Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilī ar dāsnu koncertprogrammu noslēgsies 22. Starptautiskais senās mūzikas festivāls 3

Šodien, 9. jūlijā, Rundāles pilī ar piecu koncertu piedāvājumu noslēdzas 22. Starptautiskais senās mūzikas festivāls.

Diena sākusies jau plkst.11.30, kad Rundāles pils pagalmā bērniem bija iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās, savukārt plkst. 13 Rundāles pils Baltajā zālē risinājās  bērniem veltīts koncertuzvedums «Varde par princesi», kurā skanēja franču baroka laika mūzika, vēstīja «Latvijas koncertu» producente Karina Bērziņa.

Dienas turpinājumā plkst. 16 Rundāles pils Baltajā zālē uzstāsies pašmāju baroka orķestris «Collegium Musicum Riga» un kontrtenors Sergejs Jēgers. Koncertā piedalīsies arī traversflautiste Kristīne Stumbure un orķestra «Collegium Musicum Riga» mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Kupčs. Šajā koncertprogrammā skanēs Antonio Roseti koncerts traversflautai un orķestrim Nr.1, C23/III:11, Solmažorā, Karlo Broski ārija «Al dolor che vo sfogando» un Rikardo Broski ārija «Ombra fedele anch 'io».

Savukārt plkst. 18 Rundāles pils Zelta zālē ar 16. un 17. gadsimta Spānijas un Latīņamerikas mūzikas programmu uzstāsies senās mūzikas ansamblis «La Cetra d'Orfeo» no Beļģijas. Ansamblis savam pirmajam vieskoncertam Latvijā izvēlējies temperamentīgo, ritmiski daudzveidīgo un kaislīgi jutekliskām melodijām caurvīto Latīņamerikas un Spānijas mūziku. Šajā koncertā līdzās solobalsīm būs iespēja iepazīt ne tikai daudzveidīgus un Latvijā mazāk zināmus instrumentus, bet arī baroka dejas un rūpīgi izraudzītos baroka kostīmus.

Plkst. 20 Rundāles pils Baltajā zālē uzstāsies baroka orķestris «Coin du roi» no Itālijas. Šajā koncertā skanēs programma, kura ļaus novērtēt šī orķestra mūziķu augsto meistarības līmeni. Orķestris sava galvenā diriģenta Kristiana Fratimas vadībā piedāvās koncertprogrammu «Baroka meistardarbi», kurā skanēs vairāki koncertžanra darbi – līdz ar itāļu baroka meistara Antonio Vivaldi lautai rakstīto koncertu remažorā skanēs arī vācu baroka ģēnija Johana Sebastiana Baha klavesīnam veltītais opuss reminorā, kā arī trīs darbi, kuru autoru izcelsme saistīta ar Franciju – Žana Marijas Leklēra Vijoļkoncerts laminorā, Mišela Korretes koncerts «musette de cour» dūdām, kā arī rokoko pārstāvja Žana Filipa Ramo slavenais darbs «Galantā Indija».

Festivāls noslēgsies ar krāšņu koncertu Rundāles pils dārzā plkst. 22, kur orķestra «Kremerata Baltica», vijolnieka Georgija Sarkisjana, altistes Santas Vinžines un čellista Ērika Krišfelda izpildījumā izskanēs Antonio Vivaldi cikls «Gadalaiki», kā arī Johana Sebastiana Baha, Karla Filipa Emanuela Baha, Georga Filipa Tēlemaņa skaņdarbi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hmm

paldies par "laicīgo" ziņu. Vai tiešām to bija grūtii ievietot nedēļu ātrāk?

pirms 2 gadiem, 2016.07.09 17:16

!

Nedēļu atpakaļ jau visas biļetes bija izpirktas!

pirms 2 gadiem, 2016.07.09 17:54

klausītāja

biļetes VIENMĒR var nopirkt uz vietas!

pirms 2 gadiem, 2016.07.10 15:03

Vietējās ziņas