Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada uzņēmēju forumā apspriež turpmāko sadarbību

Svitenes pagasta saieta namā piektdien, 5. februārī, noritēja ikgadējā Rundāles novada uzņēmēju foruma lietišķā sadaļa – saruna ar pašvaldības pārstāvjiem un atbalsta iespēju izzināšana.

Vairāk nekā desmit sanākušo uzņēmēju uzklausīja informāciju par pašvaldības iecerēm komercvides uzlabošanā, uzzināja par atbalsta iespējām no Eiropas un valsts fondiem, kā arī apsprieda savstarpējās sadarbības iespējas.

Atklāšanas uzrunā uzteicis atbraukušos par drosmi pieveikt grambaino grantsceļa posmu no Pilsrundāles līdz Svitenei, novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis noslēgumā pateicās uzņēmējiem par ierosinājumiem un atzina – viņu vairs nevajadzēs pārliecināt par šāda foruma noderīgumu. Viņš aicināja uzņēmējus arī ikdienā uzdot pašvaldībai jautājumus un informēt par svarīgām norisēm.

Domes vadītājs secināja, ka uzņēmējdarbības vides uzlabošanai pieejamie struktūrfondi šajā Eiropas budžeta periodā būs jāapgūst tuvākajos četros gados, jo trīs pirmajos kopš 2014. gada process «buksē». A. Okmanis bažījas, ka līdz ar fondu naudas pieplūdumu kāps gan būvniecības, gan materiālu cenas, kas samazinās ieguldījumu efektu. «Tomēr gatavojam ļoti nopietnus un ambiciozus projektus publiskajai infrastruktūrai, lai sniegtu atbalstu arī konkrētiem uzņēmumiem,» sacīja domes vadītājs.

Novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Ludmila Knoka sniedza kopsavilkumu par pērn paveikto, rīkojot mācības un pieredzes apmaiņas braucienus, seminārus jaunajiem uzņēmējiem, organizējot uzņēmumu dalību nozares izstādēs Rīgā, vadot meliorācijas atjaunošanas projektu u. c. Kaut arī dominējošā novadā ir lauksaimniecības nozare un 50% domes lēmumu saistīti ar zemes jautājumiem, parādījušies jauni spēlētāji transporta, projektēšanas un grāmatvedības konsultāciju jomā, papildinās piedāvājums tūristiem

Nākamgad novadā darbu varētu sākt jauns taksometru pakalpojumu sniedzējs, atklāja L. Knoka. Par sevišķi labu vēsti foruma dalībnieki uzskata gaidāmās pārmaiņas Kaucmindes muižā, jaunie īpašnieki iecerējuši atjaunot ēku un atvērt tūrisma centru.

Pērn izveidotās Uzņēmēju konsultatīvās padomes vadītājs Māris Leitlants secināja, ka komersantu un pašvaldības sadarbība rit arvien labāk, tāpēc nākamais mērķis būtu iesaistīt dialogā va/s «Latvijas Valsts ceļi». «Ja uzņēmuma pārstāvji būtu atbraukuši uz mūsu iepriekšējo forumu, varbūt Svitenes ceļš būtu labāks,» atzina M. Leitlants.

Padome plāno izveidot stipendiju jauniešiem, lai viņi pēc studijām atgrieztos novadā, sacīja M. Leitlants. Viņš gaida lielāku aktivitāti no visiem novada iedzīvotājiem, iesakot jaunas sadarbības idejas. «Uzņēmēju forums un padome ir vajadzīgi, jo neesam tikai lauksaimnieki. Katram uzņēmējam ir sava nozare, tāpēc svarīgi veidot sadarbību,» pauda padomes vadītājs.

Personālvadības firmas «Jards» speciālists Arnolds Brūders mudināja Rundāles novada uzņēmējus diskusijai par sadarbību, par to vairāk varēs lasīt «Bauskas Dzīves» trešdienas numurā.

Informāciju par mūžizglītības iespējām Rundāles novada uzņēmējiem forumā sniedza Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāve, par valsts atbalstu stāstīja «Altum» reģionālā vadītāja Mārīte Lazdiņa, rudenī gaidāmās LEADER programmas projektu iespējas skaidroja Bauskas rajona lauku partnerības vadītāja Jolanta Lauva.

Rundāles novada uzņēmēju forums piektdien pēcpusdienā turpinājās ar kopīgām sporta spēlēm un izklaidi ballē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas