Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā vēlētāju aktivitāte zemāka nekā Zemgalē un Latvijā 4

Rundāles novadā, kā ierasts, arī Eiroparlamenta vēlēšanas sestdien noritēja četros iecirkņos – Saulainē, Svitenē, Bērstelē un Rundālē. Novadā reģistrēti pavisam 2544 balsstiesīgie iedzīvotāji, nobalsojuši 668, kas ir vien 26,26% (Zemgalē vidējā aktivitāte - 29,58%; Latvijā vidējā aktivitāte – 33,51%).

Saulaines vēlēšanu iecirknis iekārtots pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» ēkā, komisijas priekšsēdētāja Maija Staņulāne atzina, ka elektroniskās sistēmas defekta dēļ kādus balsotājus tomēr esam pazaudējuši. Toties vēlēšanu dienā daži pilsoņi agrā rītā jau gaidījuši pie vēl slēgtām iecirkņa durvīm. Steidzīgākie allaž tie, kam brīvdienās jāstrādā vai iecerēts atpūtas brauciens.

Iepazīstoties ar vēlēšanu gaitu Svitenē, Bērstelē un Rundālē, «Bauskas Dzīve» uzzināja, ka vēlētāju plūsma ir viļņveidīga. Vairk cilvēku atnāk tad, kad jau pabrokastojuši, un parasti nākamās aktīvās stundas ir agrā pēcpusdienā. Daudzviet rosību ietekmē arī autobusu kustības saraksts. Vēlēšanu komisijas dalībnieki atzina, ka īpašu pārsteigumu nav.

"Bauskas Dzīves" žurnālisti apmeklēja arī iecirkni Bauskas novada Gailīšu pagastā, kur vēlētāju solis bija raits un mērķtiecīgs. Vietējais iedzīvotājs Jānis Brazovskis raksturoja savu nostāju: «Svarīgi paust pozīciju un gribu, lai tiktu ievēlēti nopietni, strādātgriboši deputāti.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

P

Paldies,tikai tagad sapratu,ka Rundāle,un Zemgale ir Latvijā.

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.26 13:42

P

Paldies,tikai tagad sapratu,ka Rundāle un Zemgale ir Latvijā.

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.26 13:46

nav laika

jāpaspēj "apgūt" nauda, kamēr vēl ir iespējas

pirms 4 mēnešiem, 2019.05.26 15:20

Vietējās ziņas