Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilī praksē strādās studenti 5

Jūlija vidū praksi Rundāles pilī sāks 11 studenti. Tādējādi tiks īstenots sadarbības līgums starp Latvijas Universitāti (LU) un Rundāles pili.

Rīgā ceturtdien, 30. jūnijā, parakstīts sadarbības līgumus par praktiskās ievirzes studiju kursu nodrošināšanu vēstures un filozofijas studentiem.  LU iecerējusi sadarboties ar Rundāles pils muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un biedrību «Ascendum».

Kā informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ruta Bemberga, šādu līgumu muzejs noslēdz pirmo reizi. Iepriekšējā sadarbība ar studentiem-praktikantiem notikusi vienas mācību ekskursijas laikā, kad jaunieši guva priekšstatu par restauratora darbu. Pils ieinteresēta sadarboties ar topošajiem speciālistiem, jo studenti var nedaudz palīdzēt veikt dažādus darbus. Rundālē studentu darbs plānots krājumu nodaļā, zinātniskajā arhīvā, restaurācijas nodaļā. Ir daudz sīku, bet pietiekami nozīmīgu darbu, kam ikdienā trūkst laika un resursu, tādēļ studentu iesaiste ir labs veids, kā šos darbus realizēt, skaidro R. Bemberga.

Pirmajā prakses dienā Rundālē studentus gaidīs 18. jūlijā. Muzejā trīs nedēļas praktizēsies 11 studentu. Par viņu darba plānošanu, dienas režīmu un labsajūtu muzejā rūpēsies galvenā speciāliste Līva Klabere.

LU Vēstures un filozofijas fakultātes dekāne profesore Valda Kļava skaidroja, ka sadarbības līgums parakstīts pēc LU Studentu padomes iniciatīvas. Tā mērķis ir panākt, ka visās akadēmiskajās studiju programmās ir praktiskas ievirzes kursi. To apjoms ir 32 stundas. Trijās Rundāles pils muzejā pavadītajās nedēļās jauniešiem ierādīs krājumu apstrādes un uzglabāšanas, kā arī restaurācijas pamatprincipus, kataloģizāciju – to, kā muzejs strādā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nu, nu

Ja kas, otrais no kreisās ir LU rektors Indriķis Muižnieks

pirms 3 gadiem, 2016.07.03 16:58

bernards

Tik tiešām, Muižnieku parādīt kā Radiņu...kādam nezinītim jābūt, izcili B DZ!!!

pirms 3 gadiem, 2016.07.04 21:55

Vo, vo

sulainis Lancmanis klusiņām atpakļ amatā pēc šmuces ?

pirms 3 gadiem, 2016.07.04 09:50

?!

Ar tevi viss kārtībā?!

pirms 3 gadiem, 2016.07.04 10:49

?

vo vo - aizej pie ģimenes ārsta un izgulies!

pirms 3 gadiem, 2016.07.05 13:13

Vietējās ziņas