Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novads risina sarunas par Saulaines skolas īpašumu pārņemšanu

Rundāles novada dome ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Kandavas lauksaimniecības tehnikumu apspriež iespēju pārņemt daļu Saulaines struktūrvienības īpašumu. Kārtējā tikšanās risinājusies janvāra pēdējās dienās, tomēr tā nav ne pirmā, ne pēdējā, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja Rundāles novada pašvaldības vadītājs Aivars Okmanis.

«Apspriedām dienesta viesnīcas pārņemšanu, kam vajadzīga inženiertehniskā izpēte un remonts,» skaidro A. Okmanis, «par to runājām pašvaldības finanšu komitejas sēdē februārī un gatavosim lēmumprojektu balsošanai komitejas sēdē martā. Mēģināsim ēku pārņemt un sakārtot, lai audzēkņiem būtu, kur dzīvot.»

Palīdzību dienesta viesnīcas sakārtošanā lūgusi Kandavas tehnikuma vadība, sarunās piedalās IZM pārstāvji, kaut iepriekš ministrijā nebija atbalsta skolas nodošanai pašvaldības pārziņā. A. Okmanis nenoliedz, ka pašvaldības galvenais mērķis ir Saulaines profesionālās skolas saglabāšana. Viņš atklāj – ar Kandavas tehnikuma vadību esot vienisprātis, ka tik tālu strādājoša struktūrvienība nav labākais risinājums attīstībai.

Lauku konsultāciju un izglītības centra vadītājs, Ceraukstes pagasta saimniecības «Strautnieki» īpašnieks Mārtiņš Cimermanis uzskata, ka Saulaines skola jāpārņem, sadarbojoties Rundāles un Bauskas novada pašvaldībai. Bauskas Uzņēmēju konsultatīvā padome, apspriežot Saulaines skolas izmantošanas iespējas, uzdevusi lauku konsultantēm Anitai Vismanei un Dacei Griķei līdz aprīlim noskaidrot, kādu profesiju jaunie darbinieki vajadzīgi novada saimniecībās un uzņēmumos.

Bauskas novada domes deputāts, Codes pagasta saimniecības «Vaidelotes» īpašnieks Arnolds Jātnieks «Bauskas Dzīvei» pauž – Saulainē vajadzīgas pamatīgas pārmaiņas, lai skolas kolektīvs un vadība vēlētos mācību iestādi pilnveidot.

LLKC un novadu lauku konsultanti rīko vispārizglītojošo skolu audzēkņu braucienus uz Saulaines skolu, lai iepazītu te apgūstamās profesijas un mācību vidi. Šonedēļ skolā viesojās Vecumnieku novada Valles un Skaistkalnes vidusskolas jaunieši.
Vecumnieku novada lauku attīstības konsultants Kristaps Stallīts apstiprina: «Saulaines profesionālajā vidusskolā audzēkņu rindās ir arī Vecumnieku novada jaunieši. Arī no tiem skolēniem, kuri tagad iepazina skolas iespējas, daži nākotnē mācīsies Saulainē.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas