iegādāties jaunu sporta inventāru un aprīkojumu novada izglītības iestādēm, informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Projekta «Sporta inventāra un aprīkojuma iegāde Rundāles novada vispārējās izglītības iestādēs» kopējās izmaksas ir 6999,50 eiro, no kuriem 3499,75 eiro Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirtā nauda, 3499,75 eiro – Rundāles novada domes līdzfinansējums.

Par piešķirtajiem līdzekļiem pie dažāda sporta inventāra tiks speciālā pirmsskolas izglītības iestāde «Saulespuķe» un pirmsskolas izglītības iestāde «Mārpuķīte».

Speciālā pirmsskolas izglītības iestāde «Saulespuķe» inventāru izmantos, lai sekmētu kustību koordinācijas iemaņu veidošanu un attīstīšanu svaigā gaisā, iepērkot šķēršļu joslu un dažādu veidu bumbas nodarbībām. Izglītības iestādes vadītāja Līga Valmiera pastāstīja, ka jaunais inventārs tiek iepirkts īstajā laikā. Pērn tika demontēta vecā šķēršļu josla, kas kalpoja 18 gadu. «Prieks, ka projekts tiek īstenots tūlīt pēc vecās šķēršļu joslas demontāžas. Esam ļoti priecīgi par jauno inventāru,» apliecina L. Valmiera.

Savukārt pirmsskolas izglītības iestādei «Mārpuķīte» plāno iegādāties āra sporta inventāru – līdzsvara celiņu, vertikālo spirāli kāpšanas aktivitātēm, vingrošanas kompleksu, kas nodrošina iespēju rāpties pa dažāda slīpuma, augstuma un faktūras virsmām. Lai nodrošinātu izglītojamiem iespējas ziemā apgūt pirmās slēpošanas prasmes un iemaņas, plānots nopirkt 20 komplektu bērnu distanču slēpju, kā arī bumbas sporta nodarbībām.

«Mārpuķītes» vadītāja Judīte Zeltiņa ļoti atzinīgi vērtē iespēju papildināt skolas sporta inventāru. «Esam priecīgi par jebkuru iespēju bagātināt un dažādot bērnu aktivitātes brīvā dabā. Teritorija mums ir liela, un papildinājumi te lieliski iederēsies. Mēs koncentrējamies uz līdzsvara vingrinājumiem, kuri attīsta koordināciju. Zinoši sporta skolotāji izvēlējās nepieciešamo inventāru atbilstīgi bērnu vecumam,» stāsta vadītāja.

Šī ir otrā reize, kad ar projektu naudas palīdzību tiek papildināts «Mārpuķītes» sporta inventārs. «Pirmajā reizē tikām pie līdzsvara baļķa un citām noderīgām lietām. Jāuzteic projekta vadītāja Laura Ārente, kura realizē daudzus projektus, kas sekmē novada attīstību,» labus vārdus projekta vadītājai velta J. Zeltiņa.

Daļa naudas tiks tērēta, lai sekmīgi īstenotu dalību projektā «Sporto visa klase», papildinot sporta inventāra klāstu, iegādājoties basketbola bumbas, florbola nūju komplektu, lecamauklas, vingrošanas nūjas, pildbumbas, vingrošanas apļus, lidojošos šķīvīšus, smilšu maisiņus, ķegļu komplektu un vingrošanas auklas. Tiks nopirkts arī badmintona komplekts un lielā tenisa raketes.

Šogad konkursā «Sporto visa klase» piedalīsies 32 Pilsrundāles vidusskolas 3. klases skolēni, kuriem ar sportu būs iespēja nodarboties piecas reizes nedēļā, papildinot iepriekšējās divas mācību stundas ar nodarbībām svaigā gaisā, apgūstot futbola spēles iemaņas un uzlabojot un nostiprinot fizisko sagatavotību.

Rundāles novada domes finanšu un investīciju nodaļas projektu speciālistes Lauras Ārentes vadībā projekts tiks realizēts līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas