Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada pašvaldība: Ceļu nozīme būtu atkārtoti jāizvērtē 10

Vietējo ceļu tīkli būtu jāpārvērtē un attiecīgi jāpielāgo to piederība, un pašvaldības, iespējams, varētu efektīvāk uzturēt vietējos ceļus, taču ar atbilstošu finansējumu,  komentēja Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis ("Cilvēkiem un zemei")."Vietējās nozīmes valsts ceļi, bijušie tā dēvētie rajonu otrās šķiras ceļi, pēc novadu reformas ieguva mazliet citu nozīmi, vairs nesavienojot rajonu centrus ar pagastiem, bet gan novada centrus ar pagastiem un pagastu apdzīvotās vietas," skaidroja Okmanis. Viņš uzskata, ka šo ceļu nozīme būtu atkārtoti jāizvērtē, un daudzi no šiem ceļiem kopā ar pašlaik pašvaldības pārziņā esošajiem ceļiem veido vienotu novada ceļu tīklu. Tad tos ceļus, kuri atrodas tikai viena novada ietvaros un savieno novada apdzīvotās vietas un pašvaldības ceļus, būtu lietderīgi nodot pašvaldības pārziņā. Savukārt tiem ceļiem, kuri šķērso novada robežas un iezīmējas ar zināmu reģionālu nozīmi, būtu jāpaliek Satiksmes ministrijas pārziņā vismaz līdz reģionālo pašvaldību izveidošanai. Ja, pārņemot šos ceļus, nāktu līdzi attiecīgais finansējums, pašvaldība pati varētu sekmīgāk izvērtēt, kuriem ceļiem nepieciešams lielāks atbalsts, uzskata Rundāles novadā. "Rundāles novadā šāds ceļš, piemēram, ir Pilsrundāle-Svitene. Tas savieno divas novada lielākās apdzīvotās vietas un jau ilgāku laiku ir diezgan bēdīgā stāvoklī. Pašvaldība regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības, kuras tiek adresētas tālāk pēc piederības AS "Latvijas Valsts ceļi". Tāpēc šai gadījumā būtu lietderīgāk, ja par šo ceļu atbildētu Rundāles novada dome, jo rastos tiesisks pamats rīkoties, lai risinātu šo problēmu," pauda Okmanis. Viņaprāt, patlaban problēma ir tā, ka vietējie valsts nozīmes ceļi ļoti ilgstoši netiek pienācīgi uzturēti, kopumā to ir ap 13 000 kilometru visā valstī. "Jāpiekrīt satiksmes ministra Anrija Matīsa teiktajam, ka pašvaldība savas vajadzības apzinās vislabāk," secināja Okmanis. "Ja par šiem ceļiem tiktu piešķirts papildu finansējums, ņemot vērā pašvaldības pārziņā jau esošo finansējumu pašvaldības ceļu uzturēšanai, kā arī dažādās iespējas piesaistīt jaunu finansējumu, pieņemu, ka pašvaldības spētu sekmīgāk apsaimniekot šos novada nozīmes ceļus," pauda Rundāles novada domes priekšsēdētājs. Kā ziņots, līdzšinējās politikas, ceļu stāvokļa un nepietiekamā finansējuma dēļ Skrīveru, Aizkraukles, Auces, Tukuma un Bauskas novada pašvaldības apšauba satiksmes ministra ieceri vietējo ceļu uzturēšanas funkciju no valsts budžeta nodot pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

braucējai

tu vienreiz saņemies un aizbrauc līdz Priedītēm, kur ceļš būtiski raud pēc caurtekām.

pirms 5 gadiem, 2013.04.13 10:04

bauska-rundāle

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 20:22

Braucēja

Cik tai Rundāles domei ir tās naudas,tik ir un viņa tiek lietderīgi izmantota,bet par ceļiem jāatbild tiem,kas sēž ministrijā.Lai viņi nebrauc pieredzes apmaiņā uz siltām zemēm,bet aizbrauc pie mūsu kaimiņiem lietuviešiem un pamācās no viņiem.Okmaņa kungs, uzaiciniet,lūdzu kādu runasvīru no Satiksmes ministrijas un atbrauciet līdz Svitenei.

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 19:52

vai ne

Kāpēc jāsola tas, kas nav pa spēkam? Par to ir runa...

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 14:43

to 12:54:30

neiet runa par asfaltēšnu, bet par visparastākās caurtekas ierīkošanu, lai ūdeņi neaizrauj tās pašas šķembu paliekas. Kabinetā sēdot jau to neredz, tur jau viss kārtībā, vislabākajā.

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 13:10

Kas noticis ar cilvēkiem? Pasaules gals tuvojās, ja jau atļaujas norādīt uz paša labākā, gudrākā, izdarīgākā novada vadītāja Aivara neizdarītajiem darbiem????

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 13:06

Nedomāju, ka Okmanis ir pelnījis pārmetumus par ceļa Pilsrundāle- Svitene nenoasfaltēšanu. Šo ceļu amatpersonas solīja asfaltēt jau manā bērnībā, visi to gaidijām ar nepacietību, bet re- aizgājušajā vasarā jau 50 gadus nosvinēju, bet asfalata kā nav, tā nav. Okmaņa valdīšanas 4 gadi tāda kripata vien ir uz to ceļu, bet daudzas citas lietas gan ir sakārtotas.

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 12:54

vai ne

To jau šamējais solīja pirms iepriekšējām vēlēšanām...bet kāds tas ceļš ir tagad - vnk katastrofa!

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 12:29

to Bauska -Priedītes jau varētu slēgt, vai tad pa to kāds no novada speciālistiem vai deputātiem pārvietojas?

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 12:28

Vietējais

Jā, jā, ievēliet mani un pēc vēlēšanām mūsu partija noasfaltēs ceļu uz Sviteni!

pirms 5 gadiem, 2013.04.12 11:17

Latvijā un pasaulē