Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilī izglītos par hercogu īpašumiem 1

Par Kurzemes hercogu īpašumiem ārpus Latvijas robežām izglītojošā lekcijā piektdien, 28. februārī, plkst. 14 Rundāles pilī stāstīs muzeja direktors Imants Lancmanis, informē muzeja pārstāve Ruta Biļeviča.
 
Sabiedrisko attiecību speciāliste atklāj, ka lekcija «Kurzemes hercogu pilis ārzemēs» iecerēta kā sākums jaunam posmam muzeja izglītības un komunikācijas politikā.  Lekciju būs iespējams noklausīties speciāli iekārtotā telpā, ko nākotnē plānots izveidot kā studiju kabinetu. Tas darbosies kā semināru, lekciju un radošo darbnīcu telpa nelielai cilvēku grupai.

Aktivitātes tiek rīkotas, pateicoties nodibinājumam «Rundāles pils atbalsta fonds», kas pērn piedalījās Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātajā projektu iesniegumu konkursā un saņēma finansējumu projektam «Publiski pieejamu semināru un izglītojošo pasākumu norises kvalitātes uzlabošana Rundāles pils muzejā». Tas ļāva iegādāties speciālu aprīkojumu, lai muzejā organizētu seminārus, lekcijas un izglītojošus pasākumus. Projekta kopējā summa bija 15 487 lati jeb 22 036 eiro. Izmaksas 100 procentu apmērā sedza ELFLA.

28. februārī paredzēts projekta noslēgums, tāpēc to apvieno ar izglītojošo lekciju. R. Biļeviča atzīst, ka apmeklētāju vidū visvairāk tiks gaidīti vietējie Rundāles novada iedzīvotāji, kā arī interesenti no kaimiņu novadiem.

Muzeja pārstāve informē, ka lekciju telpa ir neliela, tāpēc interesenti ir aicināti iepriekš pieteikties: telefons 63962197; booking@rundale.net.

Nākamā lekcija, kuras tematika būs hercogiene Doroteja, plānota 29. martā. R. Biļeviča stāsta, ka tā ir paredzēta kā pēdējā lekcija šajā pusgadā, jo pastiprināti jāpievēršas restaurācijas darbiem. «Ja interese būs pietiekama, tad rudenī lekcijas varētu atsākt,» piebilst viņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ragana

Kā tad - mūsdienu cilvēciņām jau to tik vien vajag - aizmālēt acis ar ārišķīgu spožumu, lai never vaļā muti un nepamana, kādas draņķības un duļķes slēpjas aiz spožās ārienes.

pirms 4 gadiem, 2014.03.15 20:59

Vietējās ziņas