Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada represētās personas dodas ekskursijā uz Rīgu 1

Rundāles novada represētie iedzīvotāji 25. martā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, devušies ekskursijā uz Rīgu, informē Rundāles novada sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Novada represētajām personām braucienu uz koncertu Svētā Pētera baznīcā Rīgā, kur pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši šim koncertam radītais latviešu komponista Jēkaba Jančevska skaņdarbs, organizē novada dome un kultūras nodaļa, informē nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica.

«Pie Brīvības pieminekļa noliksim ziedus, dosimies arī uz Daugavas muzeju, bet vakarā uz koncertu Svētā Pētera baznīcā,» par dienas aktivitātēm stāsta S. Kerēvica. «Represēto dienas pasākumi novadā notiek jau daudzus gadus, taču pēdējos gados cenšamies novada ļaudis kaut kur aizvest. Uz vietas nodrošināt daudzveidīgu un katru gadu citādāku 25. marta programmu ir grūti. Arī 14. jūnijā mēs organizējam pasākumus,» teic kultūras nodaļas vadītāja.

Koncertā Svētā Pētera baznīcā līdzās jaundarbam skanēs Hektora Berlioza «Sēru un triumfa simfonija». Koncertā piedalīsies orķestris «Rīga», Rīgas kamerkoris «Ave Sol», kamerkoris «Fortius», Rīgas 1. ģimnāzijas jauktais koris un diriģents Andris Veismanis.

Viens no brauciena dalībniekiem – Viesturu pagasta iedzīvotājs Arvīds Pēkalis – stāsta: «Katru gadu mēs kaut kur dodamies. Pirms izbraucam no novada, Pilsrundālē pie piemiņas akmens noliekam ziedus. 25. martam iekrītot darbdienā, arī skolēni piedalās piemiņas pasākumos. Tad mēs jaunajai paaudzei pastāstām, kas šī ir par dienu. Ir liels prieks, ka novads mums dod iespēju izrauties uz lielākiem pasākumiem, paskatīties, kas pasaulē notiek.»

Svitenes pagasta iedzīvotāja Māra Holste 25. martu kopā ar pensionāru biedrību «Sudrabupe» pieminējusi jau 22. martā. «Īstajā dienā sanākt kopā nevaram, tad mēs dodamies izbraucienā. Protams, ir lieliski, ja novada pašvaldība nodrošina šādas tematiskas ekskursijas un koncertus,» priecājas Māra.

Kultūras nodaļas vadītāja informē, ka braucienam pieteikušās 14 personas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas