Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada pašvaldība neatbalsta GMI paaugstināšanu 2

Rundāles novada pašvaldības sociālais dienests uzskata, ka garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta apjoms nav jāpaaugstina, un tāpēc neatbalsta Labklājības ministrijas (LM) iniciatīvu GMI līmeni paaugstināt līdz 60 eiro.

Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa skaidroja, ka Rundāles novada sociālajā dienestā uzskata, ka GMI pabalsts nemotivē cilvēkus iesaistīties darba tirgū. Šo pabalstu pārsvarā saņem vienas un tās pašas personas un uzskata to par regulāriem ienākumiem.

Daudzi no viņiem arī strādā gadījuma darbus un saņem samaksu, ko nenorāda iztikas līdzekļu deklarācijā. Daudzas personas šo pabalstu neizmanto pamatvajadzību nodrošināšanai, ko sociālajam dienestam ir grūti izkontrolēt, skaidroja Kociņa.

Rundāles novada pašvaldība iesaka šos līdzekļus labāk novirzīt bezdarbnieku nodarbināšanai algoto pagaidu sabiedrisko darbu veikšanai. "Šādā veidā tiek dota iespēja cilvēkiem strādāt, jo daudziem ir zems izglītības līmenis, kas arī neļauj iesaistīties darba tirgū," pauda pašvaldības pārstāve.

Jau ziņots, arī Jaunpils novada pašvaldība neredz jēgu GMI līmeni paaugstināt līdz 60 eiro, jo praksē tā ir ne tikai nepieciešamība, bet tas arī bremzējot darba meklēšanu. GMI ietekmētu budžetu, taču Jaunpils novads to spētu nodrošināt.

Tukuma novada un Pļaviņu novada pašvaldībās lēš, ka GMI līmeņa paaugstināšanai uz pašvaldības rēķina tai būs jāupurē citas aktivitātes.

LM saskata iespēju atgriezties pirmskrīzes līmenī un GMI līmeni noteikt 60 eiro apmērā, pēc sarunām ar Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem iepriekš norādīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Vienlaikus LM turpina darbu pie minimālā ienākuma līmeņa koncepcijas. LM aicinājusi pašvaldības mēneša laikā sniegt viedokli un redzējumu par sagatavoto dokumentu. Plānots, ka tas tiks iesniegts valdībā augusta beigās.

Patlaban garantētais minimālais ienākumu līmenis personai ir 49,80 eiro mēnesī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bāc

Tā jau ir nabaga cilvēkiem nevar palielināt GMI līdz 60.00 EUR, bet tajā pašā laikā iebraucējiem ar vieglu roku no nodokļu maksātāju naudas dāsni uzdāvina 256 EUR mēnesī???

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 13:52

L

Būtu nodrošinājuši bezdarbniekus ar algotu darbu.

pirms 4 gadiem, 2014.05.26 23:23

Vietējās ziņas